Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie turbo diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Laguna

turbo diesel

Średnia ocena: 7.82/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA LAGUNA

2008-02-21

To na prawdę bardzo fajne auto. Nie mam pojęcia dlaczego jest tak fatalnie oceniane. Podróżuje się niem bardzo wygodnie, spalanie jest dość niskie jak na takie gabaryty samochodu. Bardzo ważnym elementem są koszty napraw. Części mechaniczne kupowane jako zamienniki kosztują bardzo częst...
Mam wrażenie, że silnikm posiada niezły potencjał, ale zestopniowanie skrzyni nie pozwala mu się odpowiedznio rozkręcać. Wydaje mi się, że można było darować sobie 6. bieg.
Zawieszenie jest (wydaje mi się) świetnym kompromisem pomiędzy komfortem a sportowymi nastawami. Można tym autem na prawdę jeździć szybko i bezpiecznie w zakrętach. Daje poczucie bezpieczeństwa. Fotele w wersji Dymanique są na prawdę świetnie wyprofilowane. Tylna kanapa okazuje się cał...
Wnętrze kabiny jest całkiem przestronne. Denerwować może tylo zbyt mała jak dla mnie odległość kierownicy od pedałów (mimo regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach). Może mam za krótkie ręce, albo za długie nogi.
Biorąc pod uwagę prostotę konstrukcji zawieszenia tego auta, jestem na prawdę pod wrażeniem. Nie sądziłem, że można osiągnąc takie właściwości trakcyjne bez zaiweszenia wielowahaczowego.

2008-06-11

Lagunka to bardzodobry samochod. Jestem szczesliwym posiadaczem tego auta. Jeżeli ceni ktos Bezpieczenstwo, wyposażenie i dobre osiągi przy niskim spalaniu, polecam ten wóz.
Bardzo mocne autko,szczególnie z silnikiem 1.9 dci 120 km + 6 stopniowa manualna skrzynia :D..300 NM momentu robi swoje, bez zadnego problemu z wyzszego biegu da sie wyprzedzic, aż miło
Swietnie sie prowadzi,wszystko działa tak jak powinno działac, nic nie trzeszczy pełen bajer w srodku i wszystko dopracowane z perfekcja z mysla o bezpieczenstwie oczywiscie :)..

KAROL2014-01-18

Super samochud dla ( mniej zamoznych ) jak ja Male spalanie + pover jak na kombi Wiadomo usterki muszom byc tylko ta elektryka daje ciala Ogulna ocena jak za takom kase samochud super
jedynie co to wolna jazda przy 50 tce jest nie dla tego auta Ogulnie na kombi kture ma 100 km niemam nic do zarzucenia
W aucie za takie pienadze narzekac mozna tylko na ciut duzy chalas wydawany przez silnik
zadnej rdzy miejsca ze (mozna sie ganiac) ja akurat mam zwyklom tapicerke wienc zostajom pokrowce ale tlenu w srodku co nie miara naprawde auto dla zony ktura lubi duzeeee zakupy xxxl
auto prowadzi sie elegancja francja na zakrentach nie wychyla sie jak motocyklista na scigaczu do parkowania wiadomo kombi jezeli sie nie podoba jest SMART Hamulce ok a uklad kierowniczy zalezy czy celujesz specjalnie w nasze polskie studzienki czy je omijasz5

TADEUSZ2008-02-11

POMIMO DOBRYCH OCEN ,6 WIZYT U MECHANIKA W CIĄGU 4 MIESIĘCY,PRZEDE WSZYSTKIM WCHODZENIE SILNIKA W TRYB AWARYJNY SKUTECZNIE ZNIECHECIŁO MNIE DO TYCH SAMOCHODÓW. KAŻDA NAJMNIEJSZA USTERKA TO WIZYTA U MACHANIKA I RESETOWANIE KOMPUTERA ,A TYCH USTEREK - O WYMIANE ŻARÓWKI KSENONOWEJ I CO TEŻ SI...

2008-05-11

silnik rewalacja wbrew wielu opiniom jakie sie czyta na necie...mam to auto ponad 4 lata silnik bardzo elestyczny dynamiczny i przedewszystkim ekonomiczny....ponad 220 tys km zero wyciekow zero a jeśli chodzi o awarie turbin to tez mit trzeba umiec sie z dieslem obchodzic i po sztbkiej jezdzie ...
co tu duzo pisac francja to pelen komfort ( za grosze) mialem audi..ople passaty ale niestety tam mozna tylko pomarzyc o takim komforcie :)

Średnie oceny RENAULT LAGUNA

4.3/10

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda Pilot.

Renault Laguna

Renault Laguna

Honda Pilot

Honda Pilot

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Laguna

Renault Laguna Dynamique 1900 DCi 16v 120KM 2002r. kombi

Lagunka to duzy samochod, wielka maska i duza przednia szyba przez ktora widac wszystko :D, z tyłu gorzej.Kanapa z 3 zagłowkami zakrywa wiekosc widoku, a także szyba z tylu nie jest zbyt duza. w lusterkach jest Lepiej :)

tutaj jest troszke gorzej, ale nie oznacza to ze słabo. Fakt renówka slynie z komfortu jazdy a co za tym idzie to dosc miekkie zawieszenie, ktore przy obciązeniu kołysze na boki przy nierównosciach na drodze,co powoduje znuzenie u pasażerów.Silnik Dci jest bardzo wyciszony, pod tym wzgledem deklasuje Tdi, Cdi czy nawet d4d

W lagunce nie narzekam na ilosc miejsca, bo tego miejsca jest pod dostatkniem, kazda osoba swoich rozmarów znajdzie tu wygodna pozycje. Bagaznik chodz to kombi ma nie cale 500 litrów co w tej klasie wychodzi srednio ale nie narzekam.Materiały sa dośc wysokiej klasy, a deska rozdzielcza jest wręcz kosmiczna :D.

Awaryjnosc jest mała,chodz wystepuja usterki typu : -spadek mocy, turbina nie pracuje. Ale jak sie nie szaleje zbytnio to jest okej wszystko :)

Zwykłe nawiewy jak i Klima dają sobie spokojnie rade :D

Elektronika jest bez zarzutu, wszystko działa jak sie dba, wiadomo:)

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991