Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie 2.2 (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Laguna

2.2

7.53/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

miasto -.--/-.-- 7.08
trasa -.--/-.-- 5.63
cykl mieszany -.--/-.-- 6.52

Laguna

OCENY RENAULTA LAGUNA

Za mało rubryk wymienionych części jak dla Laguny. Auto jest duże, komfortowe, praktyczne o stylistyce, która po tylu latach nadal może się podobać. Jednak zdecydowanie za wysoka awaryjność spowodowała, że będę w przyszłości omijał samochody z rombem na masce dużym łukiem.
Dobra elastyczność no 5 biegu można jeździć w zakresie 50-190 km/h oczywiście trwa to całe lata świetlne ale można. Silnik jest trwały (osprzęt już nie)ale zdecydowanie za słaby i we współpracy ze skrzynią można porównać go do traktora, pod wzniesienia nie trzeba redukować biegu,...
Zawieszenie jest miękkie i komfortowe, jeżeli jest sprawne (a o to jest bardzo trudno) to jazda jest cicha i naprawdę przyjemna. Należy wspomnieć o trwałości elementów zawieszenia- odnoszę wrażenie, że jest wykonane z tandetnego chińskiego plastiku, choć wspomniany plastik jest tak twar...
Przestrzeni z przodu i z tyłu pod dostatkiem, tylne siedzenia łatwo się składa w stosunku 40/60, trzeba wyjąć podczas składania zagłówki ale to w samochodach z połowy lat 90-tych normalne. Bagażnik jest kolosalny a po złożeniu foteli problemu nie stanowi przewiezienie szafy 2-drzwiowej!...
Prowadzi się jakby miał układ kierowniczy wykonany z gumy, w dodatku się psuje-luzy w kolumnie kierowniczej w wszędzie indziej! Hamuje dobrze i układ jest trwały. Parkuje się ciężko ze względu na wysoko poprowadzoną linię tylnej szyby.

Bardzo dynamiczna a zarazem cicha jednostka napędowa, współpraca silnika z 6-stopniową skrzynią biegów odbywa się na wysokim poziomie, bardzo dobrze reaguje na pedał gazu we wszystkich zakresach prędkości.
Fotele skórzane wygodne nawet na dłuższych dystansach - oczywiście podgrzewane lecz niestety nie wentylowane ale w tym roczniku ...

przez pół roku jazdy, to co mi podpadło to : luzy w zawieszeniu, i problem z odpalaniem tzn. muszę trochę pokręcic zanim odpali i kopci przy rozruchu(mocno) ale po 30 sekundach wszystko jest oki, myślę że jak zmienię rozrzad i ustawię zapłon to bedzie wszystko dobrze :)
silnik po mimo dużej pojemnosci jest mułowaty (około 86 KM );/ ale to auto serii \\"Famili\\" więc jeśli konuś się nie śpieszy, to to staje się zaletą, jest bezpieczniejsze :) jednak czasami mam wrażenie ,że brakuje 6 biegu, czyli lepiej pracuje na wyższych biegach.
trochę głośny, trzeba się przyzwyczaić :) reszta przyzwoita
minusem jest wyjmowanie tylnego siedzenia, oraz zagłówków przy składaniu oparcia, to faktycznie jest nie udane ;/. Jednak skoro to kombi to chciało by się składac tylną kanapę szybciej i bezstresowo. plusem jest to że to kombi jest na 7 osób, 5 dorosłych i 2 dzieci, w bagażniku jest spe...
ogólnie to przyzwoicie, wspomaganie kierownicy jest fajne, z hamulcem trzeba delikatnie bo przy lekkim naciśnięciu , auto staje dęba ;)

Największa samochodowa porażka mojego życia. Ledwie doczekałem końca leasingu i natychmiast sprzedalem za grosze go serwisu Renault. Nawet nie próbowałem sprzedać prywatnie - gdybym powiedział prawdę nikt by go nie kupił, a kłamać nie umiem
Skrzynia tak samo gumowata jak kierownica. Za długa dżwignia, za długie skoki, mało precyzyjne załączanie biegów. Silnik - dobra kultura pracy,ale wyrażna zadyszka przy 3500 obr/min. Wyraźnie mułowaty, opóźniona reakcja na pedał. Nie trzyma deklarowanej mocy i momentu - ledwie 145 KM, m...
Resorowanie za miękkie, wyraźne skłonności do nurkowania i przechyłow, żle wybiera krótkie nierówności. Fotele za miekkie, dobre do telewizora. Wyciszenie OK
Tu są rzeczy subiektywne. I tak dobrze że klakson w poduszce a nie w kierunowskazach
Prowadzenie - totalna porażka : guma w kierownicy, kompletny brak kontaktu z nawierzchnią. Prymitywne, zbyt miękko zestrojone zawieszenie : McPherson z przodu i belka skrętna z tyłu to ujdzie w segmencie B ale nie D

