Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie 2005r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Laguna

2005r.

Åšrednia ocena: 8.00/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

10.00/13.70
6.50/9.00
8.00/11.00

Oceny RENAULTA LAGUNA

2011-01-30

Samochód jest ok. Zadbany, z historią serwisową nie sprawia problemów. Gdy go kupiłem( w UK bo tutaj mieszkam) na liczniku miał 69000. W ciągu roku przejechałem 16000 i nigdy mnie nie zawiódł, wszystko działa tak jak działało. Tylko te szerokie koła. To pomyłka w tym samochodzie.
Silnik bardzo elastyczny. Miło się kręci już od 1400obr/min nawet na 3 biegu na 4 około 1800 to też nie problem. Na 5 nie redukuję dopóki prędkość nie spadnie poniżej 80km/h.
Podwójny ocynk z gwarancją na perforację na 7 lat. Aluminiowa maska. Żadnej korozji nie zauważyłem.

Leszek2018-08-26

Tania fura, która jeÅ›li tylko zadbasz o regularnÄ… i czÄ™stszÄ… wymianÄ™ oleju w silniku I W SKRZYNI BIEGÓW, niż zaleca producent, staje siÄ™ bezawaryjna. Auto bezpieczne, tanie w utrzymaniu, megawygodne. W porównaniu do twardych i awaryjnych aut niemieckich, Laguna to cacko. Ale należy wybraÄ...
Silnik nieco za słaby, ale daje radę. Problemem jest przyspieszenie powyżej setki. Choć udało się go testowo rozbujać do 180km/h, to najlepszym przedziałem prędkości jest 120-140km/h
W pełni załadowany jest nieco "mulasty", ale zawiózł naszą rodzinę na niejedne wakacje. Rewelacyjny komfort - niespotykany w autach niemieckich. Można jechać cały dzień a nie czuć zmęczenia.
Osoby siedzące z rządu czy z tyłu - nie mogą narzekać na brak miejsca. To auto wręcz kocha długie trasy. A do tego nierdzewiejące "blachy" - blachy w cudzysłowie, bowiem błotniki są plastykowe, maska z aluminium. Doskonałe zabezpieczenie przed korozją. W zasadzie korozja tych ...
Prowadzenie tego auta to czysta przyjemność.

2011-02-12

Nie polecam nikomu.Wszystko w tym aucioe zrobione jest tanim kosztem, materiały we wnętrzu i części eksploatacyjne. Myśl techniczna poraża, wymiana pompy wody czy gumek stabilizatora wymaga karkołomnych operacji i demontowania wielu innych części i robieniui wielu zbędnych czynności. SIln...

2008-09-05

Bardzo dobry, sprawdzony silnik. Model posiada filtr cząstek stałych, który powoduje, ze nie trzeba się wstydzić w czasie przyspieszania.
Fotele mało trzymają. Fotel kierowcy po 80 000 km zaczął skrzypieć.
Oparcie w tylnej kanapie składane, ale bez możliwości podniesienia siedziska. Po złożeniu tylnego oparcia nie dysponujemy rórną powierzchnią (z bagażnikiem).
Widoczność do tyłu bardzo ograniczona

2008-04-28

dynamiczny i ekonomiczny
dynamiczny
komfortowy
komfortowy i wygodny
dobre auto

Åšrednie oceny RENAULT LAGUNA

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Honda Pilot.

Renault Laguna

Renault Laguna

Honda Pilot

Honda Pilot

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Laguna

Renault Laguna Dynamique 2000 135KM 2005r. hatchback

Wysokie osoby na pewno nie ustawią lusterek wstecznych tak żeby wszystko było ok podczas ruchu ulicznego i parkowania.

Za mało miejsca z tyłu. Za mało miejsca z przodu na nogi-płytka wnęka na pedały wymusza odsunięcie fotela mocno do tyłu jeżeli kierowca jest wysoki(ma długie nogi). Samochód jest raczej cichy ale szerokie opony powodują dużo hałasu. Nie wiem po co francuzi wyposażyli to auto w takie koła przy 135 koniach mechanicznych.

Posiadałem wersję z kołami 225/45/17 i nie polecam takich z tak prymitywnym zawieszeniem jakie ma to auto. Jakiekolwiek nierówności zwłaszcza poprzeczne przenoszą się do środka jako głośne stuki i powodują drżenia deski rozdzielczej. Jeżdżenie po takich nierównościach powoduje szarpanie kierownicą. Zaznaczam że zawieszenie 3 mechaników oceniło jako sprawne a że ten typ tak ma potwierdzają forumowicze.

Drogie tarcze hamulcowe tył. Wystepują razem z piastami i kosztują około 200funtów za komplet. Reszta części jak filtry , paski(w tym rozrząd) raczej na poziomie innych samochodów, na pewno taniej niż VW.

Jest dobrze ale tylko wtedy gdy wentylator pracuje z dużą prędkością obrotową. Jest wtedy głośny ale raczej wydajny. Silnik długo się nagrzewa więc na ciepło trzeba raczej poczekać.

Żadnych problemów przez rok (16000km)

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991