Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie diesel (strona 4)

Opinie o samochodach Renault Laguna

Średnia ocena: 7.78/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA LAGUNA

2009-07-11

Pomimo wielu negatywnych opinni polecam ten pojazd. Tak naprawdę to w dzisiejszych czasach jak się trafi na jakiś felerny egezmplarz to i choćby to był pamochód z górnej półki to sa problemy.
Nie spodziewałem sie tego co zastałem. Silnik diesla bardzo cichy co sprawia, że nawet dalekie trasy nie są męczące. Co do przyśpieszeń to pomimo, ze jestem amatorem kierowcą rajdowym i lubię to coś to uważam, że do jadzy na codzień wystarczy.
Jak wspomiałem wcześniej jezeli chodzi o komfort to polecam to auto z czuystym sumieniem.
Mi osobiście bryła pojazdu bardzo sie podoba. Co do wnętrza to wszystko na swoim miejscu i czytelne. Wykonanie wnętrza bez zarzutu.
Samochód prowadzi się bardzo dobrze. Nie należy zwlekać z wymianą elementów które dają znać o rychłym zużyciu (tuleje, końcówki).

TOMASZ2008-08-09

Ponieważ skrzynia jest półautomatyczna to na długiej trasie pali mało a na krótkich odcinkach używam sam biegów- dużo ruszania zatrzymywania sie wiec to ma wpływ na szybkie ruszenie- wiadomo automat może troszke zamulić ale ogólnie SUPER
Autko bardzo wygodne dla pasażerów, nie ma hałasów, nie skacze na nierównościach- komforotowa droga nawet z kompletem pasażerów :)
łatwe składanie siedzeń tylnych i powiekszenia bagażnika, mteriały wysokiej jakości - u mnie półskóry, widoczne zegary -komputer pokazuje na zegarach i dodatkowo na pulpicie z boku!!
Dla nas najlepszy samochód!! Miałem nową salonową Vectre GTS 2,2 tdi i nie prowadziło sie auta tak komfortowo jak Laguna, bardzo dobra przyczepność, brak jakichkolwiek zarzutów co do ukł. kierowniczego .

2008-02-06

silnik bez turbiny, dynamika - ciezko o tym mowic, przelozenia dobrane dobrze na 5 po miescie spokojnie sie jezdzi z predkoscia 50 km/h, z wyprzedzaniem trzeba sie namyslic,
komfort jazdy znakomity, wygodnie i obszernie, jednak wiadomo jaki silnik, slychac go szczegolnie jak jest zimny, pozniej cicho, do 110km/h cicho pozniej coraz glosniej
obszernie i wygodnie, schowkow przydaloby sie wiecej, materialy wykonczeniowe przyzwoite, korozja nie wystepuje jak na auto 12 letnie, w koncu renault ma bardzo dobre zabezpieczenia, ergonomia ok, wszystko w zasiegu reki
ponad poltorej tony robi swoje, autko plynie po drodze, zawieszenie miekkie, konfort znakomity, na zakretach przechyly ale to nie wersja na wyscigi, co do parkowania gabaryty mowia same za siebie, miejsca na przednich fotelach i na tyle sporo, bagaznik wielki, po rozlozeniu kanapy ciezarowka

Janusz2008-02-11

Gdybym miał zmienić auto na używane to znowu kupiłbym ten model i doprowadziłbym do takiego stanu jaki przystoi temu modelowi - bez "hamskich" tunigów.
Gdy załącza się turbina przy obrotach około 2000 to wyprzedzanie nie jest ofęzywą.
Laguna nie jest limuzyną luksusową ale nie jedne auto tej klasy nie doruwnuje przestrzeni i wygodzie jaką można spotkać w tym modelu.
Przestrzeni nie brakuje ani w kabinie ani w bagażniku. Na tylnym siedzeniu wygodnie siedzą wysokie osoby pomimo odsuniętych przednich foteli.
Nigdy nie zawiódł w trasie, jeżeli tylko dostała wszystko co powinna dostać na czas.

2010-07-16

Za tą cenę (nowe auto, cena po negocjacjach) ... przestałem sie przejmować opiniami o marce Renault. Jak na razie jest z samochodu bardzo zadowolony. Powyżej 1800 obr/min samochód ma bardzo mile odczuwalne przyspieszenie nawet ma 6 biegu. W kabinie jest cicho i bardzo sprawnie działa klimatyz...
mógłby lepeij ciągnąć w zakresie bardzo niskich obrotów (900 do 1400) powyżej tych obrotów jest już bardzo OK
Reakcja na dziury, mi się osobiście nie podoba
Myślałem że bagażnik będzie wiekszy. Jest długi ale węższy w porównaniu z Focusem kombi. Za to - po bokach bagażnika posiada dość pojemne schowki.
Poprzednio jeździłem Focusami i odgłosy przy wpadaniu w nierówności jezdni (dziury) były mniej niepokojące. Co do parkowania... cóż jest jakis taki wiekszy i chyba jesze nie przywykłem ale duży plus za czujnik parkownia, bardzo sie przydaje.

Średnie oceny RENAULT LAGUNA

4.7/10

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda Pilot.

Renault Laguna

Renault Laguna

Honda Pilot

Honda Pilot

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991