Peugeot 307 SW opinie, oceny użytkowników, Peugeot 307 SW spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Peugeot 307 SW

8.32/10

Peugeot 307 SW spalanie (l/100km)

miasto 10.12/10.00 7.46
trasa 7.48/10.00 5.47
cykl mieszany 8.74/10.00 6.46

307 SW

OCENY PEUGEOTA 307 SW

Ponadczasowa stylistyka, megawypasione wnętrze, super szyba w dachu, dopracowane wnętrze, materiały miękkie i przyjemne (tylko w linii kolorystycznej - w moim przypadku zielona - nadwozie seledynowe), komfort i możliwośc kombinacji wnętrza, ekonomiczne jednostki napędowe - to wszystko na plu...
Elastycznośc bardzo fajna. 110 KM wyczuwalne już od niskich obrotów. 1800 obr/min już można śmiało wyprzedzac. To zaleta HDI.
Komfort jazdy - OK. Fotele przednie w porządku. Mało wygodne podłokietniki kierowcy i pasażera. Brakuje ich regulacji wysokości. Tylne fotele są za wąskie przez ich osobne mocowanie. Co prawda funkcjonalne ale mało wygodne. Rekompensuje to, że można je przesuwac do przodu i pochylac oparci...
Ilośc miejsca bardzo dobra. Wygodnie będzie każdej osobie ale tylko z przodu. Z tyłu jak wyżej opisałem są za wąskie fotele ale dzięki możliwości przekładania foteli można wygospodarowac więcej miejsca. Super lekkie siedzenia można łatwo wymontowac i nie trzeba byc przy tym Pudzianow...
Autko jak na francuski samochód bardzo dobrze się prowadzi. Jest wystarczająco miękki ale i dobrze trzyma się na zakrętach. Układ kierowniczy rewelacja - wspomaganie elektryczne - dozuje siłę wspomagania w stosunku do prędkości. Hamulce ze wspomaganiem hamowania EVA i automatycznie włąc...

Uważam samochód za całkiem udany. Bardzo fajny jako auto rodzinne i na wakacyjne wypady. Dość ekonomiczny i przy tym pozwalający na dynamiczne przemieszczanie w ciszy i wygodzie.
Silnik procuje bardzo równo i cicho. Elastyczność dobra. Przyspieszenie jak to w diesel\'u ze startu bez rewelacji; na wyższych biegach i powyżej 2500 obrotów bardzo przyjemne. Niestety skrzynia biegów niedokładna i z dość długim skokiem.
Prowadzenie przyjemne. Układ kierowniczy pozwalający przewidzieć zachowanie samochodu. Parkowanie do nauczenia - nie widać ani przodu ani tyłu samochodu - kwestia przyzwyczajenia.

Autko bardzo wygodne i przestronne. Do jazdy w niedługie trasy polecam jednak model w gazie. HDI mimo wszystko troszkę łyka :) Poza tym prezentuje się świetnie. Co do szyby panoramicznej to dla mnie troszkę zbędy bajer. Używam tylko jak nie jest gorąco :) Przy wysokich temperaturach samoch...
Od 3-go biegu całkiem niezłe przyśpieszenie :) Maksymalny ciąg w przedziale 1800-2600 obrotów.
Jak dla mnie, kiepskie umiejscowienie przycisków do sterowania szybami. Często zdaża się odsunąć szybę z tyłu zamiast z przodu :) Ponadto bardzo wąskie i przez to mało wygodne podłokietniki kierowcy i pasażera.
Falgi aluminiowe 17". Niestety troszkę denerwujące podczas jazdy po nierównościach. Bardzo przenoszą drgania. W zimie polecam przejść na 16" stalówki.

