Peugeot 406 opinie, oceny użytkowników, Peugeot 406 spalanie 2.1 (strona 1)

Opinie o samochodach Peugeot 406

2.1

Średnia ocena: 8.71/10

Peugeot 406 spalanie (l/100km)

Oceny PEUGEOTA 406

Marcin2014-10-16

auto wielkie, ekonomiczne, z dobrymi osiągami i świetnie zabezpieczonym przed korozją nadwoziem, mało awaryjne, silnik nie do zajechania (o ile dbany), pomimo upływu lat wciąż ładne, nie zamierzam się pozbywać ;)
bardzo elastyczny silnik, dobrze zbiera się już od niskich obrotów, nie do zajeżdżenia, jeżeli wszystko wymieniane na czas, przyspieszenie też OK, choć lepsze jest jak załączy się turbina ;)
jak to francuz - "płynie" po drodze, wygodne wnętrze dopełnia całości :)
luźno z przodu, luźno z tyłu, wielki bagażnik (po złożeniu foteli można spać bezproblemowo :)), materiały dobrej jakości, a karoseria bez jakiejkolwiek rdzy (auto ma już 16 lat...)
prowadzi się bez problemów, miękko pokonuje nierówności, układ kierowniczy reaguje jak trzeba, hamulce OK, daję 8 za parkowanie, bo choć mi nie przeszkadza, to jednak gabaryty mogą niewprawionym przysporzyć problemów, polecam założenie czujników cofania ;)

kuba2008-08-12

wół roboczy nie do zajechania jeśli się tylko go serwisuje i wymienia wszystko na czas
bardzo cierpliwy silnik. Można jeździć i na małych obrotach, jak i cieszyć się Turbo przy większych
to mój piętnasty i najstarszy w momencie zakupu samochód. Wszystkie pozostałe były w tej samej klasie. Wygodniej jeździło się tylko Avensisem (nowym). Ale to zupełnie inna półka cenowa
Średni kierowca nie zaparkuje, ale to kwestia wielkości, nie samochodu

Sławek2008-02-08

Silnik 2,1 td to sprawdzona mocna i bezawaryjna jednostka napędowa.Vmax - 205km/h.
W porównaniu z BMW E46 komfort o niebo lepszy. Na polskie drogi bardzo dobry.
Dużo więcej miejsca niż w BMW E46. Ja miałem beżową skórę więc wnętrze OK.
Ja w swoim miałem wspomaganie ze zmienną siłą wspomagania - coś fajnego.

zenon2008-11-23

zimny silnik jest slaby
komfortowy samochod
slaba widocznosc przy cofaniu

2010-03-27

Układ jezdny bez wad - oczywiście wymagane okresowe konserwacje.

Średnie oceny PEUGEOT 406

9.9/10
5.1/10
5.1/10
4.9/10

Osoby zainteresowane autem Peugeot 406 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Laguna.

Peugeot 406

Peugeot 406

Renault Laguna

Renault Laguna

Najciekawsza opinia użytkownika o Peugeocie 406

użytkownik: Marcin

Peugeot 406 2100 109KM 1998r. kombi

do tyłu ciut słabiej, ale i tak na bardzo dobrym poziomie

jak to francuz - "płynie" po drodze, wygodne wnętrze dopełnia całości :)

ostatnio wymieniane części, które siedziały od nowości czyli 15-16 lat takie jak koło pasowe, uszczelka pod klawiaturę, jakieś simeringi, drążki (od nowości), końcówki, tarcze, klocki to normalna sprawa, konserwuję podłogę co 2 lata, amortyzatorów jeszcze nie ruszałem (poprzedni właściciel też nie, nie wiem jak było za granicą), także ciężko powiedzieć, żeby był awaryjny, po 15 latach w wielu autach siadają części, po wymianie będzie spokój na długie lata :)

climatronic i tyle :)

jak to elektryka we francuzach - potrafi płatać figle, choć przez 3 lata w moim były to drobne problemy :)

Peugeot 406: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Peugeot 406: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Peugeot 406: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 3.0

Peugeot 406: 2006, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1992