Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie kombi (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Laguna

kombi

7.70/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

miasto 10.13/11.34 7.42
trasa 7.66/8.77 5.72
cykl mieszany 9.02/9.95 6.70

Laguna

OCENY RENAULTA LAGUNA

ZALETY : WYGODA , KOMFORT, BARDZO BEZPIECZNY 5GWIAZDEK - TESTY ncap.CENA PRZYSTĘPNA, BOGATE WYPOSAŻNIE W WERSJI "PRIVILAGE" : 8XAIRBAG,KLIMA TRONIC DWU STREFOWY,TEMPOMAT,WSZYSTKIE SZYBY ELEKTRYCZNE,NIEZALEŻNIE OTWIERANA TYLNA SZYBA W KLAPIE,PODGRZEWANE FOTELE,ROLETY TYLNYCH BOCZNYCH SZY...
SILNIK RENAULT 2.0 16V TO BARDZO TRWAŁA JEDNOSTKA I NIE KŁOPOTLIWA OCZYWIŚCIE Z ZACHOWANIEM TERMINOWYCH WYMIAN ROZRZĄDU,POMPY WODY, OLEJU, ITP. JEŻELI CHODZI O SKRZYNIE AUTOMATYCZNE NIE SĄ KŁOPOTLIWE ALE COŚ KOSZTEM CZEGOŚ , A MIANOWICIE NIE JEST TO SUPER DYNAMICZNE POŁĄCZENIE ZWŁASZCZA ...
JEŻELI CHODZI O KOMFORT FOTELI RENAULT NAPRAWDĘ SIĘ SPISAŁ ( TRASA 1000KM I TEGO SIĘ PO PROSTU NIE CZUJE). KABINA JEST DOBRZE WYCISZONA A ZAWIESZENIE KOMFORTOWE, A Z DRUGIEJ STRONY NA NASZYCH POLSKICH DROGACH JEST TYLE DZIUR ŻE TYLKO W SAMOCHODACH TERENOWYCH JEST NAPRAWDE KOMFORTOWO ;)
ERGONOMIA JEST NA WYSOKIM POZIOMIE WSZYSTKO UPORZĄDKOWANE INTUICYJNIE ZASTRZEŻENIA MOŻNA MIEC DO JAKOŚCI UŻYTYCH MATERIAŁÓW (DETALI). LAGUNA JEST SAMOCHODEM RODZINNYM KTÓRY DAJE KOMFORT Z W MIARĘ PRZYZWOITYM WYKOŃCZENIEM, WIĘC JEŻLI OCZEKUJESZ SUPER WYKONCZENIE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE I...
UKŁAD KIEROWNICZY DZIAŁA PRECYZYJNIE. ZAWIESZENIE PRZEDNIE JAK NA POLSKIE DROGI TRWAŁE. MANKAMENTEM TEGO MODELU SA TULEJ BELKI TYŁ , JEŻELI BĘDZIEMY ZMUSZENI DO WYMIANY DO WYMIANY NIE WARTO OSZCZĘDZAC- TYLKO ORGINALNE !!!!!!!!!!!! (BO NAJ TRWALSZE A I NA CZESTYCH WYMIANCH ZAOSZCZĘDZIMY)

Nadal uważam, ze to był bardzo udany zakup. Samochód wart swojej ceny 110 tysięcy nigdy mnie nie zawiódł. Jest wygodny szybki elegancki niezawodny.Przełamuje steerotyp francuskich samochodów.
Temu silnikowi nieznacznie brakuje jak kupowałem nie było innej benzyny poza automatem Jak kupowałbym teraz wybrałbym na pewno mocniejszą wersję. Jednak nawet ten co mam w trasie jest bezbłedny (brakuje trochę prędkości maksymalnej na autostradzie)
Jest cicho przy każdej prędkości podczas przyspieszania słychać przyjemny "mruk" silnika, mi to nie przeszkadza w okolicach ponad 180 -200 km. słychać jednak szum powietrza owiewającego samochód Fotele przednie wygodne z tyłu mniej miejsca zwłaszcza na stopy co do kolan nie ma...
Mi sie podoba zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, pełna wygoda obsługi nie wiem co można jeszcze poprawić, lubię kartę i starter bez kluczyka przyciski nieliczne (a auto ma wszystko) umieszczone w odpowiednich dla mnie miejscach. Hamulec automatyczny mi odpowiada, przełączniki tempomatu r...
Prowadzi się super zwłaszcza w porównaniu do II którą miałem 3 lata. Pewna w zakrętach i na prostej hamulce perfekcyjne ESP bardzo dobrze dopasowane do szybkiej i pewnej jazdy włącza się dyskretnie i tylko w odpowiedznim momencie Jak dotychczas nigdy nie straciłem panowania nad pojazdem

