Opel Zafira opinie, oceny użytkowników, Opel Zafira spalanie (strona 2)

Opinie o samochodach Opel Zafira

Åšrednia ocena: 8.01/10

Opel Zafira spalanie (l/100km)

9.83/10.94
7.60/8.63
8.92/9.70

Oceny OPLA ZAFIRA

2010-02-20

wygodny wielofukcyjny ekonomiczny sprawiający spors radości[narazie] samochód ,poprzedni samochód to audi A4 1,8 turbo benzyna 150KM -gaz został jako drugi w domu
Piewrszy mój automat i 150 koni robi swoje ,dynamika silnika bez zarzutu,skrzynia doskonale spasowana ,silnik głośny w pierwszej fazie po rozruchu potem o,key
zawieszenie o dość twardej charakterystyce ale za to na zakrętach prowadzi się pewnie,fotele przednie wygodne o dużym zakresie regulacji, tylne to ławka ale użytkownicy twierdzą ze jest wygodnie ,dwóch ostatnich foteli nie testowałem ,wyciszenie wnętrza przyzwoite
przednie siedzenia wygodne z dużym zakresem regulacji, tyÅ‚ wiadomo Å‚awka ale użykownicy twierdzÄ… że jest dobrze.WnÄ™trze obszerne z dużą iloÅ›ciom schowków w górnym tunelu i w okolicach przednich foteli,dobre materiaÅ‚y wykoÅ„czeniowe -skóry i plastiki po 5-cio letnim używaniu wyglÄ…dajÄ...
po 30 tyś km przejechnych z przyjemnością do niego wsiadam, prowadzi się dobrze ,chamulce mogly by byc skuteczniejsze ,parkowanie z dwoma parktronikami sama przyjemność

2010-02-23

Nie jest to samochód wyścigowy (ma on inne zadanie) ale mini van dla rodziny. Po dociśnięciu gazu nie puta czy musi jechac - po prostu przyspiesza w satysfakcjonujący sposób.
Komfort podróży (3 osobowa rodzina na b dobrym poziomie - pakowność - wsztstko co chciałem zabrałem. W długich podróżach wygoda dla kierowcy i pasażerów. Jazda z kompletem pasażerów (7 osób) na dobrym poziomie (przejechałem tak ok 700 km Dorośli nażekali trochę na komfort na tyln...
jak na samochód rodzinny bardzo maÅ‚o schowków schoweczków uchwytów bardzo potrzebnych w dalekich podróżach Francuzi sÄ… tu lepsi. Bagażnik 650 litrów wystarczajÄ…cy i najwiÄ™kszy wÅ›ród sanmochodów z poÅ›ród których wybieraÅ‚em TOyota corolla verso, Honda frv citroen c4 picasso ( uwzglÄ...
Samochód świetnie się prowadzi. Precyzyjny układ kierowniczy z wyższej perspektywy lepiej widoczna droga łatwe wsiadanie i wysiadanie. Do parkowania wskazane czujniki i mozna parkować w małych (względnie ) dziurkach.

Andrzej2017-11-12

Można zakochać się w tym aucie.Naprawdę Zapewne można i znienawidzić.Ja Bardzo Lubię To Auto i Polecam. Ps.Może warto dodać że nie mam już 20 lat a dużo więcej.Klasa premium jest mi też znana.Oczywiście nie w całości ale co nieco się ,,lizneło,,
W moim egzemplarzu skrzynia biegów nie pracuje idealnie.Czasem czuć opór przy przełączaniu biegów.Może to kwestia regulacji linek.... Silnik przy takiej masie spisuje się naprawdę dobrze.Należy pamiętać o słynnej już uszczelce smoka olejowego(twardnieje).Zasysa powietrze z olejem co z...
Moim zdaniem ergonomia jest na plus pomimo ilości przycisków.Wolę naciśnięcie przycisku podczas jazdy niż grzebanie w menu.Zależy to jeszcze od tego co chcemy zrobić.W nowszej wersji przy komputerze też są przyciski główniejszych funkcji.Co kto lubi.
Układ kierowniczy bardzo precyzyjny.

2010-07-17

Silnik jest zdecydowanie elastyczniejszy i ma lepszy moment obrotowy przy niskich obrotach podczas zasilania gazem. Na benzynie jest mniej elastyczny, słabszy i do tego każdy ruch pedału przyspieszenia powoduje bardzo "twardą" reakcję.
Pasażerowie na dodatkowych fotelach wystawianych w "bagażniku" mają bardzo mało miejsca na nogi. Najlepiej posadzić tam dzieci. Przednie i tylne fotele za to rewelacja wysokie i do tego regulacja wysokości fotela kierowcy. Polecam dla osób mających problemy z kolanami.
Przy uchylonych szybach mechanizmy drzwi trzeszczą i skrzypią podczas jazdy. Trochę to uciążliwe. Dodatkowo zbiera się spora ilość błota na uszczelce tynych drzwi przy nadkolu.

Wieslaw2009-08-22

Ponownie bym kupił to autko bo jest rewelacyjnie. Zalety są takie że nie ma pompowtryskiwaczy( 1500 zł/1 szt) i koła dwumasowego( koszt ok 3000 zł) które często się psują w silnikach np. VW Touran-a , CDTI( ZAFIRA B).
Jak się załącza TURBO to autko wyrywa do przodu!!! Na 4 i 5-ym biegu aż miło się wyprzedza. Szybko i sprawnie bez ryzyka. Pali w zimie bez problemu nawet przy -25 C.:) a nie ma Wobasto.
Wiadomo troszkę klekodze jak to Turbo Disel ale i tak dużo ciszej chodzi noż np. fordy TDI. Po przejechaniu prawie 200 tyś mam jeszcze orginalne nitowane wachacze na przodzi( fabryczne)!!! Amortyzatory również są fabryczne.
No to nie jest małe auto. Siedzi się wysoko dobra widoczność, a jak masz podłokietnik to jedzieś ... prawie jak "król" :) Tył bardzo wygodny, dużo miejsca na nogi i nad głową. I te siedem siedzeń :). Bagażnik rówież pojemny.
Auto rewelacja!!! Po założeniu tarcz nacinanych na przód autko prawie staje w miejscu, zaś ABS nie raz uratował mi skurę :) Pewnie się prowadzi i dobrze trzyma drogi.

Åšrednie oceny OPEL ZAFIRA

Osoby zainteresowane autem Opel Zafira braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Renault Scenic.

Opel Zafira

Opel Zafira

Renault Scenic

Renault Scenic

Opel Zafira: hatchback, kombi, mini-van, van

Opel Zafira: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Zafira: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Opel Zafira: 2012, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1993