Renault Master opinie, oceny użytkowników, Renault Master spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Master

Średnia ocena: 7.09/10

Renault Master spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA MASTER

2010-07-18

tak niewiele potrzeba żeby było znacznie lepiej, teraz już o tyle dobrze że znacznie więcej części na rynku wtórnym niż w latach 1999-2002
+ to niska podłoga, - za mały promień skrętu

2011-02-24

W sumie bardzo fajny samochód bardzo dobrze się nim jeździ dobrze wywiązuje się z obowiązków. To co odbiera mu punkty to awarie elektroniki (czujników) oraz karoseria. Gdyby nie to to na pewno było by 10! A i tak jestem zadowolony:)
Jeżeli chodzi o napęd i silnik to jest pewne że jest słabo wyciszony no ale to dostawczak a nie limuzyna, jego najsłabszy punkt to niestety skrzynia biegów, mało precyzyjna, na biegach 1-3 haczy choć nie jest to bardzo uciążliwe
Gdyby lepiej go wyciszyć było by oczywiście lepiej ale resorowanie według mnie jest ok zupełnie wystarcza
Wnętrze jest ok, materiały trwałe na zużycie i jakość taka jaka powinna być w dostawczaku. Mało schowków i brak regulacji miejsc pasażerów. Jeżeli chodzi o karoserie, sprawa ma się trochę gorzej. Podstawowy biały lakier gdy samochód nie jest garażowany matowieje więc potrzebna p...
Pod względem przyjemnośći prowadzenia jak na dostawczaka bardzo mi się spodobał, na prawdę jazda nim to przyjemność prawie nie czuje się jego rozmiarów nawet w mieście łatwo się nim manewruje

PIOTR2017-03-07

ŁADNY TO ON MOŻE NIE JEST , ALE LUBIĘ NIM JEŹDIĆ. MAM GO 3 LATA , PRZEBIEG 60500 KM WIĘC TO PEWNIE JESZCZE NIE CZAS BY SIĘ PSUŁ. MAM NA NIM ZAMONTOWANEGO HDS I MOŻE DLATEGO WIDZĘ W NIM SAME ZALETY , BO TYLE ROBOTY CO ON ZROBI ... TO JEST NIEZAWODNE I EKONOMICZNE AUTO. SZKODA ŻE BIAŁE :-...
SILNIK BARDZO CICHY. DOBRZE JEDZIE NA KAZDYM BIEGU DO 2,5 TYŚ OBROTÓW -WIĘCEJ NIC NIE DAJE. 110 KM/H TO 6 BIEG I 2,2 TYŚ OBROTÓW.
WYCISZENIE - DO 80-90 BARDZO CICHY. MAM ZAŁOZONE NOWE OPONY MICH.. AGILIS .REWELACJA ! ZERO SZUMU OD OPON.
SŁABE FOTELE SZCZEGÓLNIE PASAŻERA. FOTEL KIEROWCY Z BDB REGULACJĄ , ALE OCENIAM GO SŁABO MIMO TEGO ŻE RAZ PRZESIEDZIAŁEM W NIM TRASĘ OK.750 KM.
NAJLEPIEJ JEDZIE Z ŁADUNKIEM OK. 700 KG. PUSTY NIECO TWARDY

2008-08-13

Zrobiłem tym autem 215tys km. Bywało różnie ale koszty części i to że auto jest już do złomu to szok!!! Nie polecam. Posiadałem w mojej firmie dużo innych busów ale na tym bardzo straciłem . Z perspektywy czasu mogę dodac że im nowsze busy tym gorsze. Na moim starym ducato 1999r...
Nikomu nie polecam tego modelu !!! 215 tys km i ZATARTY SILNIK !!! Dodam że od nowości lany najlepszy olej i filtry!!! Sprawdziłem w internecie i okazuje sie że to częsta wada tych samochodów
Bardzo żle oceniam w tym aucie zawieszenie !!! co 30000km coś do wymiany w nim

