Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie 1.9 (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Laguna

1.9

Średnia ocena: 7.87/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA LAGUNA

2008-02-21

To na prawdę bardzo fajne auto. Nie mam pojęcia dlaczego jest tak fatalnie oceniane. Podróżuje się niem bardzo wygodnie, spalanie jest dość niskie jak na takie gabaryty samochodu. Bardzo ważnym elementem są koszty napraw. Części mechaniczne kupowane jako zamienniki kosztują bardzo częst...
Mam wrażenie, że silnikm posiada niezły potencjał, ale zestopniowanie skrzyni nie pozwala mu się odpowiedznio rozkręcać. Wydaje mi się, że można było darować sobie 6. bieg.
Zawieszenie jest (wydaje mi się) świetnym kompromisem pomiędzy komfortem a sportowymi nastawami. Można tym autem na prawdę jeździć szybko i bezpiecznie w zakrętach. Daje poczucie bezpieczeństwa. Fotele w wersji Dymanique są na prawdę świetnie wyprofilowane. Tylna kanapa okazuje się cał...
Wnętrze kabiny jest całkiem przestronne. Denerwować może tylo zbyt mała jak dla mnie odległość kierownicy od pedałów (mimo regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach). Może mam za krótkie ręce, albo za długie nogi.
Biorąc pod uwagę prostotę konstrukcji zawieszenia tego auta, jestem na prawdę pod wrażeniem. Nie sądziłem, że można osiągnąc takie właściwości trakcyjne bez zaiweszenia wielowahaczowego.

Jarosław2010-08-05

Duże zalety tego modelu to z pewnością oszczędny silnik i wysoki komfort podrużowania. Cala reszta składa się jednak na jeden wielki minus. Awaryjność auto jest ogromna. Nie zawsze są to kosztowne usterki ale niemal bez przerwy w samochodzie coś zawodzi. Autem jeżdże sporo około 2,5-3 ...
Niewiem czy to uroki mojego egzemplarza ale auto praktycznie wogóle nie ma przyspieszenia. Po włączeniu klimatyzacji jest tragedia. Spod świateł ruszyprzed nami nawet rowerzysta.
Auto jest bardzo komfortowe i ma się wrażenie podrużowania kanapą. Niestety zawieszenie to bardzo słaba strona tego samochodu. W mojej Lagunie niemiłosiernie tłucze tył. W stacji daignostycznej powiedzieli, że to belka skrętna jest zużyta. Wymiana jej na regenrowaną to kilkaset złoty m...
Dużo miejsca z tyłunawet po maksymalnym odsunięciu przednich foteli. Liczba schowków nie powala ale jest ok. Najbardziej brakuje mi uchwytu na kubek. Bagażnik kolosalny. Karoseria trzyma się nieźle choć w swoim aucie zauważyłem pierwsze ślady rdzy na prograch i nadkolach. Są jednak niewi...
Jak na swoje gabaryty zaskakująco dobrze manewruje się autem nawet na ciasnych parkingach.

2008-06-11

Lagunka to bardzodobry samochod. Jestem szczesliwym posiadaczem tego auta. Jeżeli ceni ktos Bezpieczenstwo, wyposażenie i dobre osiągi przy niskim spalaniu, polecam ten wóz.
Bardzo mocne autko,szczególnie z silnikiem 1.9 dci 120 km + 6 stopniowa manualna skrzynia :D..300 NM momentu robi swoje, bez zadnego problemu z wyzszego biegu da sie wyprzedzic, aż miło
Swietnie sie prowadzi,wszystko działa tak jak powinno działac, nic nie trzeszczy pełen bajer w srodku i wszystko dopracowane z perfekcja z mysla o bezpieczenstwie oczywiscie :)..

