Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie 2003r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Laguna

2003r.

Średnia ocena: 7.64/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

12.68/12.73
8.85/10.73
11.00/10.57

Oceny RENAULTA LAGUNA

2008-02-21

To na prawdę bardzo fajne auto. Nie mam pojęcia dlaczego jest tak fatalnie oceniane. Podróżuje się niem bardzo wygodnie, spalanie jest dość niskie jak na takie gabaryty samochodu. Bardzo ważnym elementem są koszty napraw. Części mechaniczne kupowane jako zamienniki kosztują bardzo częst...
Mam wrażenie, że silnikm posiada niezły potencjał, ale zestopniowanie skrzyni nie pozwala mu się odpowiedznio rozkręcać. Wydaje mi się, że można było darować sobie 6. bieg.
Zawieszenie jest (wydaje mi się) świetnym kompromisem pomiędzy komfortem a sportowymi nastawami. Można tym autem na prawdę jeździć szybko i bezpiecznie w zakrętach. Daje poczucie bezpieczeństwa. Fotele w wersji Dymanique są na prawdę świetnie wyprofilowane. Tylna kanapa okazuje się cał...
Wnętrze kabiny jest całkiem przestronne. Denerwować może tylo zbyt mała jak dla mnie odległość kierownicy od pedałów (mimo regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach). Może mam za krótkie ręce, albo za długie nogi.
Biorąc pod uwagę prostotę konstrukcji zawieszenia tego auta, jestem na prawdę pod wrażeniem. Nie sądziłem, że można osiągnąc takie właściwości trakcyjne bez zaiweszenia wielowahaczowego.

Tomasz Krynicki2008-03-19

Komfort jazdy wysoki, wyciszenie nieco gorzej, po 100000 slychać już stuki i trzeszczenie
Auto jest dość przestronne, fotele dość wygodne, bagażnik dość duży, jakość materiałów dość dobra, ergonomia dobra. Jak za tą cenę trochę za dużo tego "dość"
Komfort bez sportowego zacięcia, ESP nie przeszkadza, lekka tenedencja do podstarowności, zawieszenie jak francuza przyzwoite, jeszcze nie musiałem wymieniać wahaczy

Piotr2015-07-25

Kupując ten samochód miałem mieszane uczucia (patrz ogólne opinie nt. francuzów) ale po czasie okazało się, że dokonałem trafnego zakupu a może po prostu trafiłem na dobry egzemplarz.
Dorze dobrane przełożenia na poszczególnych biegach, przyspieszenie dobre zwłaszcza po włączeniu się turbo a co najważniejsze samochód przy swojej masie nie jest paliwożerny (mój najlepszy wynik na trasie to 5,3 l/100 km 800 km autostrady).
Samochód sprawdza się zarówno podczas dojazdów do pracy jak również jako samochód rodzinny na wyjazdy w dłuższe trasy np. na wczasy z całym bagażem i rodziną.
Bryła nadwozia bardzo mi się podoba, w mojej wersji trochę brakuje relingów dachowych, przestrzeń bagażowa wystarczająca dla 4-osobowej rodziny. Komfort jazdy w moim odczuciu bardzo dobry,ergonomia przyjazna kierowcy.
Nie miałem nigdy problemów z układem jezdnym (kupiłem go przy stanie 153000). Sprawdza się przede wszystkim w trasie ale drogi miejskie też nie stanowią problemu. Bardzo dobrze trzyma się drogi.

2009-07-10

Samochód bardzo komfortowy, doskonały układ jezdny, oszczędny i dynamiczny silnik. Pozytywną ocenę samochodu psuje układ zasilania silnika. Trwałośc i koszt naprawy.
Silnik dynamiczny i oszczędny. Posiada słabe punkty: tutbina, kontrola spalin i dozowanie paliwa. Turbina zbyt często ulega uszkodzeniu. System elektroniczy kontroli spalin i dozowania paliwa w styczności z wadami turbiny powoduje zaburzenia w pracy silnika.
Komfort jazdy perfekcyjny. W polsce należy częściej kontrolować zyżycie elementów majacych wpływ na komfort jazdy.
Jakość materiałów użyta do wykończenia wnetrza pozostawia wiele do życzenia. Wnetrze komfortowe, jednak brakuje mu poczucia komfortu.
Układ jezdny bardzo dobry. Jazda komfortowa, jednak odporność na polskie drogi mała, tzn. wytrzymałość elementów układu jezdnego na ekstremalne warunki podróżowania po polskich drogach.

2009-07-11

Pomimo wielu negatywnych opinni polecam ten pojazd. Tak naprawdę to w dzisiejszych czasach jak się trafi na jakiś felerny egezmplarz to i choćby to był pamochód z górnej półki to sa problemy.
Nie spodziewałem sie tego co zastałem. Silnik diesla bardzo cichy co sprawia, że nawet dalekie trasy nie są męczące. Co do przyśpieszeń to pomimo, ze jestem amatorem kierowcą rajdowym i lubię to coś to uważam, że do jadzy na codzień wystarczy.
Jak wspomiałem wcześniej jezeli chodzi o komfort to polecam to auto z czuystym sumieniem.
Mi osobiście bryła pojazdu bardzo sie podoba. Co do wnętrza to wszystko na swoim miejscu i czytelne. Wykonanie wnętrza bez zarzutu.
Samochód prowadzi się bardzo dobrze. Nie należy zwlekać z wymianą elementów które dają znać o rychłym zużyciu (tuleje, końcówki).

Średnie oceny RENAULT LAGUNA

3.8/10

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda Pilot.

Renault Laguna

Renault Laguna

Honda Pilot

Honda Pilot

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Laguna

użytkownik: Tomasz Krynicki

Renault Laguna II 1900 dci 120KM 2003r. hatchback

Po pewnymi względami jest lepiej niż można siębyło spodziewać (jakość i trwałość zawieszenia, dobry silnik) ale drobiazgi psuja obraz tego auta było nie było za prawie 100000 PLN. Idiotyczny patent sterowania poziomowaniem reflektorów xenonowych działający źle od początku i poprawiany przy każdej wizycie w serwiseie to kwintesencja małych ale drażniących niedoróbek. Mimo to zastanawiam się nad nową Laguną

Skrzynia biegów rozleciała się po 100000 stąd niska ocena. Silnik OK dynamiczny i oszczędny (ok 6 l/100 trasa 8 l/100 miasto) ale bez rewelacji, do takiego auta przydałoby się ze 150 KM. Turbina po 200000 jeszcze się trzyma nie bierze oleju. Elakstyczność dobra, można prawie nie zmieniać biegów, trochę zbyt głośny

Bez zastrzeżeń

Klima działa bardzo dobrze, jesst szybka i skuteczna zarówno w lecie kjak i w zimie. Duzy plus dla auta

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991