Peugeot 306 opinie, oceny użytkowników, Peugeot 306 spalanie 1998r. (strona 1)

Opinie o samochodach Peugeot 306

1998r.

Średnia ocena: 8.27/10

Peugeot 306 spalanie (l/100km)

7.72/10.05
6.48/7.60
7.08/8.25

Oceny PEUGEOTA 306

Daniel2010-01-15

W mojej wersji silnika (diesel 1,9 wolnossący) nie ma co oczekiwać cudów - auto do jazdy w mieście i bez szaleństw na trasie. Za to nie dostanie się mandatu na autostradzie za prędkość :-) Silnik niezawodny! Oszczędny. Skrzynia biegów bez rewelacji ale pracuje przyzwoicie.
Zawieszenie świetne! Zestrojone do tego auta idealnie (a że zawodowo zajmuje się amortyzatorami to mam porównanie). Komfort jazdy bardzo dobry jak na tę klasę. Jak na diesla (1,9 wolnossący) zadziwiająco \"cicho\" w środku i bez większych drgań.
Peugeota 306 prowadzi się bardzo dobrze (przynajmnije hatchbacka). Jedyną wadą jest moim zdaniem wrażliwość na silne boczne podmuchy wiatru. Szczególnie da się to odczuć przy wyjeżdżaniu z za ciężarówki. Poza tym świetne autko do miasta a przyzwoite w trasie.

2009-07-09

no na 75 KM to po co w ogóle pytać o przyśpieszenie :)
fotele wygodne ale przy wysokim wzroście słabo sie wysiada gdyżą sa za nisko ...
blachy sa ocynkowane także nie ma problemów z korozją ,bagażnik jest duży jak na taki mały wóz,z tyłu nie siedziałem ale nie narzekali
auto posiadam krótko i z przebiegiem 300tyś z czego połowa na gazie :) daje sobie rade ,wiadomo trzeba wymieniać części eksploatacyjne i dbac o samochód -bedzie jeździł.jak za taką cene 10tyś jest gitara!Polecam dla oszczędnych bo mało pali a kombi :)

2011-02-13

co tu dużo pisać kupiłem auto stare ,musiałem włożyć kasę i teraz jeżdżę.Duży plus ,że mało pali !Odpukać psuć też nie za często,to dobra fura :) dle szkota jakim jestem :)
skrzynia ok, silnik ekonomiczny ale wolałbym 2.0
zawieszenie dobre ,chociaz robiłem juz tylną belkę ,wyciszenie ok a jazda z kompletem pasażerów była by dynamiczniejsza jak bym miał większą moc :)
ba nie jest to auto duże ale może być -kombi daje duże możliwości ładunku -karoseria super -ocynk
fajnie się prowadzi te auta,bez problemu parkuje

ANDRE2008-02-08

dynamiczny zwłaszcza na wyższych biegach , cicha praca silnika...
bardzo wysoki komfort jazdy
dużo przestrzeni , wysoki komfort jazdy
auto prowadzi się bardzo dobrze, \\\\\\"trzyma\\\\\\" się drogi, Hamulce trochę twarde, ale droga hamowania się nie zwiększa...

2011-02-14

Auto ekonomiczne jak i elastyczne jak to dieselek. silnik bez awaryjny
Autko bardzo dobrze sie prowadzi jak na wiek trzeba uważac jedynie na tylne zawieszenie (belka skretna). podczas parkowania objawia sie słaby skret, duzy promien zawracania

Średnie oceny PEUGEOT 306

Osoby zainteresowane autem Peugeot 306 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Citroen Xsara.

Peugeot 306

Peugeot 306

Citroen Xsara

Citroen Xsara

Najciekawsza opinia użytkownika o Peugeocie 306

użytkownik: Daniel

Peugeot 306 1900 51KM 1998r. hatchback

Peugeot 306 diesel 1,9 wolnossący - idealne auto do miasta i na trasę dla kogoś kto nie lubi się spieszyć. Spalanie na poziomie (średnio) 5,2ON bardzo zachęcające. Bezawaryjne (szczególnie silnik) - proste w obsłudze, wygodne ze świetnym zawieszeniem. W większą wyprawę rodzinną też pojedzie ale przydałoby się kombi.

Obsługa bezproblemowa. Schowków nie ma może jak w Nissanie Note ;-) ale dla auta z 1998 roku to wystarczająco. Jakość materiałów lepsza niż w niektórych nowszych autach (szczególnie \"miejskich\"). Trudno mi ocenić jak się jeździ z tyłu ale nikt nie narzekał. Niesamowita możliwość aranżacji bagażnika - da się bez problemu przewieźć wersalkę i 35m2 paneli :D Bagażnik bardzo pojemny a dzielone i demontowane siedziska z tyłu powodują, że można załadować naprawdę dużo do środka.

Moje auto na szczęście nie miało poważniejszej awarii. Zmiana jedynie materiałów eksploatacyjnych. Trzeba się liczyć z podwyższonymi kosztami (jak to przy dieslu) ale nie ma z częściami problemów oprócz uszczelek drzwi... Do tej pory oprócz uszczelki drzwi i siłownika centralnego zamka drzwi kierowcy nie dokupiłem innych części. Same materiały eksploatacyjne (+ akumulator dla własnego komfortu).

Nie zdarzyło mi się, żeby zaparowały szyby! Nagrzewnica nawiewów \"rozkręca\" się chwilę ale nie jest to nieskończoność...

Bezproblemowo. Jedyna awaria elektryki to siłownik centralnego zamka kierowcy.

Peugeot 306: cabrio, coupe, coupe cabrio, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Peugeot 306: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Peugeot 306: 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0