Tomasz Krynicki2008-03-19

Po pewnymi względami jest lepiej niż można siębyło spodziewać (jakość i trwałość zawieszenia, dobry silnik) ale drobiazgi psuja obraz tego auta było nie było za prawie 100000 PLN. Idiotyczny patent sterowania poziomowaniem reflektorów xenonowych działający źle od początku i poprawi...
Skrzynia biegów rozleciała się po 100000 stąd niska ocena. Silnik OK dynamiczny i oszczędny (ok 6 l/100 trasa 8 l/100 miasto) ale bez rewelacji, do takiego auta przydałoby się ze 150 KM. Turbina po 200000 jeszcze się trzyma nie bierze oleju. Elakstyczność dobra, można prawie nie zmieniać...
Komfort jazdy wysoki, wyciszenie nieco gorzej, po 100000 slychać już stuki i trzeszczenie
Auto jest dość przestronne, fotele dość wygodne, bagażnik dość duży, jakość materiałów dość dobra, ergonomia dobra. Jak za tą cenę trochę za dużo tego "dość"
Komfort bez sportowego zacięcia, ESP nie przeszkadza, lekka tenedencja do podstarowności, zawieszenie jak francuza przyzwoite, jeszcze nie musiałem wymieniać wahaczy

2010-07-16

Auto naprawde godne polecenia szczególnie dla osób duzo podrózujacych radze tylko dobrze sprawdzic auto przed zakupem
Auto nawet z 6 biegu zbiera sie naprawde szybko z wyprzedzaniem innych pojazdu nie ma zadnego problemu. Niestety nalezy zwracac uwage na jakosc paliwa oraz na to jak jezdził poprzedni wlasciciel.
Powyzej 110 km/h auto wpada w delikatne wibracje a szum powietrza staje sie coraz głosniejszy powyzej 130 km/h auto sie uspokaja. zawieszenie jest komfortowe aczkolwiek nie polecam fabrycznych felg 17" gdyz na naszych "drogach" opony o niskim profilu nie daja rady tłumic nierównosc...
Auto w miejscach niekonstrukcyjnycch (nadkola itd) wykonane jest z kompozytów a wiec miejsca gdzie jest wysokie ryzyko wystapienia korozji sa wyeliminowane
Starajcie się szukac zadbanego modelu czesci sa niestety drogie komfort jazdy jest naprawde wysoki w dalekich podrózach wysiada sie wypoczetym upały dzieki klimatyzacji nie przeszkadzaja nawet 5 osób komfortowo jezdzi. Układ esp niepozwala szalec ale jest mozliwosc odłaczenia go.

Średnie oceny RENAULT LAGUNA

4.7/10

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda Pilot.

Renault Laguna

Renault Laguna

Honda Pilot

Honda Pilot

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Laguna

Renault Laguna Dynamique 1900 DCi 16v 120KM 2002r. kombi

Lagunka to duzy samochod, wielka maska i duza przednia szyba przez ktora widac wszystko :D, z tyłu gorzej.Kanapa z 3 zagłowkami zakrywa wiekosc widoku, a także szyba z tylu nie jest zbyt duza. w lusterkach jest Lepiej :)

tutaj jest troszke gorzej, ale nie oznacza to ze słabo. Fakt renówka slynie z komfortu jazdy a co za tym idzie to dosc miekkie zawieszenie, ktore przy obciązeniu kołysze na boki przy nierównosciach na drodze,co powoduje znuzenie u pasażerów.Silnik Dci jest bardzo wyciszony, pod tym wzgledem deklasuje Tdi, Cdi czy nawet d4d

W lagunce nie narzekam na ilosc miejsca, bo tego miejsca jest pod dostatkniem, kazda osoba swoich rozmarów znajdzie tu wygodna pozycje. Bagaznik chodz to kombi ma nie cale 500 litrów co w tej klasie wychodzi srednio ale nie narzekam.Materiały sa dośc wysokiej klasy, a deska rozdzielcza jest wręcz kosmiczna :D.

Awaryjnosc jest mała,chodz wystepuja usterki typu : -spadek mocy, turbina nie pracuje. Ale jak sie nie szaleje zbytnio to jest okej wszystko :)

Zwykłe nawiewy jak i Klima dają sobie spokojnie rade :D

Elektronika jest bez zarzutu, wszystko działa jak sie dba, wiadomo:)

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991