2010-07-16

silnik pracuje miękko i nie klekocze. troche zasłaby jak sie zapakuje skrzynia biegów jak kupowałem zgrzytała jedynka i dalej zgrzyta chyba że najpierw wbije dwójkę i wtedy jedynkę bez zgrzytów.
jak zapakuje około tony jest o.k. ale jeśli przeładuje 2-2,5tony to dobija. fotele i komfort podróżowania super.
co dziwne to rdza pojawia się na odbojnikach tylnych drzwi i przy listwach
parkowanie zależy od umiejętności.hamulce były lepsze.niewiem czy to wina klocków czy może tarcze są dojechane choć nic nie bije

Średnie oceny RENAULT MASTER

2.2/10
4.4/10

Osoby zainteresowane autem Renault Master brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Fiat Ducato.

Renault Master

Renault Master

Fiat Ducato

Fiat Ducato

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Master

Renault Master L3H2 2200 G9T 90KM 2002r. bus

samochód przenosi drgania przy ruszaniu, brak elastyczności przy ruszaniu zwłaszcza z obciążeniem, silniki 2,2dci lubią przepuszczać olej na simeringach po stronie rozrządu i dalej na pasek wielorowkowy oraz w rejonie zaworu egr, skrzynie padają bo kończą się łożyska po ok. 120.000 przebiegu,

ogólnei z widocznością dosyć dobrze ale od strony elektrycznej podgrzewane lusterka nie są zbyt trwałe co chyba jest cechą wielu modeli renaulta.

zawieszenie raczej twarde ale jest to samochod dostawczy, czuć jednak każdą dziurę z obciążeniem jak i bez, dosyć twarde resorowanie ale resory nie sprawiające kłopotów (poliwęglan) niestety żywotność amortyzatorów kończy się przez dolne simerbloki i wtedy zawieszenie zaczyna się tłuc co powoduje konieczność ich wymiany w całości, fotele przednie raczej w miare wygodne ale jakośc materiałów jest raczej średnia bo rozrywają się w każdym jednym masterze od strony wsiadającego kierowcy, wyciszenie w miarę dobre jeśli nie jeździmy powyżej 120km/h

wszystkie mają ten problem z rdzewieniem pod listwami plastykowymi tuz za drzwiami kierowcy, dodatkowo odboje do magnesów tylnych drzwi zwulkanizowane w gumą zaczynają po jakimś czasei rdzewieć a to przechodzi na lakier, dolna część lakieru lubi odchodzić od ocynkowanej karoserii chociaż ta jest w miarę dobrze odporna na korozję, zawiasy tylnych drzwi zacierają się, szczególnie nie polecam tych które otwierają drzwi na 270° bo nie ma szans uchronić ich przed zatarciem a te z kolei powodują przy otwarciu uszkodzenie tylnych lamp

+ to niska podłoga, - za mały promień skrętu

mógłbym napisać o tym wszystkim książkę, mam 5 masterów i sam je naprawiam, jedne 2,8 dti i 4 szt. 2,2 dci, nowsze odele już ciut lepiej z jakością ale ogólnie można to nazwać francuską myślą techniczną podobnie jak sweg o czasu polską myślą techiczną były polonezy , fiaty itp.

dosyć dobrze z wentylacją i z ogrzewaniem , duża kubatura kabiny nie powoduje duchoty w przypadku braku klimatyzacji

układ elektryczny pozostawia sporo do życzenia, niestety renault odwala tu totalną lipę, naprawiając czasem auto zastanawiam się dlaczego to jest rozwiązane tak a nie tak, problemy z kostkami, przekaźnikami , lusterkami, natomiast w nowszych modelach po 2004 projektantowi przednich lamp poleciłbym samemu wymienić żarówkę H7 oto lifting który nie zawsze przynosi pozytywne rezultaty, podobnie jest z umieszczeniem akumulatora w wersji po liftingu , jest to tak głupio zrobione że jest potem problem ze skrzynką na akumulator w przypadku demontażu w przednim zawieszeniu, komu przeszkadzał akumulator za przednią lewą lampą?

Renault Master: bus, pick-up

Renault Master: olej napędowy, turbo diesel

Renault Master: 2.2, 2.3, 2.5, 2.8, 3.0

Renault Master: 2015, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2000, 1998