Renault Clio opinie, oceny użytkowników, Renault Clio spalanie 1.5 (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Clio

1.5

Średnia ocena: 7.96/10

Renault Clio spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA CLIO

Michał2011-02-12

Bardzo dobry silnik - niskie spalanie, świetna elastyczność. Dobre wyposażenie (ABS, 4 poduszki, Radio CD, Sportowe fotele, alufelgi, komputer pokładowy, elektryka szyb i lusterek). Duża niezawodność. Łatwy do parkowania ze względu na małe gabaryty. Bardzo dobre auto.
Główną zaletą tego samochodu jest właśnie rewelacyjny silnik. Jego elastyczność jest wspaniała. Pięknie przyspiesza od 1800 obr/min. Wyprzedzanie bez redukcji nie stanowi problemu. Średnie spalanie przy tym wynosi ok 4 - 4.5 l/100 km
Posiadam wersję Extreme ze świetnymi fotelami, które zapewniają dobre trzymanie boczne. Silnik nierozgrzany pracuje dość głośno, lecz po kilku minutach prawie go nie słychać. Powyżej 120 km/h w samochodzie jest już jednak niezbyt cicho.
W samochodzie spokojnie pomieści się 4 pasażerów, lecz z tyłu jest ograniczona przestrzeń na nogi. Samochód nie posiada najmniejszych śladów korozji. Materiały we wnętrzu są bardzo dobrej jakości, jedynie obszyta skórą kierownica się łuszczy. Ergonomia bez zarzutu
Zawieszenie dość twarde, ale świetnie trzyma się drogi. Wspomaganie układu kierowniczego na szczęście nie jest zbyt mocne. Trwałość i wytrzymałość układu jezdnego oceniam bardzo pozytywnie.

Marek Lewandowski2008-02-07

Auto bardzo zwinne (miejskie). Spalanie niemożliwie małe (aż cięzko myśleć o innym aucie). Trochę mały gdy się jeździ we więcej niż 2 osoby. Aby długo zawiesznie wytrzymało proponuję omijać te większe dziury (jak w każdym na naszych drogach) KOMFORTOWO I EKONOMICZNIE a przy tym ...
krótkie 1 i 2 bieg (jak to w dieslu), skrzynia dość duże skoki, i ruch lewarka podczas zmiany obciążenia trochę drażniące (połączenie na drążku a nie na linkach)
wyciszenie - w środku naprawdę cicho tym bardziej że to diesel; za to jak się włączy radio to na zewnątrz słychać prawie tak jak w środku :) (słabe wygłuszenie drzwi)
dla 5 osób ? - ludzie z tyłu cierpią bo ciasno i kanapa w pionie; bagażnik jak na tą klasę naprawdę pojemny i foremny; jakosć - w moim Privilege\'u wszytsko jest pod ręką a jakość materiałów jest dużo wyższa niż w uboższych wersjach
wspomaganie zmienne elektryczne - precyzyjne ale nie lubi sportowej jazdy (trudny do wyczucia na pograniczu przyczepności); bardzo kiepski promień skrętu względem innych aut tej klasy

2009-07-08

Trzeba pamiętać o tym, że nie jest to wielka limuzyna. W mieście czuje się jak ryba w wodzie.
Silniczek fajny, mocniejsza wersja 82 KM. Różni się od słabszego (65 KM) wtryskami, programem komputera i tym że ma intercooler. Dynamiczny. Słabszy silnik (takim też miałem okazję jeździć) też świetny, bardzo oszczędny.
Co do resorowania może będę mało obiektywny bo mam wymienione wszystkie sprężyny i amortyzatory więc jak fabryka. Fotele mojej wersji są kubełkowe i jak dla mnie ok. W słabszej wersji którą też jeździłem fotele słabo trzymaja na boki... z tyłu nigdy nie siedziałem :)
Zawieszenie nie zachwyca, ale nie ma też do czego się przyczepić. Na początku były problemy z pukającymi wahaczami, a wystarczyło tylko wymienić tuleje i problem zniknął. Trzeba się też przyzwyczaić do elektrycznego wspomagania.

2009-07-11

przyznam szczerze że kupiłem wbrew wszystkim w około (wiadomo że zawsze powinien być niemiec) , po zakupie mówili po zimie sprzedasz, przejeżdziłem już dwie z bananem na buzi nieraz pomagając odpalić na popych słynne niemieckie pompowtryskiwacze
j.w.
j.w
j.w
Drodzy koledzy i koleżanki , wadliwe wtryski i ogólna awaryjność tego modelu to mit wymyślony przez zazdrosnych fanów innych marek lub przez ludzi chcących "d... szkłem utrzeć" , jeżdżę już drugi rok , tankuje na biało-czerwonej lepszą ropę i oprócz paska ,filtrów i oleju...

2011-02-16

Dość dynamiczne (0-100 w ok. 10sek), bardzo oszczędne, fajne auto. Razi jakość kierownicy i dostępność części.
Super silnik, skrzynia typowo francuska ;)
Resorowanie jest na dobrym poziomie, fotele przednie w tym aucie z Clio sport, do tego autka są bardzo dobre. Z tyłu kanapa to tylko ławka na dwie osoby, na krótką trasę. Wyciszenie na dobrym poziomie
Z przodu jest ok, tył jak wspominałem - nadaje się na przewiezienie psa, a nie trzech ludzi. Ergonomia na dobrym poziomie, wszystko intuicyjne i pod ręką. Jakość materiałów - przy 117 tys. kierownica wygląda koszmarnie, reszta materiałów w normie.
Prowadzenie auta i układ kierowniczy ok, hamulce fajne, z tyłu równiez tarcze, co daje dobre wyniki w porownaniu do zwyklego Clio. Parkowanie proste, auto ma dobra widocznosc, przeszkadza jednak promien skretu, ktory jest za duzy.

Średnie oceny RENAULT CLIO

Osoby zainteresowane autem Renault Clio brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota Yaris.

Renault Clio

Renault Clio

Toyota Yaris

Toyota Yaris

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Clio

Renault Clio Dynamique 1500 dCi 82KM 2002r. hatchback

To jest niestety francuz i koszt jest trochę większy niż starego golfa II :)

Posiadam wersję z klimatronikiem, bardzo wydajny. Ciekawe jest to, że Renault zrezygnowało z zastosowania filtra przeciwpyłkowego, więc uwaga dla wszystkich którzy mają niewielkie pojęcie i pojadą napełnić klimę - jeśli serwisant powie że trzeba wymienić filtr to powiedzcie mu, żeby wymienił sobie móżg.

Renault Clio: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Renault Clio: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Clio: 1.1, 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Renault Clio: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991