Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie diesel (strona 3)

Opinie o samochodach Renault Laguna

diesel

7.79/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

miasto -.--/-.-- 7.60
trasa -.--/-.-- 5.81
cykl mieszany -.--/-.-- 6.73

Laguna

OCENY RENAULTA LAGUNA

Wygoda komfort, stosunkowo niskie spalanie, mega pojemne auto, tylko części drogie.
Ciężkie auto to i dłużej się rozpędza, ale wiadomo to kombi a nie Coupe więc dla mnie wystarczy, silnik po 120km/h zaczyna być głośny
Zawieszenie jak najbardziej wygodne, jedynie przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na stan tylnego zawieszenia bo naprawa tyłu to prawie 1000zł z częściami później tylko sama wygoda
w moim modelu rdza wystąpiła na tylnych nadkolach ale to drobne ilości jeśli nie był "bity" korozja prawie nie występuje, bardzo dużo miejsca w środku. Po złożeniu tylnej kanapy spokojnie można przewieźć szafę 1,5m na 1,9m ciężarówka prawie
Auto świetnie się prowadzi pod warunkiem sprawnego zawieszenia, układ hamulcowy sprawny tylko są problemy z ABS który potrafi się wyłączać (wina brudnego czujnika, lub złego łożyska zakupionego przez poprzedniego właściciela

Komfortowe, ciche i estetyczne auto z mocnym dieslem który mógłby mniej spalać i mieć inną charakterystykę "dołu".
Od silnika wysokoprężnego 150 KM spodziewałem się lepszych parametrów ale to może przez to że wcześniej użytkowałem Passata 130 KM. Laguna rozwija moc bardziej płynnie, charakterystyka jest jak benzyniaka. Jeśli chcesz przyśpieszyć to jednak potrzebuje obrotów. Skrzynia 6biegowa jest ...
Jazda Laguną szczególnie w trasie to przyjemność. Jest cicho i komfortowo.
Laguna II FL jest średniakiem pod względem przestrzeni, obecne samochody z tego segmentu urosły ale Laguna III też jest dużo większa. Jakość materiałów bardzo dobra, no może poza łuszczącymi się rączkami. Materiały są estetyczne, problemem jest dźwięk dochodzący spod deski rozdzi...
Zawieszenie komfortowo zestrojone, jednocześnie nie jest za miękkie aby mieć problemy w zakrętach.

Samochód bardzo komfortowy, doskonały układ jezdny, oszczędny i dynamiczny silnik. Pozytywną ocenę samochodu psuje układ zasilania silnika. Trwałośc i koszt naprawy.
Silnik dynamiczny i oszczędny. Posiada słabe punkty: tutbina, kontrola spalin i dozowanie paliwa. Turbina zbyt często ulega uszkodzeniu. System elektroniczy kontroli spalin i dozowania paliwa w styczności z wadami turbiny powoduje zaburzenia w pracy silnika.
Komfort jazdy perfekcyjny. W polsce należy częściej kontrolować zyżycie elementów majacych wpływ na komfort jazdy.
Jakość materiałów użyta do wykończenia wnetrza pozostawia wiele do życzenia. Wnetrze komfortowe, jednak brakuje mu poczucia komfortu.
Układ jezdny bardzo dobry. Jazda komfortowa, jednak odporność na polskie drogi mała, tzn. wytrzymałość elementów układu jezdnego na ekstremalne warunki podróżowania po polskich drogach.

Pomimo wielu negatywnych opinni polecam ten pojazd. Tak naprawdę to w dzisiejszych czasach jak się trafi na jakiś felerny egezmplarz to i choćby to był pamochód z górnej półki to sa problemy.
Nie spodziewałem sie tego co zastałem. Silnik diesla bardzo cichy co sprawia, że nawet dalekie trasy nie są męczące. Co do przyśpieszeń to pomimo, ze jestem amatorem kierowcą rajdowym i lubię to coś to uważam, że do jadzy na codzień wystarczy.
Jak wspomiałem wcześniej jezeli chodzi o komfort to polecam to auto z czuystym sumieniem.
Mi osobiście bryła pojazdu bardzo sie podoba. Co do wnętrza to wszystko na swoim miejscu i czytelne. Wykonanie wnętrza bez zarzutu.
Samochód prowadzi się bardzo dobrze. Nie należy zwlekać z wymianą elementów które dają znać o rychłym zużyciu (tuleje, końcówki).

Ponieważ skrzynia jest półautomatyczna to na długiej trasie pali mało a na krótkich odcinkach używam sam biegów- dużo ruszania zatrzymywania sie wiec to ma wpływ na szybkie ruszenie- wiadomo automat może troszke zamulić ale ogólnie SUPER
Autko bardzo wygodne dla pasażerów, nie ma hałasów, nie skacze na nierównościach- komforotowa droga nawet z kompletem pasażerów :)
łatwe składanie siedzeń tylnych i powiekszenia bagażnika, mteriały wysokiej jakości - u mnie półskóry, widoczne zegary -komputer pokazuje na zegarach i dodatkowo na pulpicie z boku!!
Dla nas najlepszy samochód!! Miałem nową salonową Vectre GTS 2,2 tdi i nie prowadziło sie auta tak komfortowo jak Laguna, bardzo dobra przyczepność, brak jakichkolwiek zarzutów co do ukł. kierowniczego .

ŚREDNIE OCENY RENAULT LAGUNA

6.2/10
6.0/10
5.9/10
4.7/10

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Passat.

Renault

Laguna

Volkswagen

Passat

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991