Najwiekszą wadą jest filtr fap ale muszę go mieć gdyż często jeżdzę do zagranicę poza tym jest wrażliwy na jakość paliwa.
Dobry silnik dość elastyczny trochę za słaby jak na masę auta. Do 3 biegu trochę mulasty po przekroczeniu 50 km/h fajnie przyspiesza. Skrzynia dobrze zestopniowana.
Zawieszenie bardzo miękkie nie wyuwa się nierównosci. Wnętrze dobrze wyciszone (mam porównanie z golfem 5 mojej żony) to jest 2x ciszej. Przednie fotele bardzo wygodne a tylnych nie testowałem.
Z przodu wygodnie z tyłu też dość dużo miejsca. Przełączniki czytelne proste w obsłudze. Bardzo łatwe składanie i wyjmowanie foteli (mój ma ich 7). Czytelne liczniki.
Dobrze trzyma się drogi, świetne resorowanie.

wadą jest to że jest to samochód 7 osobowy, a 3 rząd foteli trzeba trzymać w domu, bo sie nie chowają w podłoge. Jak jest impreza w domku można oczywiście fotele dołożyć, ale jak jest się na imprezie i chce się podwieźć znajomych to gdzie wsadzić fotele?? Z tyłu w bagażniku zajmuj...
znakomite przyspieszenie, fajna 6 biegowa skrzynia biegów. Pow. 2 tyś obr. silnik fajnie wkręca się na obroty, turbina się sprawdza
Samochód posiada duży klimatyzowany schowek oraz spore schowki pod przednimi fotelami
Auto prowadzi się rewelacujnie, szybko reaguje na ruch kierownicy. Hamowanie bardzo dobre. Samochód jest duży, więc i parkowanie jest trudne. Po pewnym czasie użytkowania nie stanowi to już dużego problemu

ŚREDNIE OCENY PEUGEOT 307 SW

5.8/10

Osoby zainteresowane autem Peugeot 307 SW brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 407 SW.

Peugeot

307 SW

Peugeot

407 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Peugeocie 307 SW

użytkownik: Artur

Peugeot 307 SW Premium 2000 HDI 110KM 2003r. kombi

Duża przednia szyba. Widoczność do tyłu jak w większości nowych samochodów.

Samochód z alufelgami 16 co ma wpływ na trzymanie w zakrętach ale niestety zmniejsza komfort na dziurawych drogach. Bardzo wygodny i przyjemny w prowadzeniu na długich trasach. Samochód dość nisko zawieszony trzeba bardzo uważać na bocznych dziurawych drogach. Ja już straciłem dwa komplety plastików ochrony silnika - warto pomyśleć o stalowym pakiecie niestety dość drogi.

Samochód w wersji SW z osobnymi siedzeniami dla każdego. Wszystkie regulowane z możliwością szybkiego demontażu - duże możliwości wykorzystania wnętrza. Panoramiczny dach - super. Duży bagażnik - regularne kształty. Jakość plastików bez zarzutu. Welurowe fotele bardzo wygodne. Stoliki za przednimi fotelami, stolik z środkowego fotela, schowki pod przednimi fotelami, klimatyzowany schowek z przodu,podłokietniki przednich foteli, i naprawdę dużo miejsca nad głową zarówno z przodu jak i z tyłu - mam 185 cm wzrostu więc wiem coś o tym. Pozycja za kierownicą łatwa do znalezienia dla siebie - regulowana kierownica w dwóch płaszczyznach, duży zakres regulacji foteli, obsługa - ergonomia po zapoznaniu z samochodem 30 min. intuicyjna. Karoseria -samochód ma 4 lata i jest bezwypadkowy więc nie mogę nic powiedzieć o rdzy itp.

Części eksploatacyjne nie są drogie. Elektronika bardzo droga.

Klimatyzacja automatyczna działa bez zarzutu.

Jak to w francuzach. Jedyną usterką, którą miałem przez dwa lata posiadania były problemy z przełącznikami przy kierownicy. Kierunkowskazy, oświetlenie tablicy, obsługa komputera. Wyrabiają się elementy, których nie można wymienić osobno i trzeba wymienić cały moduł - w mim wypadku to był straszny koszt 2000,00 zł. Często przepalające się żarówki świateł drogowych.

Pełna opinia o Peugeot 307 SW Premium 2000 HDI 110KM 2003r. kombi »

Peugeot 307 SW: hatchback, kombi, mini-van, van

Peugeot 307 SW: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz