Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie 2.2 (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Laguna

2.2

7.53/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

miasto -.--/-.-- 7.08
trasa -.--/-.-- 5.63
cykl mieszany -.--/-.-- 6.52

Laguna

OCENY RENAULTA LAGUNA

Za mało rubryk wymienionych części jak dla Laguny. Auto jest duże, komfortowe, praktyczne o stylistyce, która po tylu latach nadal może się podobać. Jednak zdecydowanie za wysoka awaryjność spowodowała, że będę w przyszłości omijał samochody z rombem na masce dużym łukiem.
Dobra elastyczność no 5 biegu można jeździć w zakresie 50-190 km/h oczywiście trwa to całe lata świetlne ale można. Silnik jest trwały (osprzęt już nie)ale zdecydowanie za słaby i we współpracy ze skrzynią można porównać go do traktora, pod wzniesienia nie trzeba redukować biegu,...
Zawieszenie jest miękkie i komfortowe, jeżeli jest sprawne (a o to jest bardzo trudno) to jazda jest cicha i naprawdę przyjemna. Należy wspomnieć o trwałości elementów zawieszenia- odnoszę wrażenie, że jest wykonane z tandetnego chińskiego plastiku, choć wspomniany plastik jest tak twar...
Przestrzeni z przodu i z tyłu pod dostatkiem, tylne siedzenia łatwo się składa w stosunku 40/60, trzeba wyjąć podczas składania zagłówki ale to w samochodach z połowy lat 90-tych normalne. Bagażnik jest kolosalny a po złożeniu foteli problemu nie stanowi przewiezienie szafy 2-drzwiowej!...
Prowadzi się jakby miał układ kierowniczy wykonany z gumy, w dodatku się psuje-luzy w kolumnie kierowniczej w wszędzie indziej! Hamuje dobrze i układ jest trwały. Parkuje się ciężko ze względu na wysoko poprowadzoną linię tylnej szyby.

Renault Laguna 2.2dCi Initiale Paris według mnie jest komfortową i bezpieczną limuzyną. Można by tu zaliczyć do wad stosunkowo szybkie zużywanie się elementów gumowych zaawieszenia jednak na naszych drogach to ból chyba wszystkich marek.Myślę że nieważna jest tu marka lecz dbałość o...
Bardzo dynamiczna a zarazem cicha jednostka napędowa, współpraca silnika z 6-stopniową skrzynią biegów odbywa się na wysokim poziomie, bardzo dobrze reaguje na pedał gazu we wszystkich zakresach prędkości.
Fotele skórzane wygodne nawet na dłuższych dystansach - oczywiście podgrzewane lecz niestety nie wentylowane ale w tym roczniku ...
Jeżeli chodzi o przód moim zdaniem miejsca jest sporo jednak nie jestem osobą wysokiego wzrostu ale myślę że przy takiej regulacji foteli i kolumny kierowniczej wysokie osoby nie miały by zbytnich problemów z dopasowaniem pozycji.Dosyć pojemne schowki w drzwiach, podłokietnik przedni wręc...
Bardzo dobre właściwości jezdne, komfortowe zawieszenie a zarazem dosyć sprężyste - w porównaniu do innych moich aut;np.Passat 2.5TDI,Vectra 2.2DTI.Zawieszenie bardzo dobrze tłumi nasze nierówności. Wspaniale pracujące wspomaganie w 2.2dCi. Bardzo dobre hamulce wspomagane ABS, EBV, ESP.Cz...

przez pół roku jazdy, to co mi podpadło to : luzy w zawieszeniu, i problem z odpalaniem tzn. muszę trochę pokręcic zanim odpali i kopci przy rozruchu(mocno) ale po 30 sekundach wszystko jest oki, myślę że jak zmienię rozrzad i ustawię zapłon to bedzie wszystko dobrze :)
silnik po mimo dużej pojemnosci jest mułowaty (około 86 KM );/ ale to auto serii \\"Famili\\" więc jeśli konuś się nie śpieszy, to to staje się zaletą, jest bezpieczniejsze :) jednak czasami mam wrażenie ,że brakuje 6 biegu, czyli lepiej pracuje na wyższych biegach.
trochę głośny, trzeba się przyzwyczaić :) reszta przyzwoita
minusem jest wyjmowanie tylnego siedzenia, oraz zagłówków przy składaniu oparcia, to faktycznie jest nie udane ;/. Jednak skoro to kombi to chciało by się składac tylną kanapę szybciej i bezstresowo. plusem jest to że to kombi jest na 7 osób, 5 dorosłych i 2 dzieci, w bagażniku jest spe...
ogólnie to przyzwoicie, wspomaganie kierownicy jest fajne, z hamulcem trzeba delikatnie bo przy lekkim naciśnięciu , auto staje dęba ;)

