Renault 19 opinie, oceny użytkowników, Renault 19 spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Renault 19

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.46/10

Renault 19 spalanie (l/100km)

8.71/10.07
6.97/7.93
7.69/8.83

Oceny RENAULTA 19

2008-02-07

Spyta ktoś - czemu tym czymś jeżdżę? Jestem, chyba, masochistą - samobójcą! I jeśli ktoś takim nie jest, niech go Pan Bóg strzeże przed kupnem tego auta!!!!!!!!!! Amen.
Elastyczność - żeby płynnie jechać na obrotach silnika poniżej 2000obr/min, niezależnie od włączonego biegu... praktycznie niewykonalne.. chyba że ktoś lubi podróżować na wielbłądzie... a i tak istnieje ryzyko, że silnik zerwie wszystko co może tylko zerwać, wyskoczy przez maskę ...
nie chce mi się pisać.... nie ma o czym
lubisz naciskać sprzęgło dwoma nogami? bo jedną możesz nie dać rady? to coś dla ciebie. Pamiętaj tylko o tym, że jeśli chciałbyś równocześnie ze sprzęgłem nacisnąć hamulec, to będziesz musiał użyć coś dodatkowego...... język?
Auto jest bezwypadkowe, po przeglądzie, po wymianie sprężyny w przodzie która niewiedzieć czemu na niezbyt wyboistej drodze przy 60km/h się złamała, i całej reszty co się tam zużyła, (czyli prawie wszystko)... po ustawieniu zbieżności, itd. a niech by ktoś spróbował choćby na 2 sek...

2011-02-15

dobre wyposazenie dobre materialy dobre blachy niestety tylko do 93 r pozniej cos zaoszczedzili .Ogolnie za te pieniadze to w tej klasie cos innego kupic lepszego bedzie ciezko
skrzynia dobra i zadko sie sypie przyspieszenie jak na ta moc jest rewelacja do sprawnego poruszania sie wystrczy -silnik z kategori idiotoodpornych wytrzymuje praktycznie wszystko .Silnik dosyc elastyczny nie ma tendencji do gasniecia po wrzuceniu za wysokiego biegu za szybko
jak na wiek auta i polskie drogi to najlepsze auto w swojej klasie w tamtycz czasach -jedno z najlepszych renaultow jakie wypuscili
dobre kabiny -w porownaniu npz klasowym wzorcem vw golfem to 19 bije na glowe w kazdym miejscu golfa
prowadzenie dobre parkowanie dobre troche slupek tylni przeszkadza ale tragedi nie ma hamulce mogly by byc mocniejsze ale to wersja 73kona wiec producent dostosowalje dosilnika -powyzej 90koni byly montowane wydajniejsze

2008-02-08

Bardzo dobry samochód. Jest to mój pierwszy samochód jaki posiadam i polecam go świeżo upieczonym kierowcom którzy chcieli by nabyć samochód stosunkowo tani i niedrogi w utrzymaniu.
Elastyczność w tym modelu jest bardzo dobra, w mieście nie trzeba zmienia często biegów, kultura pracy jest dobra chociaż wnętrze samochodu mogło by by bardziej wyciszone. Przyśpieszenie przy 75KM nie jest może piorunujce ale dla mnie w zupełności wyztarcza. :D
Przestrzeń jest wystarczająca zarówno z przadu jak i z tyłu. Na tylniej kanapie 2 osoby mieszcz się bardzo komfortowo, 3 dorosłe osoby siedzą już troche mniej wygodnie. Jakość materiaó oceniam na dobra, u mnie nic nie trzeszczy nie piszczy. Bagażnik w zupelności wystarcza na 4 osoby.

2008-02-10

Ta klasa auta pozostawia wiele do życzenia ale ja jeżdżąc nią ponad 26 tys. km jestem całkiem zadowolony.
Od auta tego typu nie ma co się spodziewać rewelacji. Niemniej jednak charakteryzuje go trwałość silnika jak i skrzyni biegów.
Zawieszenie tego samochodu jest bardzo toporne i mało komfortowe. W szczególności szybko zużyciu ulega tylna oś skrętna, w której psuje się łożysko.
Co do jakości materiałów i wykonania pozostaje wiele do życzenia. To samo tyczy się bagażnika-mały i niezbyt poręczny.
Auto poza silnikiem, który sprawował się dobrze nie mozna za bardzo chwalić. Ma bardzo zły układ kierowniczy, który wymaga czestych napraw. Przekładnie kierownicza wymaga częstszej wymiany niż w innych autach tego typu i tej klasy.

2008-08-15

dla kogoś kto nie ma wiele pieniędzy, to najlepszy wybór. Największy komfort w swojej klasie, awaryjność niewielka (autko sprzedałem koledze, który jeździł nim 5 lat i był zadowolony). Ja miałem motor na monowtrysku, ale można teraz kupić samochody 1.8cm z naprawdę dobrym silnikiem, k...
bardzo fajnie się prowadziło autko, a przyśpieszenie przeciętne pomimo instalacji gazowej, z którą nie było problemu przez cały czas użytkowania
autko z takim wyposażeniem i z takim rocznikiem zasługiwało na wszelkie pochwały
jak wcześniej napisałem z tym wyposażeniem i w takim roczniku super, bagażnik wielki, przy odrobinie cierpliwości zapakowaliśmy się z namiotem, butlą gazową, pościelą i krzesłami w 4 - osoby, materiały wykończeniowe bardzo dobre, lepsze jak w "niemcu"
autko bez wspomagania, dlatego kiepsko sie parkowało, hamulce całkiem niezłe

Średnie oceny RENAULT 19

4.9/10
4.7/10
4.3/10

Osoby zainteresowane autem Renault 19 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Subaru Tribeca.

Renault 19

Renault 19

Subaru Tribeca

Subaru Tribeca

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie 19

Renault 19 1700 75KM 1994r. hatchback

bez zastrzeżeń

Auto ma stosunkowo miękkie zawieszenie co bardzo dobrze wpływa na komfort jakzy jak i nasze drogi co prawda na zakrętach przy szybszej jeździe trroche samochód się przechyla ale nie stanowi to żadnego problemu. Fotele sa poprostu super sdaja swój egzamin robią to co fotele powinny TRZYMAJĄ kierowcę. Człowiek siadajac do samochodu czuje się jakby siedział w salonie na kanapie.

Bardzo dobre..:D

Renault 19: cabrio, coupe, hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Renault 19: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault 19: 1.2, 1.4, 1.7, 1.8, 1.9