Peugeot 405 opinie, oceny użytkowników, Peugeot 405 spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Peugeot 405

benzyna+gaz

Åšrednia ocena: 8.22/10

Peugeot 405 spalanie (l/100km)

9.60/10.77
7.20/8.23
8.39/9.51

Oceny PEUGEOTA 405

Bruno2009-12-11

Super auto, napradÄ™ genialna robota. Za nieduże pieniÄ…dze można mieć auto tej samej klasy co Audi 80/Passat a komfort jazdy i sama jazda - 1000 razy lepsza. I nie prawda, że niemieckie to niezawodne a francuskie to drogie w utrzymaniu. Wiele czÄ™sci jest w tej samej cenie, a nie które (rozrzÄ...
Silnik ciągnie już od dołu. 125KM i prawie 170nm z autem o masie troszkę ponad tone daje sobie radę wyśmienicie. Do 4,5tys idzie jak przecinak. Skrzynia jest trochę toporna, lubi sobie zgrzytnąć, ale przełożenia są dobre (przy prawie 130km/h na Vbiegu - 3,2tys obr)
Komfort jest nieziemksi. Naprawdę dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Miękkie zawieszenie sprawia, że nie czuć w ogóle złej drogi. Tylna kanapa - bajka. Wielu znajomych którzy mają porządne auta gdy siądzie na mojej kanapie to odpływa ;) Tym autem się leci, nie jedzie. Przy wyższy...
Dla mnie idealnie. Duzo miejsca, schowków ile trzeba tyle jest, podświetlone i klimatyzowane. Materiały nie należą do najlepszych, ale to rok 1990 nie wymagam zbyt duzo, mimo to deska jest miękka a plastiki nie skrzypią. Aranżować za bardzo nie ma co, bo to sedan, ale bagażnik naprawdę po...
Generalnie auto stoi wysoko, jest to trochę uciążliwe przy "braniu" ostrych zakrętów przy dużych prędkościach, ale dobre opony i zawieszenie powinno to niwelować. Tył wykazuje na mokrym nadsterowność. Wspomaganie kierownicy nie należy do najlżejszych, ale nie jest źle. Bardz...

2008-08-13

Podoba mi się ten pojazd i za szybko się go nie pozbędę :).
Bardzo dużo miejsca wewnątrz - i z przodu i z tyłu. Do bagażnika też nie mam zastrzeżeń. Nadwozie ocynkowane w 100%, więc jeżeli auto nie jest po poważnej kolizji, to rdzy na nim nie znajdziecie.
Pojazd prowadzi się bardzo dobrze, jedynym słabym punktem są kiepsko wyprofilowane szkła lusterek, co utrudnia parkowanie.

2010-02-04

auto bardzo wygodne Jeśli stosuje się oryginalne lub dobrych firm części auto prócz eksploatacyjnych części praktycznie się nie psuje a opinia aut awaryjnych jest krzywdząca dla tego modelu
Auto jak na swój wiek i rodzaj silnika bardzo ładnie wkręca się na obroty na starcie jak i przy wyprzedzaniu, biegi bardzo łatwo wchodzą
bardzo wygodne fotele przednie jak i tylne auto płynie po drodze cicho w kabinie
auto ma dużo miejsca niestety przy maksymalnym odsunięciu foteli przednich do tyłu troszkę mało miejsca na nogi pasażerów siedzących z tyłu, wyższe osoby będą miały mało miejsca na tylnej kanapie ponieważ autko jest troszkę niskie, duży bagażnik szkoda tylko że niema możliwości ...
Auto bardzo ładnie trzyma się drogi, mankamentem mojej wersji jest brak wspomagania ale przy zalecanym przez producenta rozmiarze kół brak problemów z manewrami, hamulce bardzo dobre choć brak ABS, jeśli chodzi o parkowanie to nie maluch więc nie wszędzie się da no i brak wspom kier