Jak na obiegowe opinie o francuzach, auto to zadaje kłam wszechobecnej krytyce, komfort jazdy i w sumie niezły silnik potwierdzają słuszność wyboru, a samochody z polskiego salonu, nawet użytkowane na naszych niesławnych drogach, to i tak najlepszy wybór z możliwych, poza tym super wyposa...
Nieźle, nieźle, aczkolwiek słaby dół ze względu na masę auta, ale już od dwójki ciągnie przyjemnie, skrzynia precyzyjna
Resoruje przyjemnie, raczej miękko niż sprężyście, ale ja lubię taką charakterystykę, mimo, że nastawy są miękkie, to nieźle trzyma w zakrętach, bolączką francuzów nierówności poprzeczne, ale to jedyna słabostka tego auta, niezłe wyciszenie
Z przodu miejsca jest wystarczająco, z tyłu nie jeżdże, ale przy tym rozstawie osi mogłoby być więcej, ergonomia super, jakość materiałów niezła po prawie 6-iu latach nic nie skrzypi, bagaznik spory, ale inni są lepsi
Jak na opinie o francuzach, że mają kiepskie właściwości jezdne miłe rozczarowanie, jest naprawdę nieźle, a jeździłem dużą ilością samochodów z różnych stron świata

ŚREDNIE OCENY RENAULT LAGUNA

5.9/10
5.7/10
5.2/10
3.8/10

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Passat.

Renault

Laguna

Volkswagen

Passat

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Laguna

użytkownik: Dariusz Wacławik

Renault Laguna Initiale Paris 2200 150KM 2002r. hatchback

Renault Laguna 2.2dCi Initiale Paris według mnie jest komfortową i bezpieczną limuzyną. Można by tu zaliczyć do wad stosunkowo szybkie zużywanie się elementów gumowych zaawieszenia jednak na naszych drogach to ból chyba wszystkich marek.Myślę że nieważna jest tu marka lecz dbałość o szczegóły i wymiany na czas tego co się poprostu zużywa. Ogólnie jestem zadowolony z tego autka i jak narazie nie myślę o zmianie na inne - chyba że wygram w Lotto to kupię nowsze!

Widoczność do tyłu pojazdu ze względu na fakt,iż jest to nadwozie typu hatchback jest trochę utrudnione ale jest parktronik. Jeżeli chodzi o lusterka widoczność jest bardzo dobra nawet w nocy przy oślepieniu z tyłu samoczynnie się przyciemniają.

Jeżeli chodzi o przód moim zdaniem miejsca jest sporo jednak nie jestem osobą wysokiego wzrostu ale myślę że przy takiej regulacji foteli i kolumny kierowniczej wysokie osoby nie miały by zbytnich problemów z dopasowaniem pozycji.Dosyć pojemne schowki w drzwiach, podłokietnik przedni wręcz głęboki, podłokietnik tył - na drobiazgi, schowek przedni pasażera - klimatyzowany - ale niezbyt duży przez zamontowanie tam czytnika do nawigacji. Wszystko w miarę pod ręką dosyć dobrze wykonane - nic nie trzeszczy lecz nestety przełączniki szyb obchodzą ze "skóry" - chyba we wszystkich moich autach.Karoseria oczywiście ocynkowana po 8 latach nie posiada żadnych śladów rdzy.

Bardzo dobre właściwości jezdne, komfortowe zawieszenie a zarazem dosyć sprężyste - w porównaniu do innych moich aut;np.Passat 2.5TDI,Vectra 2.2DTI.Zawieszenie bardzo dobrze tłumi nasze nierówności. Wspaniale pracujące wspomaganie w 2.2dCi. Bardzo dobre hamulce wspomagane ABS, EBV, ESP.Czujniki parkowania dosyć dokładne lecz niestety tylko z tyłu.

Wymiana tylko części eksploatacyjnych ( klocki, tarcze, olej, filtry, wycieraczki, opony ) - ceny porównywalne do innych marek.

Bardzo szybkie nagrzewanie wnętrza w zimę ale w lato po paru godzinach postoju w słońcu potrzeba jednak trochę czasu żeby ochłodzić ten piekarnik - to chyba standard we wszystkich samochodach.

W moim modelu praktycznie wszystko jest elektr. ustawiane czy sterowane i podczas mojej eksploatacji samochodu nic nigdy nie nawaliło - wbrew opini innych. Niemogę więc powiedzieć złego słowa na ten temat.

Pełna opinia o Renault Laguna Initiale Paris 2200 150KM 2002r. hatchback »

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991