Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie benzyna+gaz (strona 2)

Opinie o samochodach Renault Laguna

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.79/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

9.95/11.10
7.78/8.60
8.85/9.81

Oceny RENAULTA LAGUNA

2011-02-15

Jak na swój wiek i to co oferuje za swoją cene nie da Ci tego żadna niemiecka vectra Jestem zadowolony polecam
Poprzednio miałem Lagunę z silnikiem 2.0 8v 1.8 16v jest dużo bardziej elastyczny lepiej przyśpiesza, jednak stare poczciwe 2.0 powoli ale potrafiło rozwinąć większą prędkość, choć gdzie po naszych drogach jeździć 200km/h :)
Jedno słowo Laguna-komfort i elegancja
W starszej(1996 rok) zaczęły gnić delikatnie progi i tylnie nadkola, podwozie w super stanie, na tej zero znaków rdzy, wnetrze wygodne funkcjonalne i bogate, poprzednia nie miała schowka przed pasażerem to mankament, ta już posiada, z tyłu niezbyt wygodnie podróżuje się na dłuższe trasy...
Prowadzi się pewnie, skutecznie hamując swoją masę, zawieszenie bardzo wygodne, tanie w naprawach.

Tomasz2010-02-22

Komfort jazdy, przyspieszenie, bezpieczeństwo (10 poduszek i trzy różne układy antypoślizgowe oraz przechyłowy)elektronika i "bajery" dla wygodnickich. Wady to przede wszystkim wspomniana elektronika (jest jej za dużo by nie mogło coś się skiepścić) i zawieszenie futurystycz...
Skrzyni tiptronic, nic dodać nic ująć, świetne przyspieszenie i przyjemna praca silnika.
Nie na nasze drogi to zawieszenie. ale wyciszenie sprawiło że niejednokrotnie zastanawiałem się czy silnik nadal pracuje.
Wnętrze bardzo praktyczne zwłaszcza z przodu, dobra jekość wykonania sprawia że plastki nie przypominają o sobie.
Wada to dobijanie na nierównościach, miękkie zawieszenie. Zaletą jest dobry układ kierowniczy i komfort jazdy również na ostrych zakrętach.

2009-07-12

Jeśli chodzi o wady to tylko immobilaiser,oraz możliwość odpadnięcia plastikowej osłony silnika spod spodu,ale to niczemu nie przeszkadza,a Zalety to przede wszystkim Koszty utrzymania oraz spalania GAZU!!!!
Elastyczność silnika zadowalająca,po podciągnieciu mocy nawet Niezła!!!Silnik cichy,ale powyżej 150Km/h troszke zaczyna chałasować,Przyspieszenie może być,a max predkość 195Km/h
Jeśli chodzi o zawieszenie to poprostu się płynie,a nawet jak ostrzej wejdzie się w zakręt to nie przechyla się mocno bo jest dość niski,a natomiast przednie fotele to bajka:-))
Jeśli chodzi natomiast o przestrzeń to wszyscy siedzą wygodnie,ale aranżacja taka sobie(fotele składane 2/3)ale przecież to nie jest multiwan.
Witam!!! Posiadam Taki samochód już jakiś czas i muszę powiedzieć że tylko wymieniłem klocki no i co roku olej i filtry a robie 40 000km rocznie.Auto godne polecenia,a jeśli kupicie 16v to można je jeszcze podrasować bez szkody dla silnika:-)))Pozdro

Andrzej2011-04-10

Ma swoje wady jak każdy samochód, ale przedewszystkim to jak dbamy o nasz pojazd, nie trzeba być wielkim mechanikiem, wystarczy robić tylko to co zaleca producent w procesie eksploatacji. Ja trafiłem od dobrego kierowcy i dalej idzie w dobrej kondycji. Planuje kupić nowszy model, jak dla mnie...
Silnik zbiera się dopiero jak ma 3500 obrotów, trochę za wysoko, ale odpowiednio pracując skrzynio biegów mozna tą słabość zrekompensować.
Wygodne fotele z przodu na długich trasach, z tyłu rownież ale tylko dla średnigo wzrostu. Trudności z wysiadaniem, głębokie siedzenia.
Przy kole zapasowym w bagażniku miejsca na bagaż tyle co w maluchu, no może trochę więcej. Komfort jazdy, wyciszenie oceniam b.dobre.
Parkowanie do tyłu, słaba widoczność, ale to wina wysokiej szyby, założony parkotronik polepszył czynność.

2008-05-11

Duży , przestronny , wygodny , psuje się dość często jednak naprawy są kilkakrotnie niższe niż u konkurencji więc niema się czym martwić .
Skrzynia wytrzymuje ok 150 000 -180 000 tys co jest jej największym mankamentem , ponieważ do samej pracy nie można mieć większych zastrzeżeń .
Bardzo dobrze wygłuszona komora silnika ( dochodzą jedynie dzwięki powyżej 4000tys\\ obr. ) . Zawieszenie twarde z zarazem komfortowe .
Palstiki czasami dają o sobie znać . Przestrzeń jak na samochód klasy średniej ok . Siedzenia składają sie na płasko więc możliwość przewiezienia większych przedmiotów .
Laguna w wersji v6 bardzo dobrze trzyma się drogi ( jest troszke obniżona ) . Posiada także samoprzystosowujący się układ kierowniczy ,więc reakcje przy więszych prędkościach są natychmiastowe.

Średnie oceny RENAULT LAGUNA

4.4/10

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda Pilot.

Renault Laguna

Renault Laguna

Honda Pilot

Honda Pilot

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991