Renault Clio opinie, oceny użytkowników, Renault Clio spalanie 1997r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Clio

1997r.

Średnia ocena: 6.80/10

Renault Clio spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA CLIO

2010-08-04

Polecam osobą które nie jeżdzą dużo i szukaja taniego auta, które ma być drugim w rodzinie. Moja żona lubi nim jeździć. Jest po prostu małe wygodne i ma bardzo dobrą widoczność. Ale awaryjność psuje całokształt...
Nie ma się co oszukiwać. jest to typowe auto do przmieszczania się zwłaszcza po mieście. Na trasie też całkiem nieźle sobie radzi, ale podczas wyprzedzania czasem brakuje mocy. Autko zdecydowanie do spokojnej jazdy, a nie wyścigów. W górach tzreba troszke popracować lewarkiem.
Mimo tego że małe naprawde komfortowe (francuz;) ale pod warunkiem, że podróżuje się w dwie osoby. Z kompletem pasażerów niestety auto radzi sobie już tak sobie.
Jak na takie małe autko zaskoczył mnie dość duży promień skrętu. Ale szybko można się przyzwyczaić. Małe wymiary to rekompensują i można wcisnąć sie prawie wszędzie w mieście, tylko czasem troche trzeba się okręcić kierownicą. Dobrze trzyma sie drogi na zakrętach.

2012-12-15

Jest ok.
Żwawo przyspiesza jak na mały silnik. Miękka przyjemna praca układu napędowego.
Przy wysokich obrotach dość głośny.
Dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Tylna klapa i tylne błotniki nad kołami "lecą" w pierwszej kolejności choć całkiem późno.
Bez wspomagania kierownicy ale skręca bez problemowo. Zawieszenie za miękkie (spore przechyły przy skręcaniu) w późniejszej wersji z 2002 ogromna poprawa. Silnik D7F bardzo oszczędny w trasie zdarzało się (latem) 4,5l/100km zimą w mieście max 7,3 (-15, -25stC). Przestronne wnętrze (pakow...

2008-05-23

Tania eksploatacja,łatwość poruszania i parkowania w mieście. Słabe przyspieszenie.
Słabe przyspieszenie w czasie wyprzedzania.
Dobrze zabezpieczony antykorozyjnie. Pierwsze ognisko rdzy po 10-cu latach w dolnej części przednich drzwi(od spodu).
Nieznaczne stuki zawieszenia w czasie jazdy po dziurach.

2010-02-17

Totalna porażka co chwile coś nei działa chodzi o elektrykę , bardzo wysokie koszty napraw w serwisie odradzam

Tadeusz2010-11-30

Polecam!!
Super Bez Awaryjny Polecam !!!

Średnie oceny RENAULT CLIO

Osoby zainteresowane autem Renault Clio brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Hyundai ix20.

Renault Clio

Renault Clio

Hyundai ix20

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Clio

Renault Clio 1400 75KM 1997r. sedan (limuzyna)

Super widoczność do tyłu. Przy parkowaniu nie ma najmniejszych problemów. Jedyny mankament to wg. mnie za małe lusterka boczne. Trzeba się przyzwyczaić. przy jeździe po wielopasmowej drodze tzreba się dobrze rozglądać przy zmianie pasa.

Co do karoserii nie ma czego się czepiać. Auto przaktycznie całe ocynkowane więc nie ma problemów z korozją. 3 lata pod chmurką i ani kawałka rdzy:) W środku wszystko jest pod ręką. Jeżeli chodzi o wykończenie, to owszem jaest plastikowo ale nic nie stuka i nie trzeszczy. Mile zaskakuje bagażnik w tym aucie. niby nieduży a tak naprawde ogromy. niski prug załadunku i regularne kształty. Prawie wszystko sie zmieści.

Niestety to jest słaby puknt tego auta... Awaryjnośc mojego auta bardzo mnie do niego zniecheciła mimo jego wszystkich plusów. Wizyty średnio co dwa miesiące w warsztacie potrafią wyjść bokiem. Większe awarie to: uszczelka pod głowicą, przednie hamylce (zapieczony tłoczek)a przez to łożyska kół, sprężarka klimatyzacji, alternator, pompa wspomagania. Poza tym całe mnustwo innych drobnych rzeczy, które może i wiele nie kosztują i nie są konieczne do zrobienia ale w codziennej eksploatacji denerwują. Auto napewno dla cierpliwych. Ja wytzrymałem 3 lata i po ostatniej awarii doszedłem do wniosku, że pora zmienić auto. Może akórat ja miałem pecha, ale słuszałem od innych podobne opinie. Niekoniecznie jeżeli chodzi o duże awarie, ale napewno o drobiazgi które denerwują.

Nic szczególnie nie zaskakuje i nie rozczarowuje.

Renault Clio: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Renault Clio: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Clio: 1.1, 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Renault Clio: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991