Renault 19 opinie, oceny użytkowników, Renault 19 spalanie 1.8 (strona 1)

Opinie o samochodach Renault 19

1.8

Åšrednia ocena: 8.04/10

Renault 19 spalanie (l/100km)

8.73/10.58
6.67/8.41
7.63/9.56

Oceny RENAULTA 19

2008-08-26

auto jest bardzo dobre, łatwy dostep do silnika - samemu można wiele rzeczy poprawić, naprawić. nie posiada bogatego wyposażenia ale mi to akurat nie przeszkadza - nie za wile może sie przez to popsuć. jak sie o nie dba, to dobrze bedzie służyć
nie jest zÅ‚e prowadzenie. kiedy jedzie siÄ™ samemu albo tylko z pasażerem z przodu, auto jest bardziej obciÄ…zone z przodu i przez to w ostrych zakrÄ™tach ma tendencjÄ™ do uciekania przodem w przód, a nie za kierunkiem skretu kół. wystarczy odpowiednio dostosować predość i problem sie rozwiÄ...

paweł2008-03-18

Godny polecenia.Na nasze drogi w sam raz.Oszczędny jak na moją jazde.
Jak na benzynie i gazie dobrze silnik sie sprawuje. Osiągi proporcjonalne do samochodu i pojemności silnika.
Resorowanie bez obciążenia ok.wygodne fotele.Trochę odczuwa mase przy pełnym obciążeniu. Przy wyższych obrotach i podmuchach wiatru slyszalność w kabinie słaba - przypominam że to cabrio.
Bardzo ładna sylwetka. Mały bagażnik, ale i tak dobry wynik gdyz dach tez sie kryje pod zabudowe.
Samochód wygodny, dobrze amortyzuje nierowności,miekkie zawieszenie, wygoda jazdy. Przy szybszych prędkościach w zakrętach troche sie wychyla. Układ kierowniczy i wspomaganie nienaganne.

2010-04-22

super silnik na polskie drogi, nie wymaga kręcenia, bo moment jest już przy 2750 obr. na 5 biegu to jakieś 90km/h :) wyprzedzać nim tira to pikuś :)
powyżej 140km/h już go słychać, przy 110 cichutko - z resztą 19 ma bardzo dobry współczynnik oporu powietrza i to jest fakt :)
najlepsze roczniki 92,93 no może 94 reszte zje rdza... miejsca dużo dla wszystkich, choć z tyłu , przy dachu z szyberdachem osoba wysoka może mieć problemy poza tym lux więcej miejsca niż w megane I :)
z ty silnikiem najlepszy wybór, za grosze wymienione gumy w zawieszeniu i po problemie... auto o ile jest zadbane godne polecenia

2008-12-26

Auto idealne. Kocham je.
Rewelacja! Jedynie skrzynia biegów a właściwie sprzęgło pracuje nie do końca tak jak bym sobie tego życzył. Ciężko się wciska pedał w porównaniu z innymi samochodami ale można się przyzwyczaić.
SUPER
bez zastrzeżeń chociaż np. w Renault Clio hamulce są "szybsze"

Jacek2010-07-18

zadowolony użytkownik:)
elastyczny silnik naprawdÄ™ dobra jednostka
zero szumu zzewnÄ…trz bardziej przeszkadza szmer wentylatora
po tylu latach(14lat) zaczÄ…Å‚ siÄ™ problem z rdzÄ…
typowy kanapowiec,dobrze się prowadzi, dobrze trzyma się drogi a apetyt na paliwo adekwatny do prędkości

Åšrednie oceny RENAULT 19

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Renault 19 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Citroen Xantia.

Renault 19

Renault 19

Citroen Xantia

Citroen Xantia

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie 19

Renault 19 1800 75KM 1992r. hatchback

tutaj raczej nie moge narzekać. jak na ten silnik auto zbiera się dobrze - wg mnie największym mankamentem jest drugi bieg, jakoś brakuje mi na nim mocy, natomiast nastepne są w porządku. przy wyprzedzaniu spokojnie mozna na 4 biegu cisnąć do 100 km/h (ten sam manewr na 5 biegu zajmuje dużo więcej czasu). normalne też jest że jedynka i wsteczny nieraz sprawiają problemy - ale po prostu trzeba się przyzwyczaić, że zanim sie wrzuci wsteczny to chwilę trzeba odczekać na jałowym

jeździłem autami z dużo gorszą widocznością - tu z tym zagadnieniem nie miałem problemu

żadnej Ameryki tu nie odkryję. kiedy jest pełny pokład, to całkiem inaczej pracuje silnik i zmiany biegów są w innych miejscach tzn przy innych predkościach. mi osobiście lepiej jeździ sie tym autkiem z obciązeniem, niż tylko np z jednym pasażerem (mimo że spalanie jest większe i dynamika spada).

jak do tej pory zarówno pasażerowie jak i ja nie mielismy powodów do narzekania na ulość miejsca - także w bagażniku. nie mam także zastrzeżen do wykończenia deski rozdzielczej, natomiast tacicerka drzwi - troche za jasna i ciężko ją doczyścić. co do karoserii - akurat mój model złapał rdzę jedynie na nadkolach tylnich - nie przeraża mnie to , gdyż jak na auto z takim wiekiem to i tak niezły wynik.

nie jest złe prowadzenie. kiedy jedzie się samemu albo tylko z pasażerem z przodu, auto jest bardziej obciązone z przodu i przez to w ostrych zakrętach ma tendencję do uciekania przodem w przód, a nie za kierunkiem skretu kół. wystarczy odpowiednio dostosować predość i problem sie rozwiązuje. parkowanie w porządu, nie jest tak łatwo jak w \\\\\\\\\\\\\\"maluchu\\\\\\\\\\\\\\" ale idzie sie z tym uporać. rewelacyjnie parkuje sie tyłem, trochę gorzej przodem, gdyż z powodu długiej maski trzeba mieć miejsce na odpowiedni najazd.

koszty nie są duże, ale myślę że to w dużej mierze zasługa nie naprawiania u mechanika, ale na własny koszt z pomocą zyczliwych bliskich

koniecznie trzeba sprawdzać drożność dmuchawy i \\\\\\\\\\\\\\"przedmuchiwać\\\\\\\\\\\\\\" ja raz na jakiś czas np raz na dwa lata. chłodzi bez problemu, nagrzewa też w porządku - bardzo dobrze działa ogrzewanie szyby tylnej

w porzÄ…dku

Renault 19: cabrio, coupe, hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Renault 19: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault 19: 1.2, 1.4, 1.7, 1.8, 1.9