Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie kombi (strona 5)

Opinie o samochodach Renault Laguna

kombi

Średnia ocena: 7.72/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

10.13/11.43
7.65/8.78
9.00/9.99

Oceny RENAULTA LAGUNA

2010-11-25

tani w eksploatacji (LPG), wygodny, niektóre naprawy można dokonywać na własną rękę, bardzo pojemny( wchodzą pralki, telewizory, meble itp. oczywiście nie na raz)
elastyczny i bezawaryjny silnik, drobne wycieki oleju (poci się przy odmie i przy głowicy) bez znaczenia dla żywotności silnika, dolewki oleju między wymianami czasami konieczne, samochód rodzinny więc nie demon prędkości ale da się dynamicznie jeździć, dobrze zachowuje się na LPG
trochę głośny ze względu na sypiące się strasznie tłumiki, wymiana raz na 2 lata, kolektor wydechowy lubi pękać od niewłaściwego spalania LPG (wystarczy zaspawać), komfort jest, można robić długie trasy.
duże wygodne wnętrze, niezła jakość materiałów
częsta wymiana łączników przód, auto buja się szczególnie podczas szybkich zmian kierunku jazdy, b. miękkie zawieszenie, układ kierowniczy przy tym przebiegu mało precyzyjny

2009-07-11

Pomimo wielu negatywnych opinni polecam ten pojazd. Tak naprawdę to w dzisiejszych czasach jak się trafi na jakiś felerny egezmplarz to i choćby to był pamochód z górnej półki to sa problemy.
Nie spodziewałem sie tego co zastałem. Silnik diesla bardzo cichy co sprawia, że nawet dalekie trasy nie są męczące. Co do przyśpieszeń to pomimo, ze jestem amatorem kierowcą rajdowym i lubię to coś to uważam, że do jadzy na codzień wystarczy.
Jak wspomiałem wcześniej jezeli chodzi o komfort to polecam to auto z czuystym sumieniem.
Mi osobiście bryła pojazdu bardzo sie podoba. Co do wnętrza to wszystko na swoim miejscu i czytelne. Wykonanie wnętrza bez zarzutu.
Samochód prowadzi się bardzo dobrze. Nie należy zwlekać z wymianą elementów które dają znać o rychłym zużyciu (tuleje, końcówki).

2008-02-06

silnik bez turbiny, dynamika - ciezko o tym mowic, przelozenia dobrane dobrze na 5 po miescie spokojnie sie jezdzi z predkoscia 50 km/h, z wyprzedzaniem trzeba sie namyslic,
komfort jazdy znakomity, wygodnie i obszernie, jednak wiadomo jaki silnik, slychac go szczegolnie jak jest zimny, pozniej cicho, do 110km/h cicho pozniej coraz glosniej
obszernie i wygodnie, schowkow przydaloby sie wiecej, materialy wykonczeniowe przyzwoite, korozja nie wystepuje jak na auto 12 letnie, w koncu renault ma bardzo dobre zabezpieczenia, ergonomia ok, wszystko w zasiegu reki
ponad poltorej tony robi swoje, autko plynie po drodze, zawieszenie miekkie, konfort znakomity, na zakretach przechyly ale to nie wersja na wyscigi, co do parkowania gabaryty mowia same za siebie, miejsca na przednich fotelach i na tyle sporo, bagaznik wielki, po rozlozeniu kanapy ciezarowka

Pakowny - rodzina 4 osobowa na wakacje spoko a moja żona potrafi zabrać ze sobą trochę gratów.Komfortowy.Bardzo dobre właściwości jezdne.Przy cięższej(nie ciężkiej)nodze duże spalanie.
Silnik 1.8 jak na to kombi trochę słaby ale ponoć najmniej awaryjny ze wszystkich lagun II w końcu to nie auto sportowe. Biegi mogły by wchodzić lepiej ale nie ma tragedii.
Fotele oceniłem na 9 bo jak dla mnie mogły by być trochę twardsze.
Tapicerka foteli - materiałowa, materiał dobrej jakości za to tworzywo z którego zrobiony jest kokpit (deska rozdzielcza)ładny lecz delikatny po otarciu pozostają rysy których się nie da pozbyć a jak się go uszkodzi bo jest miękki to wyłazi z niego coś w rodzaju waty.
Parkowanie oceniłem według swoich umiejętności, ktoś kto nie umie parkować niech się tym nie sugeruje.Na zakrętach trzymanie bdb. Hamulce kosa jak to w lagunach wiem coś na ten temat bo mam też lagunę I

2010-07-16

Za tą cenę (nowe auto, cena po negocjacjach) ... przestałem sie przejmować opiniami o marce Renault. Jak na razie jest z samochodu bardzo zadowolony. Powyżej 1800 obr/min samochód ma bardzo mile odczuwalne przyspieszenie nawet ma 6 biegu. W kabinie jest cicho i bardzo sprawnie działa klimatyz...
mógłby lepeij ciągnąć w zakresie bardzo niskich obrotów (900 do 1400) powyżej tych obrotów jest już bardzo OK
Reakcja na dziury, mi się osobiście nie podoba
Myślałem że bagażnik będzie wiekszy. Jest długi ale węższy w porównaniu z Focusem kombi. Za to - po bokach bagażnika posiada dość pojemne schowki.
Poprzednio jeździłem Focusami i odgłosy przy wpadaniu w nierówności jezdni (dziury) były mniej niepokojące. Co do parkowania... cóż jest jakis taki wiekszy i chyba jesze nie przywykłem ale duży plus za czujnik parkownia, bardzo sie przydaje.

Średnie oceny RENAULT LAGUNA

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda Pilot.

Renault Laguna

Renault Laguna

Honda Pilot

Honda Pilot

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991