Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie sedan (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Laguna

sedan

Średnia ocena: 7.65/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

10.09/10.51
7.92/8.68
9.02/9.49

Oceny RENAULTA LAGUNA

Jarosław2010-08-05

Niewiem czy to uroki mojego egzemplarza ale auto praktycznie wogóle nie ma przyspieszenia. Po włączeniu klimatyzacji jest tragedia. Spod świateł ruszyprzed nami nawet rowerzysta.
Jak na swoje gabaryty zaskakująco dobrze manewruje się autem nawet na ciasnych parkingach.

2010-07-16

Auto naprawde godne polecenia szczególnie dla osób duzo podrózujacych radze tylko dobrze sprawdzic auto przed zakupem
Auto nawet z 6 biegu zbiera sie naprawde szybko z wyprzedzaniem innych pojazdu nie ma zadnego problemu. Niestety nalezy zwracac uwage na jakosc paliwa oraz na to jak jezdził poprzedni wlasciciel.
Powyzej 110 km/h auto wpada w delikatne wibracje a szum powietrza staje sie coraz głosniejszy powyzej 130 km/h auto sie uspokaja. zawieszenie jest komfortowe aczkolwiek nie polecam fabrycznych felg 17" gdyz na naszych "drogach" opony o niskim profilu nie daja rady tłumic nierównosc...
Auto w miejscach niekonstrukcyjnycch (nadkola itd) wykonane jest z kompozytów a wiec miejsca gdzie jest wysokie ryzyko wystapienia korozji sa wyeliminowane
Starajcie się szukac zadbanego modelu czesci sa niestety drogie komfort jazdy jest naprawde wysoki w dalekich podrózach wysiada sie wypoczetym upały dzieki klimatyzacji nie przeszkadzaja nawet 5 osób komfortowo jezdzi. Układ esp niepozwala szalec ale jest mozliwosc odłaczenia go.

Adam2010-02-18

Przy tej cenie zakupu to doskonałe auto.
Bardzo dobrze znosi jazdę na niskich obrotach po mieście co pozwala zaoszczędzić paliwo. Na trasie wspaniale przyspiesza na 5 biegu od 100-140 co daje przyjemność z wyprzedzania.
Do 140km/h można swobodnie rozmawiać w kabinie i podróżować na duże odległości. Wygodnie i komfortowo dla 4 dorosłych osób.
Fatalne umieszczenie wskaźników przy górnej krawędzi zegarów dla osoby pow. 180cm nie da się wyregulować fotela i kierownicy aby były widoczne.
Duży komfort jazdy na polskich dziurach i koleinach bez bujania i przechyłów. Duży wpływ na to ma zastosowanie zalecanych opon.

TADEUSZ2008-02-11

POMIMO DOBRYCH OCEN ,6 WIZYT U MECHANIKA W CIĄGU 4 MIESIĘCY,PRZEDE WSZYSTKIM WCHODZENIE SILNIKA W TRYB AWARYJNY SKUTECZNIE ZNIECHECIŁO MNIE DO TYCH SAMOCHODÓW. KAŻDA NAJMNIEJSZA USTERKA TO WIZYTA U MACHANIKA I RESETOWANIE KOMPUTERA ,A TYCH USTEREK - O WYMIANE ŻARÓWKI KSENONOWEJ I CO TEŻ SI...

2010-07-19

byc morze moja ocena jest b.wysoka ale takie sa fakty auto kupilem osobiscie w Niemczech z przebiegiem 72300km,a wiec w okresie 6-ciu lat przejechalem 26450km.w najblirzszym okresie czeka mnie wymiana plynow opon oleju.
jezeli przy predkosci 60km/h wrzucam 4-bieg silnik nie dlawi sie nie szarpie,moge stwierdzic ze jest elastyczny.
jazda do predkosci 110km/h cicho powyzej ilosc decybeli wzrasta,slabo wyciszona komora silnika.
ilosc schowkow w lagunie to porazka Renault
moc wspomagania ukladu kierowniczego-slaba,niewiem jaka jest przyczyna pompa nie przecieka stan plynu prawidlowy.

Średnie oceny RENAULT LAGUNA

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda Pilot.

Renault Laguna

Renault Laguna

Honda Pilot

Honda Pilot

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Laguna

użytkownik: Jarosław

Renault Laguna 1900 0KM 2000r. sedan (limuzyna)

Duże zalety tego modelu to z pewnością oszczędny silnik i wysoki komfort podrużowania. Cala reszta składa się jednak na jeden wielki minus. Awaryjność auto jest ogromna. Nie zawsze są to kosztowne usterki ale niemal bez przerwy w samochodzie coś zawodzi. Autem jeżdże sporo około 2,5-3 tys. kilometrów miesięcznie i nie mam ciężkiej nogi. Regulranie wymieniam olej, filtry itp. Dbanie o samochód jednak nie zdaje się na wiele i zawsze coś musi się popsuć.

Auto jest bardzo komfortowe i ma się wrażenie podrużowania kanapą. Niestety zawieszenie to bardzo słaba strona tego samochodu. W mojej Lagunie niemiłosiernie tłucze tył. W stacji daignostycznej powiedzieli, że to belka skrętna jest zużyta. Wymiana jej na regenrowaną to kilkaset złoty mniej

Dużo miejsca z tyłunawet po maksymalnym odsunięciu przednich foteli. Liczba schowków nie powala ale jest ok. Najbardziej brakuje mi uchwytu na kubek. Bagażnik kolosalny. Karoseria trzyma się nieźle choć w swoim aucie zauważyłem pierwsze ślady rdzy na prograch i nadkolach. Są jednak niewielkie a autko ma już swoje lata.

Auto kupiłe za16,5 tys. zl. W niecałe dwalatadołożyłem donieo około6 tysięcy złotych.Awaryjnośc tego samochodu jest przerażająca. Wymieniłem całe sprzegło -4,5 tys. zł. W pół roku pozakupie samochodu padła mi pompa od wspomagania 600 zł. Zespsułosię ogrzewanie jak wspomniałem wyżej. Zerwały się linki w fotelu od elementu wypychającego lędźwie. Docisk paska klinowego dwukrotnie uszkodził pasek. Za drugim razem zerwany klin uszkodził uszczelniacz pompy wspomagania.

Po niecąłym roku od zakupu padło ogrzewanie. Poprzejechaniu około 40 km grzeje tylko przy maksmalnym ustawieniu. Zmniejszenie go o stopień spraia, że leci tylko chłodne powietrze. Bardzo dobrzez sprawuje się ogrzewanie tylnej szyby.Zimąodparowuje ją w kilka sekund.

Auto potrafi mieć humory. Miałemproblmey z centralnym zamkiem. okazało się, że przyczyną awarii była kostaka łącząca drzwi z resztą z auta. Pękł elelemnt, który ją dociskał i nicnie łaczylo. Od kilku miesiecy jeżdżę bez niego i na razie jest ok.

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991