Peugeot 307 opinie, oceny użytkowników, Peugeot 307 spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Peugeot 307

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.64/10

Peugeot 307 spalanie (l/100km)

9.49/11.13
7.25/8.57
8.23/9.67

Oceny PEUGEOTA 307

Maciej2014-10-24

2009-07-08

według mnie te samochody na nasze drogi są bardzo wytrzymałe ,ciche ,na gazie bardzo dobrze się jeżdzi oszczędnie ,jest to mój 5 samochód i jak do tej pory najlepszy z nich.
biegi wchodzą trochę za sztywno,za ciężko , ale silnik to tak jest elastyczny że jak by jeżdzić dislem
w środku jest cicho że prawie silnika nie słychać
gwarancja na blachę 12 lat po 7 latach jazdy nigdzie nie ma korozji
sztywne zawieszenie ale bardzo dobrze trzyma się jezdni i na zakrętach,

Auto tylko raz zawiodło a dokładnie tarcza sprzęgła, generalnie odradzam zbyt dużo usterek, jedynie z czego jestem zadowolony to instalacja gazowa choć, za to mojeje żonie sie podooba
Na karoserii po 3 latach pojawiła się rdza, oczywiście serwis odepchcnął reklamację
Przy prędkości poda 130 tys kierownica wpada w drgania.

2011-03-02

bardzo ładne autko; po przerobieniu na gaz jeździ się komfortowo i ekonomicznie; jestem zadowolony

Średnie oceny PEUGEOT 307

Osoby zainteresowane autem Peugeot 307 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Peugeot 307

Peugeot 307

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Peugeocie 307

użytkownik: Maciej

Peugeot 307 H/B 2000 2.0 16v 136KM 2002r. hatchback

Ogólnie oceniam mojego peugeota pozytywnie.Wiadomo,że nie jest idealny ale błędy konstrukcyjne można mu wybaczyć.Przede wszystkim szkoda,że nie ma troszkę miększego zawieszenia ale za to świetnie trzyma się na zakrętach i świetnie wyczuć można drogę.Jednak na poprzecznych nierównościach podskakuje i raczej lepiej zapomnieć o szybkich przejazdach bo można wypluć plomby:)Jedyną poważna bolączką tego auta to jest pewna wada tego silnika-popychacze zaworowe-to jedyna pięta achillesowa.Czeka mnie wkrótce ich wymiana z powodu silnych drgań silnika jak jest zimny tuż po rozruchu-potem zjawisko zanika.Szkoda mi po prostu silnika bo dostaje w ten sposób w kość.

Elastyczność w peugeocie 307 2.0 16v jest odpowiednia,przełożenia dobrane prawidłowo jednak brakuje 6 biegu.5 bieg ma stosunkowo krótkie przełożenie(przy 120km/h jest już 3500obr/m)ale za to samochód lekko się zbiera nawet od 70km/h na 5 biegu!Peugeocik przyśpiesza bardzo fajnie i miękko od samego dołu czym mnie miło zaskoczył-czuć moc nie KM ale 190 Nm!Co do elastyczności to nawet na 4 biegu czuć jak silnik oddycha lekko i goni do przodu:)

Szyby w peugeocie są ogromne a kanty w drzwiach nisko położone co sprawia,że widoczność na wszystkie strony jest wręcz idealna!Lusterka w odpowiednich rozmiarach i dają bardzo dobrą ocenę sytuacji na drodze za i wokół samochodu.

Ze względu na stosunkowo twarde zawieszenie lepiej się jedzie z pasażerem niż samemu choć cierpi na tym troszkę przyśpieszenie samochodu.Fotele posiadam wręcz doskonałe-Recaro z bocznymi podparciami-po prostu bajka-nie widziałem innego samochodu w tej cenie z lepszymi siedzeniami.Wyciszenie jest bardzo dobre-silnik słychać dopiero od 3500obr/min.

No cóż-trzeba pamiętać,że to jednak auto kompaktowe i nie ma co liczyć na cuda jeśli chodzi o przestrzeń z tyłu ale jest dobrze.Za to z przodu po prostu rewelacja!Szyba przednia jest bardzo pochylona dzięki czemu kokpit przed wzrokiem kierowcy jest bardzo wydłużony i sprawia fantastyczne wrażenie.Miejsca z przodu pod dostatkiem,materiały z wyższej półki no i ergonomia na wysokim poziomie-doskonały konkurent dla golfa4 i 5!Bagażnik naprawdę spory-dla dwóch osób-ewentualnie małej rodziny w sam raz.Osobiście wożę w kole zapasowym butlę z gazem i w ogólne mi to nie przeszkadza:)

Samochód prowadzi się bardzo przyjemnie.Precyzyjnie trzyma się drogi ale tylko pod warunkiem sprawnego zawieszenia i dobrania opon o właściwym profilu-ze względu na sztywne zawieszenie wymagane są opony o wysokości 65mm-wtedy na polskie drogi jest ok.Układ kierowniczy bardzo dobry-można doskonale wyczuć auto i podoba mi się,że układ twardnieje przy większych prędkościach.Hamulce-żyleta.Z przodu i z tyłu są tarcze-a że samochód waży niecałe 1300kg hamuje szybko i bezpiecznie.Parkowanie-marzenie:dobry promień skrętu plus krótki przód niesamowicie ułatwia manewrowanie po wąskich uliczkach.

No cóż-nie ma aut,które nie wymagają napraw-jednak mój peugeot nie potwierdził starych utartych stereotypów.Bieżące naprawy wiązały się z normalnym użytkowaniem samochodu i tyle w temacie.Żadnych nietypowych usterek tzw.typowo francuskich.

Wentylacja jest na wysokim poziomie a możliwości jej ustawień jest wiele pod warunkiem,że posiada się wersję z climatronikiem.

No cóż- i tutaj zaczynają się małe schody.w moim peugeocie elektryka szczególnie nie nawala,ale czasem tylko coś przeszkadza.ale to są drobiazgi.Niedawno musiałem wymienić żarówki świateł mijania i to wszystko.Za to elektronika-hmn-doszedłem do wniosku,że współczesne auta bez nadmiaru czujników się nie obędą.Miałem już kilka fałszywych sygnałów od check engine ale to norma w tym samochodzie-mam zaufanego mechanika i on mi na bieżąco sprawdza czy faktycznie coś się zjeb.....czy też to jest zwykły błąd komputera.Z tym się trzeba po prostu pogodzić i tyle.

Peugeot 307: coupe, hatchback, kombi

Peugeot 307: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz