Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie 1.9 (strona 2)

Opinie o samochodach Renault Laguna

1.9

Średnia ocena: 7.87/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA LAGUNA

Piotr2015-07-25

Kupując ten samochód miałem mieszane uczucia (patrz ogólne opinie nt. francuzów) ale po czasie okazało się, że dokonałem trafnego zakupu a może po prostu trafiłem na dobry egzemplarz.
Dorze dobrane przełożenia na poszczególnych biegach, przyspieszenie dobre zwłaszcza po włączeniu się turbo a co najważniejsze samochód przy swojej masie nie jest paliwożerny (mój najlepszy wynik na trasie to 5,3 l/100 km 800 km autostrady).
Samochód sprawdza się zarówno podczas dojazdów do pracy jak również jako samochód rodzinny na wyjazdy w dłuższe trasy np. na wczasy z całym bagażem i rodziną.
Bryła nadwozia bardzo mi się podoba, w mojej wersji trochę brakuje relingów dachowych, przestrzeń bagażowa wystarczająca dla 4-osobowej rodziny. Komfort jazdy w moim odczuciu bardzo dobry,ergonomia przyjazna kierowcy.
Nie miałem nigdy problemów z układem jezdnym (kupiłem go przy stanie 153000). Sprawdza się przede wszystkim w trasie ale drogi miejskie też nie stanowią problemu. Bardzo dobrze trzyma się drogi.

2009-07-10

Samochód bardzo komfortowy, doskonały układ jezdny, oszczędny i dynamiczny silnik. Pozytywną ocenę samochodu psuje układ zasilania silnika. Trwałośc i koszt naprawy.
Silnik dynamiczny i oszczędny. Posiada słabe punkty: tutbina, kontrola spalin i dozowanie paliwa. Turbina zbyt często ulega uszkodzeniu. System elektroniczy kontroli spalin i dozowania paliwa w styczności z wadami turbiny powoduje zaburzenia w pracy silnika.
Komfort jazdy perfekcyjny. W polsce należy częściej kontrolować zyżycie elementów majacych wpływ na komfort jazdy.
Jakość materiałów użyta do wykończenia wnetrza pozostawia wiele do życzenia. Wnetrze komfortowe, jednak brakuje mu poczucia komfortu.
Układ jezdny bardzo dobry. Jazda komfortowa, jednak odporność na polskie drogi mała, tzn. wytrzymałość elementów układu jezdnego na ekstremalne warunki podróżowania po polskich drogach.

2009-07-11

Pomimo wielu negatywnych opinni polecam ten pojazd. Tak naprawdę to w dzisiejszych czasach jak się trafi na jakiś felerny egezmplarz to i choćby to był pamochód z górnej półki to sa problemy.
Nie spodziewałem sie tego co zastałem. Silnik diesla bardzo cichy co sprawia, że nawet dalekie trasy nie są męczące. Co do przyśpieszeń to pomimo, ze jestem amatorem kierowcą rajdowym i lubię to coś to uważam, że do jadzy na codzień wystarczy.
Jak wspomiałem wcześniej jezeli chodzi o komfort to polecam to auto z czuystym sumieniem.
Mi osobiście bryła pojazdu bardzo sie podoba. Co do wnętrza to wszystko na swoim miejscu i czytelne. Wykonanie wnętrza bez zarzutu.
Samochód prowadzi się bardzo dobrze. Nie należy zwlekać z wymianą elementów które dają znać o rychłym zużyciu (tuleje, końcówki).

Janusz2008-02-11

Gdybym miał zmienić auto na używane to znowu kupiłbym ten model i doprowadziłbym do takiego stanu jaki przystoi temu modelowi - bez "hamskich" tunigów.
Gdy załącza się turbina przy obrotach około 2000 to wyprzedzanie nie jest ofęzywą.
Laguna nie jest limuzyną luksusową ale nie jedne auto tej klasy nie doruwnuje przestrzeni i wygodzie jaką można spotkać w tym modelu.
Przestrzeni nie brakuje ani w kabinie ani w bagażniku. Na tylnym siedzeniu wygodnie siedzą wysokie osoby pomimo odsuniętych przednich foteli.
Nigdy nie zawiódł w trasie, jeżeli tylko dostała wszystko co powinna dostać na czas.

KAROL2014-01-18

Super samochud dla ( mniej zamoznych ) jak ja Male spalanie + pover jak na kombi Wiadomo usterki muszom byc tylko ta elektryka daje ciala Ogulna ocena jak za takom kase samochud super
jedynie co to wolna jazda przy 50 tce jest nie dla tego auta Ogulnie na kombi kture ma 100 km niemam nic do zarzucenia
W aucie za takie pienadze narzekac mozna tylko na ciut duzy chalas wydawany przez silnik
zadnej rdzy miejsca ze (mozna sie ganiac) ja akurat mam zwyklom tapicerke wienc zostajom pokrowce ale tlenu w srodku co nie miara naprawde auto dla zony ktura lubi duzeeee zakupy xxxl
auto prowadzi sie elegancja francja na zakrentach nie wychyla sie jak motocyklista na scigaczu do parkowania wiadomo kombi jezeli sie nie podoba jest SMART Hamulce ok a uklad kierowniczy zalezy czy celujesz specjalnie w nasze polskie studzienki czy je omijasz5

Średnie oceny RENAULT LAGUNA

4.7/10

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda Pilot.

Renault Laguna

Renault Laguna

Honda Pilot

Honda Pilot

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991