Można się w niej zakochać:) Gdy dbasz to będzie bezawaryjna. Nie każda laguna się psuje tak jak to głosi opinia. A gdy już ją nabyjesz to zapraszam do klubu renaultlaguna.pl za ktorego sprawą użytkowanie staje się dużo łatwiejsze oraz tańsze.
Jeżeli chodzi o sam silnik to jest bardzo dobry (1.8 16V chyba najlepszy z całej gamy) Nigdy mnie nie zawiódł a awarie w nim się nie zdarzają oprócz wymiany niektórych części podczas przeglądów okresowych. Jeżeli chodzi o skrzynię biegów to zdarza się że haczy przy wrzucaniu 1-eg...
Komfort jazdy na wysokim poziomie ale serce się kroi jak wjeżdża się w dziury naszych polskich dróg, wygodne i miękkie przednie oraz tylne fotele, wyciszenie dobre silnik cicho pracje choć przy komplecie pasażerów trochę brakuje mocy do dynamicznej jazdy
Jakość materiałów przyzwoita choć denerwuje ich spasowanie i skrzypienia niektórych elementów oraz stuki. Bardzo dobre zabezpiecznie antykorozyjne oraz powłoka lakieru. Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem Laguny II z rdzą.
Przyjemnie się go prowadzi, układ kierowniczy dość dobry, daje się wyczuć co dzieje się z przednimi kołami jeżeli chodzi o ich styczność z podłożem. Hamulce w sumie bardzo dobre choć zawsze mogły by być lepsze ale z przesiadki z innego samochodu np. niemieckiego od razu da się zauwa...

To na prawdę bardzo fajne auto. Nie mam pojęcia dlaczego jest tak fatalnie oceniane. Podróżuje się niem bardzo wygodnie, spalanie jest dość niskie jak na takie gabaryty samochodu. Bardzo ważnym elementem są koszty napraw. Części mechaniczne kupowane jako zamienniki kosztują bardzo częst...
Mam wrażenie, że silnikm posiada niezły potencjał, ale zestopniowanie skrzyni nie pozwala mu się odpowiedznio rozkręcać. Wydaje mi się, że można było darować sobie 6. bieg.
Zawieszenie jest (wydaje mi się) świetnym kompromisem pomiędzy komfortem a sportowymi nastawami. Można tym autem na prawdę jeździć szybko i bezpiecznie w zakrętach. Daje poczucie bezpieczeństwa. Fotele w wersji Dymanique są na prawdę świetnie wyprofilowane. Tylna kanapa okazuje się cał...
Wnętrze kabiny jest całkiem przestronne. Denerwować może tylo zbyt mała jak dla mnie odległość kierownicy od pedałów (mimo regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach). Może mam za krótkie ręce, albo za długie nogi.
Biorąc pod uwagę prostotę konstrukcji zawieszenia tego auta, jestem na prawdę pod wrażeniem. Nie sądziłem, że można osiągnąc takie właściwości trakcyjne bez zaiweszenia wielowahaczowego.

ŚREDNIE OCENY RENAULT LAGUNA

6.2/10
6.0/10
6.0/10
4.9/10

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Passat.

Renault

Laguna

Volkswagen

Passat

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Laguna

użytkownik: x

Renault Laguna 2,0 GT 2000 turbo 205KM 2010r. kombi

Wad nie posiada no może poza miejscem na stopy na tylnej kanapie. Są to auta niezawodne o czym świadczy, że kupiłem drugą w 2010 pierwsza w 2008r. Ogólnie polecam niestety obecnie gama silników jest moim zdaniem tragiczna. ja polecam zwłaszcza 2,0 GT to jest auto z właściwym dla siebie silnikiem do rodzinnego kombi.

Musi mieć obroty około 3000 wówczas idzie jak przecinak, Przełożenia krótkie i szybkie nie ma problemu z wyprzedzeniem każdego pojazdu klasy średniej zarówno z startu na światłach jak i w czasie drogi, czasem jednak należy zredukować bieg

Samochód jest duży 4,8 m do parkowania konieczne czujniki cztery koła skrętne bardzo ułatwiają manewry i zwrotność podczas parkowania i jazdy po wąskich uliczkach południowej Europy

Samochód ma twarde zawieszenie w stosunku do poprzedniej II trochę może telepać na nierównościach jednak trzyma się super na zakrętach i w slalomie.

Miejsca jest dużo jednak trochę psuje niskie osadzenie foteli mimo dużej przestrzeni na kolana trudniej zmieścić stopy pod fotelem przednim, w Mondeo i Passacie jest to łatwiejsze. nad głową bez problemu

Samochód posiada 4 koła skrętne bardzo ułatwia to prowadzenie na parkingu jak i przy dużych prędkościach. Przyśpieszenie bardzo dobre. Hamowanie bez zarzutu. Ogólnie pewne prowadzenie pełna kontrola nad pojazdem

Przeglądy w granicach 1000 zł w ASO zarówno laguna 2,0 16 V jak i 2,0 GT przeglay raz w roku lub co 30000 i 20000 km w zależności od silnika

Nic dodać nic ująć jest super i w lecie i zimie (trzystopniowa klima) dwustrefowa

Ja lubię elektronikę Odpowiada mi karta Hand Free zbliżeniowa, nie wiem jak można posługiwać się kluczykiem i stacyjką ale ja tak jeżdżę od 2002r. Nigdy nie miałem problemów z kartą w żadnej z moich lagun

Pełna opinia o Renault Laguna 2,0 GT 2000 turbo 205KM 2010r. kombi »

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991