Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie kombi (strona 4)

Opinie o samochodach Renault Laguna

kombi

Åšrednia ocena: 7.72/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

10.13/11.43
7.65/8.78
9.00/9.99

Oceny RENAULTA LAGUNA

Adam2010-02-21

Jak na obiegowe opinie o francuzach, auto to zadaje kÅ‚am wszechobecnej krytyce, komfort jazdy i w sumie niezÅ‚y silnik potwierdzajÄ… sÅ‚uszność wyboru, a samochody z polskiego salonu, nawet użytkowane na naszych niesÅ‚awnych drogach, to i tak najlepszy wybór z możliwych, poza tym super wyposaÅ...
Nieźle, nieźle, aczkolwiek słaby dół ze względu na masę auta, ale już od dwójki ciągnie przyjemnie, skrzynia precyzyjna
Resoruje przyjemnie, raczej miękko niż sprężyście, ale ja lubię taką charakterystykę, mimo, że nastawy są miękkie, to nieźle trzyma w zakrętach, bolączką francuzów nierówności poprzeczne, ale to jedyna słabostka tego auta, niezłe wyciszenie
Z przodu miejsca jest wystarczająco, z tyłu nie jeżdże, ale przy tym rozstawie osi mogłoby być więcej, ergonomia super, jakość materiałów niezła po prawie 6-iu latach nic nie skrzypi, bagaznik spory, ale inni są lepsi
Jak na opinie o francuzach, że mają kiepskie właściwości jezdne miłe rozczarowanie, jest naprawdę nieźle, a jeździłem dużą ilością samochodów z różnych stron świata

Piotr2015-07-25

Kupując ten samochód miałem mieszane uczucia (patrz ogólne opinie nt. francuzów) ale po czasie okazało się, że dokonałem trafnego zakupu a może po prostu trafiłem na dobry egzemplarz.
Dorze dobrane przełożenia na poszczególnych biegach, przyspieszenie dobre zwłaszcza po włączeniu się turbo a co najważniejsze samochód przy swojej masie nie jest paliwożerny (mój najlepszy wynik na trasie to 5,3 l/100 km 800 km autostrady).
Samochód sprawdza się zarówno podczas dojazdów do pracy jak również jako samochód rodzinny na wyjazdy w dłuższe trasy np. na wczasy z całym bagażem i rodziną.
Bryła nadwozia bardzo mi się podoba, w mojej wersji trochę brakuje relingów dachowych, przestrzeń bagażowa wystarczająca dla 4-osobowej rodziny. Komfort jazdy w moim odczuciu bardzo dobry,ergonomia przyjazna kierowcy.
Nie miałem nigdy problemów z układem jezdnym (kupiłem go przy stanie 153000). Sprawdza się przede wszystkim w trasie ale drogi miejskie też nie stanowią problemu. Bardzo dobrze trzyma się drogi.

2010-01-30

Wygoda komfort, stosunkowo niskie spalanie, mega pojemne auto, tylko części drogie.
Ciężkie auto to i dłużej się rozpędza, ale wiadomo to kombi a nie Coupe więc dla mnie wystarczy, silnik po 120km/h zaczyna być głośny
Zawieszenie jak najbardziej wygodne, jedynie przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na stan tylnego zawieszenia bo naprawa tyłu to prawie 1000zł z częściami później tylko sama wygoda
w moim modelu rdza wystąpiła na tylnych nadkolach ale to drobne ilości jeśli nie był "bity" korozja prawie nie występuje, bardzo dużo miejsca w środku. Po złożeniu tylnej kanapy spokojnie można przewieźć szafę 1,5m na 1,9m ciężarówka prawie
Auto świetnie się prowadzi pod warunkiem sprawnego zawieszenia, układ hamulcowy sprawny tylko są problemy z ABS który potrafi się wyłączać (wina brudnego czujnika, lub złego łożyska zakupionego przez poprzedniego właściciela

2010-07-16

Komfortowe, ciche i estetyczne auto z mocnym dieslem który mógłby mniej spalać i mieć inną charakterystykę "dołu".
Od silnika wysokoprężnego 150 KM spodziewałem się lepszych parametrów ale to może przez to że wcześniej użytkowałem Passata 130 KM. Laguna rozwija moc bardziej płynnie, charakterystyka jest jak benzyniaka. Jeśli chcesz przyśpieszyć to jednak potrzebuje obrotów. Skrzynia 6biegowa jest ...
Jazda Laguną szczególnie w trasie to przyjemność. Jest cicho i komfortowo.
Laguna II FL jest średniakiem pod względem przestrzeni, obecne samochody z tego segmentu urosły ale Laguna III też jest dużo większa. Jakość materiałów bardzo dobra, no może poza łuszczącymi się rączkami. Materiały są estetyczne, problemem jest dźwięk dochodzący spod deski rozdzi...
Zawieszenie komfortowo zestrojone, jednocześnie nie jest za miękkie aby mieć problemy w zakrętach.

2011-02-14

Fajne auto do jazdy zarówno długodystansowych jak i krótkich. Gdyby nie to, że potrzebuję na 7 osób wcale bym go nie zmieniał. Zadbane służy długo. Wada - elektryka tyłu, zaleta wygoda.
przy początkowym rozpędzeniu trzeba mieszać biegami, natomiast później idzie gładko. Czwarty i piąty bieg elastyczny i pewny przy przyśpieszaniu. Na piątym można śmiało wyprzedzać. Silnik ośmiozaworowy. Wycieki simering - skrzynia biegów, przy wejściu drążka.
komfort jazdy super. fotele tylne wygodne, ale nie tak jak przednie. Ogólnie auto w czasie jazdy bardzo wygodne i komfortowe.
Bardzo mała ilość schowków, znikoma. materiał to czasami skrzypiące plastiki. Czternastoletnie, a rdzy bardzo mało.
Auto prowadzi się bardzo dobrze i super trzyma się nawierzchni. Konfort jazdy super jak to we francuzach. Wspomaganie kierownicy mogłoby byc lepsze.

Åšrednie oceny RENAULT LAGUNA

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Honda Pilot.

Renault Laguna

Renault Laguna

Honda Pilot

Honda Pilot

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991