Peugeot 206 opinie, oceny użytkowników, Peugeot 206 spalanie (strona 2)

Opinie o samochodach Peugeot 206

Średnia ocena: 7.36/10

Peugeot 206 spalanie (l/100km)

7.43/10.17
5.80/8.43
6.59/9.42

Oceny PEUGEOTA 206

2008-02-27

Ogólnie auto na 10-lat spisywało się bardzo dobrze, szczególnie w długich trasach nigdy mnie nie zawiodło. Problemy były tylko z zawieszeniem, ale myślę że to przez nasze drogi.
Skrzynia biegów bardzo dobra, zmiana biegów, płynna bez oporów. Problemem może byc tylko wrzucanie biegu wstecznego.
Zawieszenie miękkie i bardzo dobre na równą nawierzchnię, natomiast na drogach nierównych i pod obciążeniem zawieszenie zbyt miękkie-częste dobijanie.
Mało miejsca na tylnych siedzeniach, zegary mało czytelne, bagażnik mały, ale w łatwy sposób powiększa się jego powierzchnię kładąc siedzenia. Przednie siedzenie z możliwością położenia oparcia do przodu ze zdjęciem siedziska, co pozwala na transport długich przedmiotów.
Posiadam auto 10-lat od zakupu w salonie. Sprawuje się bardzo dobrze, znikoma ilośc napraw. Największym mankamentem przez ten okres było; zaparowywanie szyb, słaba czytelnośc wskaźników pulpitu, oraz zbyt niskie zawieszenie przedniej części auta na jak nasze drogi.

2010-07-18

Autko bardzo dobrze spisuje się na trasie i w mieście. Silnik 2,0 HDi jest dynamiczny i radzi sobie z innymi użytkownikami dróg bez problemów. Zaletą jest ocynkowana karoseria, dużo wersji angielskich, z których można mieć części zamienne. Niskie miesięczne koszty użytkowania.
Pierwsze trzy biegi w zasadzie służą do jazdy do 70km/h, później autko bardzo ładnie się rozpędza...
Przednie fotele troszkę wąskie, ale czego spodziewać się po autku miejskim. Na tylnej kanapie dużo miejsca dla dwóch osób, przy trzech jest już trochę ciasno. Resorowania auta z jak i bez pasażerów w normie. Co do wyciszenia, to diesel w takim opakowaniu nigdy nie będzie cichy. Można to...
Autko miejskie, więc miejsca nie jest z nim zbyt wiele do podróżowania w długie trasy z czterema osobami i górą bagaży. Ogromnym plusem auta jest to, iż jest całe ocynkowane, więc nawet przy uszkodzeniu powłoki lakierniczej, pozostaje nieruszone przez korozję.
Autko ma dość wysokie zawieszenie i w związku z tym pokonywanie szybciej zakrętów wymaga przyzwyczajenia.

2008-02-12

Pomimo wielu wad autko można polubić lub po prostu przyzwyczaić się do niedociągnięć. Części za to są bardzo tanie, robocizna także.
Jak na swoją małą pojemność i niską moc silniczek ma werwę. Denerwują za to wszelkie trzaski i piski, czasami jakieś klekotanie się zdarzy.
Resorowanie także niezłe, fotele kiepskie, głęboko wyprofilowane, ale brakuje regulacji lędźwi, trudno zająć odpowiednią pozycję za kierownicą. A w środku jest głośno, samochód nie jest wyciszony należycie( chyba nawet w ogóle)
ilość miejsca jest dostateczna zarówno z przodu jak i z tyłu. Komplet pasażerów to niestety męczarnia. Na przednich fotelach kierowca i pasażer mają problem co zrobić z rękami, po prostu ocierają o siebie.
Mimo zawieszenia nie sprawnego w 100% autko prowadzi się nieźle. Tylko nieźle, biorąc pod uwagę koszty i segment samochodu to nie ma mowy żeby to było idealne.

Piotr2008-02-06

Generalnie auto godne polecenia singlom lub małżeństwom bez dzieci. Świetny zarówno po zakupy jak i na dłuższą trasę. Zjeździłem nim jako handlowiec całą polskę i tylko klimy jeszcze brakowało..ogólnie oceniam auto na 8
55 konna wersja silnika 1.1 wymaga bardzo wysokiego kręcenia. Silnik 1.4 byłby idealny w stosunku do masy auta.
Całkiem dobrze. fotele świetnie trzymają w zakrętach. podróżujący z przodu siedzą dość nisko co ma znaczenie przy dłuższych podróżach. Jak na autko tej klasy daje ogólnie 7
Autko dość nowoczesne i ciekawie wykończone. Jakość materiałów dobra nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Wskaźniki w bardzo dobrych miejscach. Jednynie drążek zmiany biegów mógłby być nieco cofnięty. Trzeba dość daleko do iego rękę wyciągać
Autko bardzo dobre w prowadzeniu. Świetne do opanowania. W zakręty wchodzi jak po szynach.

Sebastian2008-02-12

Polecam. Ani razu mnie nie zawiódł!!! Mógł by mniej palić.
Przyspieszenie- dla mnie stykało, choć z podobnym autem Renault Clio jednak zostawałem lekko z tyłu. Mój był troszkę cięższy -SW. Co do przyspieszeń 60-120 i 80-120 nie mam wiedzy. Aaa. Nogi nie mam lekkiej, ale 8.5 litra w mieście na 100km na takie małe auto to trochę za dużo.
Z racji lekko transportowej wersji trochę twardszy od standardu, ale przez to lepiej w zakrętach.Przy pełnym wysunięciu przedniego fotela, a jest wtedy naprawdę dużo miejsca (mam 183cm wzrostu a miałem wysunięty na 80%) to z tyłu jest już ciasno.
mogły by się tylne zagłówki chować w oparcie, bo jak się składało tylne siedzenia to zagłówki były kłopotem. Materiały jak na tę klasę samochodu OK
wszystko OK prócz hamulców, które łatwo sie blokowały i auto wpadało w poślizg (wersja bez ABS) Opony stosowałem średniej jakości (Danlopy wcześniej Pirelli) więc chyba to taki urok auta. jest lekkie, może też dlatego.

Średnie oceny PEUGEOT 206

5.1/10
4.2/10

Osoby zainteresowane autem Peugeot 206 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 207.

Peugeot 206

Peugeot 206