Darek2009-08-28

Bardzo wygodne, komfortowe wręcz auto. Stylistyka nie starzeje się szybko i do dziś zadbany egzemplarz nie wyróżnia się na minus z tłumu nowoczesnych aut.Na minus: duże spalanie, słabe osiągi i wyposażenie( a może to plus bo nie ma się co zepsuć)i mała trwałość detali (mocowania, p...
Nie jest to dynamiczne auta, zwłaszcza z gazem
Auto komfortowe ze względu na ilość miejsca. Miałem je na taksówce i nawet amerykanie chwalili.Trochę za miękkie i z ociążeniem resorowanie nie jest najlepsze
Przestrzeń to największy plus tego auta. Karoseria po 14 latach bez rdzy.Duży bagażnik, plastiki odpadają (osłonki itp)
Ocena zróżnicowana za brak wspomagania, auto jest duże i ciężkie i manewry są horrorem, nawet dla silnego faceta. Poza tym za miękki na zakrętach

Andrzej2011-05-14

Kupowałem go na chwię (tani pojemny) trzy lata temu. Pokochałem dosłownie ten samochód i z przyjemnościa jeżdżę do dziś.
Po kupnie szcęka mi opadła. Niezwykle jak na wiek elastyczny silnik (także na LPG), samochód bardzo dynamiczny, można się nawet ganiać i niejednego zawstydza :-). Przyjemne przyspieszenie 120-160 na piątym biegu. Kultura pracy skrzyni na srednim poziomie.
Bez zastrzeżeń, można jeździć w długie trasy. Robi się głośno powyżej 120 km/h, ale przyjemna nuta :-)
Wygodnie i przestrzennie. Wszystko pod reką. wersja przed FL więc urodą nie grzeszy :-) ale daje pole do popisu. Materiały - tapicerka, tworzywa to chyba najsłabsze punkty tego samochodu. Ale idzie sie przyzwyczaić. Bagaznik potężny (kombi), mimo zbiornika LPGmożna przewozić naprawdę duż...
Zaskakująco dobrze trzyma się drogi, bardzo stabilny i przewidywalny. Układ hamulcowy czuły i precyzyjny (4 tarcze - Lukas-Bendix).

Åšrednie oceny PEUGEOT 405

5.1/10
4.3/10
4.2/10

Osoby zainteresowane autem Peugeot 405 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Audi A3.

Najciekawsza opinia użytkownika o Peugeocie 405

Peugeot 405 SRI 1900 XU9JAZ 128KM 1992r. sedan (limuzyna)

Podoba mi się ten pojazd i za szybko się go nie pozbędę :).

Silnik odpowiedni do tej wielkości pojazdu. Nie jest to rakieta, jednak pozwala sprawnie wykonywać manewry. Skrzynia biegów ma 200 tys przebiegu, zmieniany był tylko regularnie olej - ostatnie 100tys. polski Hipol do automatów, do jej pracy nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Może dlatego, że jest sterowana tylko hydraulicznie, bez elektroniki.

Lusterka są do kitu, ale można nabyć do nich wkłady sferyczne, chyba po 25zł/szt. (Allegro) i się przymierzam, bo są chwalone. Poza tym - OK.

Tylne zawieszenie na drążkach skrętnych z wahaczami łożyskowanymi igiełkowo jest bardzo komfortowe i ma świetne właściwości jezdne. Do przodu również nie mam zastrzeżeń. Ogólnie - zawieszenie komfortowo zestrojone, a nie przechyla się nadmiernie. Po "załadowani" trzech rosłych osób do tyłu i paru toreb do kufra, może trochę za nisko siada, ale nie przesadnie.

Samochód mało awaryjny, części niedrogie. Przeguby z osłonami (komplet) kosztowały 52zł/szt. - oczywiście zamiennik, ale działają bardzo dobrze.

W zimie, przy ujemnej temperaturze, zaczyna wiać dość mocno ciepłe powietrze już po przejechaniu kilkuset metrów. Takiego wydajnego ogrzewania nie miałem w żadnym poprzednim aucie. Może to zasługa konstrukcji silnika - aluminiowy blok i mokre tuleje.

Nie było najmniejszych problemów, a instalacja wydaje się być w bardzo dobrym stanie.

Peugeot 405: hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Peugeot 405: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Peugeot 405: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0