Największa samochodowa porażka mojego życia. Ledwie doczekałem końca leasingu i natychmiast sprzedalem za grosze go serwisu Renault. Nawet nie próbowałem sprzedać prywatnie - gdybym powiedział prawdę nikt by go nie kupił, a kłamać nie umiem
Skrzynia tak samo gumowata jak kierownica. Za długa dżwignia, za długie skoki, mało precyzyjne załączanie biegów. Silnik - dobra kultura pracy,ale wyrażna zadyszka przy 3500 obr/min. Wyraźnie mułowaty, opóźniona reakcja na pedał. Nie trzyma deklarowanej mocy i momentu - ledwie 145 KM, m...
Resorowanie za miękkie, wyraźne skłonności do nurkowania i przechyłow, żle wybiera krótkie nierówności. Fotele za miekkie, dobre do telewizora. Wyciszenie OK
Tu są rzeczy subiektywne. I tak dobrze że klakson w poduszce a nie w kierunowskazach
Prowadzenie - totalna porażka : guma w kierownicy, kompletny brak kontaktu z nawierzchnią. Prymitywne, zbyt miękko zestrojone zawieszenie : McPherson z przodu i belka skrętna z tyłu to ujdzie w segmencie B ale nie D

Jak na obiegowe opinie o francuzach, auto to zadaje kłam wszechobecnej krytyce, komfort jazdy i w sumie niezły silnik potwierdzają słuszność wyboru, a samochody z polskiego salonu, nawet użytkowane na naszych niesławnych drogach, to i tak najlepszy wybór z możliwych, poza tym super wyposa...
Nieźle, nieźle, aczkolwiek słaby dół ze względu na masę auta, ale już od dwójki ciągnie przyjemnie, skrzynia precyzyjna
Resoruje przyjemnie, raczej miękko niż sprężyście, ale ja lubię taką charakterystykę, mimo, że nastawy są miękkie, to nieźle trzyma w zakrętach, bolączką francuzów nierówności poprzeczne, ale to jedyna słabostka tego auta, niezłe wyciszenie
Z przodu miejsca jest wystarczająco, z tyłu nie jeżdże, ale przy tym rozstawie osi mogłoby być więcej, ergonomia super, jakość materiałów niezła po prawie 6-iu latach nic nie skrzypi, bagaznik spory, ale inni są lepsi
Jak na opinie o francuzach, że mają kiepskie właściwości jezdne miłe rozczarowanie, jest naprawdę nieźle, a jeździłem dużą ilością samochodów z różnych stron świata

ŚREDNIE OCENY RENAULT LAGUNA

5.9/10
5.7/10
5.2/10
3.8/10

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Passat.

Renault

Laguna

Volkswagen

Passat

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Laguna

Renault Laguna RN 2200 G8T 83KM 1996r. kombi

Wygoda komfort, stosunkowo niskie spalanie, mega pojemne auto, tylko części drogie.

Ciężkie auto to i dłużej się rozpędza, ale wiadomo to kombi a nie Coupe więc dla mnie wystarczy, silnik po 120km/h zaczyna być głośny

Nieszczęsne przednie słupki utrudniają widoczność szczególnie jeśli skrzyżowanie jest pod kątem prostym, można się przyzwyczaić, lusterka odpowiednie tylko zalecam ogrzewane

Zawieszenie jak najbardziej wygodne, jedynie przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na stan tylnego zawieszenia bo naprawa tyłu to prawie 1000zł z częściami później tylko sama wygoda

w moim modelu rdza wystąpiła na tylnych nadkolach ale to drobne ilości jeśli nie był "bity" korozja prawie nie występuje, bardzo dużo miejsca w środku. Po złożeniu tylnej kanapy spokojnie można przewieźć szafę 1,5m na 1,9m ciężarówka prawie

Auto świetnie się prowadzi pod warunkiem sprawnego zawieszenia, układ hamulcowy sprawny tylko są problemy z ABS który potrafi się wyłączać (wina brudnego czujnika, lub złego łożyska zakupionego przez poprzedniego właściciela

niestety przy zakupie dość mocno wyeksploatowanego egzemplarza koszty napraw nierzadko mogą przekroczyć cenę zakupu. Jak na taki rocznik to koszty części są bardzo wysokie. Tyle że po wymianie autko będzie długo służyć

długo się rozgrzewa ale później trzeba przykręcać nawet przy -15 na zewnątrz

musi być 100% akumulator, problemy ze znikającą masą na alternatorze "mały kablek" i zaczynają się dziwne rzeczy po naprawie takiej usterki elektryka gwarantuje 100% sprawności

Pełna opinia o Renault Laguna RN 2200 G8T 83KM 1996r. kombi »

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 0.6, 0.65, 0.7, 0.8, 0.9, 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 4.0, 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.5, 4.6, 4.7, 4.8, 4.9, 5.0, 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 6.0, 6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5, 7.6, 7.7, 7.8, 7.9, 8.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991