Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Laguna

benzyna+gaz

7.76/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

miasto 9.94/11.09 -.--
trasa 7.77/8.59 -.--
cykl mieszany 8.83/9.80 -.--

Laguna

OCENY RENAULTA LAGUNA

Jestem rozczarowany tym samochodem i to bardzo .Kupiłem go mimo złych opini gdyż zbytnio w to nie wierzyłem co piszą . Jestem jego trzecim właścicielem (samochód krajowy kupiony w salonie) Posiadam go nie całe pół roku i same z nim problemy . Ciągle coś się psuje niby drobne rzeczy ale...
Jak na jednostkę 120 konną mało elastyczny i ciągle trzeba zmieniać biegi . Przyspiesza też słabo .
Samochód miękki i dosyć mocno wyczuwalne są nierówności, w środku w miarę cicho ale w mojej 20 letniej lanci dedrze jest dużo ciszej . Jeśli chodzi o wygodę jazdy to jestem trochę rozczarowany .
Ilość miejsca wystarczająca ,schowki bardzo małe i nie praktyczne ,wyciągnąć coś z podłokietnika albo z szuflady pod siedzeniem w czasie jazdy jest praktycznie nie możliwe . bagażnik dosyć duży , wykończenie tandetne . karoseria ok trochę plastików ale wszystko się jakoś trzyma , ...
Auto prowadzi się na ogół dobrze ale jakiejś większej rewelacji nie ma,trochę miękki i czuć nierówności. układ kierowniczy ,wspomaganie jak dla mnie ok .

Samochód bardzo ładny i komfortowy, który można polubić. Słabe zawieszenie często psuje dobry humor.
Silnik 2.0 benzynowy jest wystarczająco elastyczny. Ładnie, równo pracuje. Czasami są problemy z wybraniem biegu. Wszystkie wodziki są odkryte na podwoziu. Nie polecam montowania gazu. Niewielka oszczędność, a mi po 30tys km zaczęły dzwonić zawory. Spadła też dynamika.
Laguna prowadzi się bardzo komfortowo. Auto "płynie" po drodze. Powyżej 130km/h jazda staje się głośna i mniej przyjemna ze względu na miękkość zawieszenia. Fotele i kanapa bardzo wygodne.

WADY-koszt utrzymania bardzo duży , no i do tego bardzo awaryjna , w przeciągu 3-4 m-cy wpakowałem ok 5000 tyś i to jeszcze nie był koniec,naprawa zawieszenia bardzo kosztowna a ze względu na jakość naszych dróg krótka żywotność , ZALETY- bardzo komfortowe warunki jazdy , przyjemna w pr...
silnik dynamiczny , skrzynia bardzo awaryjna-szczególną uwagę trzeba zwrócić na 5 bieg , prężnie przyspiesza , max, prędkość jaką uzyskalem na gazie to 210 km/h na autostradzie
szybko zużywające się elementy zawieszenia i do tego kosztowne części-orginalne(zamiennikó nie polecam ze względu na ich jakość i krótką żywotność),fotele bardzo wygodne
przestrzeń nawet dla wysokich pasażerów jest wystarczająca , ogólnie wnętrze przestronne , siedzenia bardzo wygodne,jakość materiałów zadawalająca ale szybko ulegające "zużyciu" wycierają się, karoseria idealna brak oznak korozji
prowadzenie super pewnie i precyzyjnie , na drodze po prostu płynie , jazda to czysta przyjemność , hamulce bardzo skuteczne i super działający abs

Oceniam Lagune na 8 przy 10 stopniowej skali.
Silnik rewelacja ale skrzynia biegów tragiczna. Powód? Skrzynia jest Reno a silnik z Volvo. Przy 120km/h wysokie obroty i hałas dość odczuwalny w aucie. Konstrukcja wybieraka skrzyni od spodu :( w efekcie ciągłe wycieki oleju. Przyspieszenie najlepsze w górnych granicach obrotomierza.
Ogólnie komfort bardzo dobry. Minusem jest już wcześniej wspomniane złe zestrojenie francuskiej skrzyni ze szwedzkim silnikiem powodujące dość wysokie obroty i hałas w środku auta.
Z uwagi na klasę auta i rodzaj nadwozia - kombii- na brak miejsca nie można narzekać. Wygoda wnętrza i foteli przetestowana w trasie Polska - Słowacja - Węgry- Rumunia - Bułgaria-Złote Piaski. 1700km w jedną stronę w 4 osoby. Brak zastrzeżeń.
Jak przystało na "francuza" autko jest bardzo wygodne - wręcz płynie po drodze. Jednak jedna zasada - trzeba dbać o zawieszenie i wymieniać wszystko na czas. W wersji kombii ograniczona widoczność do tyłu więc z parkowaniem należy uważać. Masa auta wpływa na jego lepsze prowad...

Jak na swój wiek i to co oferuje za swoją cene nie da Ci tego żadna niemiecka vectra Jestem zadowolony polecam
Poprzednio miałem Lagunę z silnikiem 2.0 8v 1.8 16v jest dużo bardziej elastyczny lepiej przyśpiesza, jednak stare poczciwe 2.0 powoli ale potrafiło rozwinąć większą prędkość, choć gdzie po naszych drogach jeździć 200km/h :)
Jedno słowo Laguna-komfort i elegancja
W starszej(1996 rok) zaczęły gnić delikatnie progi i tylnie nadkola, podwozie w super stanie, na tej zero znaków rdzy, wnetrze wygodne funkcjonalne i bogate, poprzednia nie miała schowka przed pasażerem to mankament, ta już posiada, z tyłu niezbyt wygodnie podróżuje się na dłuższe trasy...
Prowadzi się pewnie, skutecznie hamując swoją masę, zawieszenie bardzo wygodne, tanie w naprawach.

ŚREDNIE OCENY RENAULT LAGUNA

7.2/10
7.2/10
5.5/10
5.4/10
5.1/10
4.3/10

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Passat.

Renault

Laguna

Volkswagen

Passat

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Laguna

użytkownik: Maciek

Renault Laguna 2000 8V 115KM 1995r. hatchback

Duży samochód więc i widoczność do tyłu jest ograniczona.

Wnętrze jest dość obszerne. Fotele miękkie i wygodne. Jakość plastików mogłaby być lepsza. Fotele (welurowe) po 240000km niemal nie nosiły śladów zużycia. Karoseria, może ze względu na wiek auta, rdzewiała na błotnikach, progach i dolnych częściach drzwi. Ergonomia prawidłowa. Świetnym rozwiązaniem jest przykrywka w środkowej części deski rozdzielczej w miejscu gdzie jest radio i niewielki schowek. Nie trzeba wyciągać radia a i tak go nie widać.

Zawieszenie jest dość miękkie świetne do jazdy na średniej długości trasy z "dozwoloną" prędkością. Szybsza jazda jest już ze względu na miękkość zawieszenia dość męcząca. Wychyla się na zakrętach. Auto ze względu na mało wytrzymałe zawieszenie raczej do miast z równymi drogami.

Wentylacja i ogrzewanie ok, doskwiera jedynie brak klimatyzacji.

Pełna opinia o Renault Laguna 2000 8V 115KM 1995r. hatchback »

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991