Renault Master opinie, oceny użytkowników, Renault Master spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Master

6.89/10

Renault Master spalanie (l/100km)

miasto -.--/-.-- 10.10
trasa -.--/-.-- 8.24
cykl mieszany -.--/-.-- 9.40

Master

OCENY RENAULTA MASTER

tak niewiele potrzeba żeby było znacznie lepiej, teraz już o tyle dobrze że znacznie więcej części na rynku wtórnym niż w latach 1999-2002
samochód przenosi drgania przy ruszaniu, brak elastyczności przy ruszaniu zwłaszcza z obciążeniem, silniki 2,2dci lubią przepuszczać olej na simeringach po stronie rozrządu i dalej na pasek wielorowkowy oraz w rejonie zaworu egr, skrzynie padają bo kończą się łożyska po ok. 120.000 prz...
zawieszenie raczej twarde ale jest to samochod dostawczy, czuć jednak każdą dziurę z obciążeniem jak i bez, dosyć twarde resorowanie ale resory nie sprawiające kłopotów (poliwęglan) niestety żywotność amortyzatorów kończy się przez dolne simerbloki i wtedy zawieszenie zaczyna się t...
wszystkie mają ten problem z rdzewieniem pod listwami plastykowymi tuz za drzwiami kierowcy, dodatkowo odboje do magnesów tylnych drzwi zwulkanizowane w gumą zaczynają po jakimś czasei rdzewieć a to przechodzi na lakier, dolna część lakieru lubi odchodzić od ocynkowanej karoserii chociaż ...
+ to niska podłoga, - za mały promień skrętu

W sumie bardzo fajny samochód bardzo dobrze się nim jeździ dobrze wywiązuje się z obowiązków. To co odbiera mu punkty to awarie elektroniki (czujników) oraz karoseria. Gdyby nie to to na pewno było by 10! A i tak jestem zadowolony:)
Jeżeli chodzi o napęd i silnik to jest pewne że jest słabo wyciszony no ale to dostawczak a nie limuzyna, jego najsłabszy punkt to niestety skrzynia biegów, mało precyzyjna, na biegach 1-3 haczy choć nie jest to bardzo uciążliwe
Gdyby lepiej go wyciszyć było by oczywiście lepiej ale resorowanie według mnie jest ok zupełnie wystarcza
Pod względem przyjemnośći prowadzenia jak na dostawczaka bardzo mi się spodobał, na prawdę jazda nim to przyjemność prawie nie czuje się jego rozmiarów nawet w mieście łatwo się nim manewruje

Zrobiłem tym autem 215tys km. Bywało różnie ale koszty części i to że auto jest już do złomu to szok!!! Nie polecam. Posiadałem w mojej firmie dużo innych busów ale na tym bardzo straciłem . Z perspektywy czasu mogę dodac że im nowsze busy tym gorsze. Na moim starym ducato 1999r...
Nikomu nie polecam tego modelu !!! 215 tys km i ZATARTY SILNIK !!! Dodam że od nowości lany najlepszy olej i filtry!!! Sprawdziłem w internecie i okazuje sie że to częsta wada tych samochodów
Bardzo żle oceniam w tym aucie zawieszenie !!! co 30000km coś do wymiany w nim

silnik pracuje miękko i nie klekocze. troche zasłaby jak sie zapakuje skrzynia biegów jak kupowałem zgrzytała jedynka i dalej zgrzyta chyba że najpierw wbije dwójkę i wtedy jedynkę bez zgrzytów.
jak zapakuje około tony jest o.k. ale jeśli przeładuje 2-2,5tony to dobija. fotele i komfort podróżowania super.
co dziwne to rdza pojawia się na odbojnikach tylnych drzwi i przy listwach
parkowanie zależy od umiejętności.hamulce były lepsze.niewiem czy to wina klocków czy może tarcze są dojechane choć nic nie bije

TO MOJ 3-CI MASTER I CHYBA NAJLEPSZY BO MOC I EKONOMIA IDZIE TU W PARZE
FOTEL PASAZERA JAK TABORET U KIEROWCY TROCHE LEPIEJ CHOC JAK DLA MNIE TO TROCHE MAŁO MIEJSCA NA NOGI PRZY MAX ODSUNIECIU FOTELA
BARDZO MAŁA ILOSC SCHOWKÓW A MIEJSCA NA KUBKI TO TOTALNA PORAZKA
CO DO PARKOWANIA TYŁEM TO Z CZUJNIKAMI PARKOWANIA TO SAMA PRZYJEMNOSC. TROCHE MAŁY PROMIEN SKRETU ALE POZA TYM JEST OK. .

1 2 3 4 z 4

5.5/10
5.6/10
5.9/10
3.9/10

Osoby zainteresowane autem Renault Master brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Fiat Ducato.

Renault

Master

Fiat

Ducato

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Master

Renault Master L3H2 2500 120KM 2003r. bus

Brak szyb w tylnych drzwiach w moim modelu oznacza bardzo kiepską widoczność do tyłu ale nadrabia to widocznością w lusterkach które są duże

Wnętrze jest ok, materiały trwałe na zużycie i jakość taka jaka powinna być w dostawczaku. Mało schowków i brak regulacji miejsc pasażerów. Jeżeli chodzi o karoserie, sprawa ma się trochę gorzej. Podstawowy biały lakier gdy samochód nie jest garażowany matowieje więc potrzebna polerka wtedy wygląda jak nowy i sprawa załatwiona. Rdza pojawiła się pod listwą ochronną z lewej strony tuż za drzwiami kierowcy

Niestety najczęściej padają czujniki (prędkości, biegu wstecznego, abs-u) oprócz tego były kłopoty ze skrzynią oraz wycieki z silnika ale już ustały (uszczelka chyba)

Bez klimy ale ogrzewanie całkiem dobre chłodzenie w sumie średnie

Zdarzają się błędy silnika, wymiany czujników

Pełna opinia o Renault Master L3H2 2500 120KM 2003r. bus »

Renault Master: bus, pick-up

Renault Master: olej napędowy, turbo diesel

Renault Master: 0.6, 0.65, 0.7, 0.8, 0.9, 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 4.0, 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.5, 4.6, 4.7, 4.8, 4.9, 5.0, 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 6.0, 6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5, 7.6, 7.7, 7.8, 7.9, 8.0

Renault Master: 2010, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2000, 1998