Renault Megane opinie, oceny użytkowników, Renault Megane spalanie 1998r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Megane

1998r.

Średnia ocena: 7.86/10

Renault Megane spalanie (l/100km)

7.95/9.43
6.15/7.49
7.05/8.57

Oceny RENAULTA MEGANE

2010-10-17

Ogólnie jeżeli ktoś o megi dba i regularnie naprawia to służy długo i bez większych awarii. Niestety awarie choć drobne to częste. Zalety: niskie spalanie, bez awaryjny silnik, wygoda. Wady: elektronika, zabezpieczenie przed rdzą.
Autko dobrze się trzyma jezdni, ale na zakrętach dosyć się przechyla i często bywa pod sterowne. Zawieszenie jest bardzo wygodne i odpowiednio miękkie. Układ kierowniczy jest trochę za mało precyzyjny, ale za to wspomaganie jest super!

2011-01-08

Plusy- Wygodne i miękkie zawieszenie,komfort jazdy,małe spalanie,tanie części zamienne. Minusy-Głośno w środku powyżej 3 tyś/obr,skrzypiące i trzeszczące plastiki zwłaszcza zimą,kiepskie seryjne hamulce.
Silnik sprawuje się dobrze,ma tylko 90KM i do tego 8 zaworów więc nie jest demonem szybkości.Podczas wyprzedzania trzeba redukować biegi.Nie ma problemów z odpalaniem w zime.Bardzo małe spalanie jest kolejnym plusem tego silnika.Skrzynia biegów nie jest może idealna,zwłaszcza synchronizacj...
Zawieszenie jest bardzo miękkie,nie odczuwa się dziur na naszych drogach.Bardzo wygodne przednie fotele,nie wiem jak z tylnymi bo z tyłu nie jezdze,ale pasażerowie się nie skarżyli wiec myślę ze jest ok.Gorzej z wyciszeniem auta.Do 3 tyś jest cicho,ale powyżej bardzo głośno słychać sil...
Z przodu jest bardzo wygodnie,nawet osoby wysokie nie będą czuć zmęczenia po podróży.Schowków jest bardzo mało i można zmieścić tam tylko małe rzeczy.Plastiki użyte wewnątrz są fatalnej jakości.Potrafią trochę hałasować,ale są za to wytrzymałe i nie pękają.Karoseria jest sła...
Autko bardzo dobrze trzyma się drogi,ale w zakrętach dosyć się przechyla.Zawieszenie jest bardzo miękkie i nie odczuwa się nierówności jezdni.Seryjne hamulce są dosyć kiepskie,można zastosować nacinane tarcze które zdecydowanie poprawiają hamowanie.Wspomaganie jest bardzo dobre.

Marek2009-07-17

Samochód na gazie niestety nie jest zbyt zrywny ani szybki. Mały silnik jeszcze z gazem - cóż, nie będzie nigdy typem sportowym
Meganki są generalnie samochodem o miękkim resorowaniu. Lepiej trzymają się drogi gdy są dociążone. Fotele duże i wygodne - ale to kwestia gustu.
Samochód w środku jest naprawdę obszerny. Do tego wielki bagażnik (510 l). Brak regulacji kierownicy przód-tył (tylko góra-dół). Fotele welurowe, plastiki przyjemne, zegary dobrze widoczne, gorzej gdy pochylimy nisko kierownicę, wtedy nie widać górnych kontrolek (światła, kierunkowskaz...
Małe wycieki z pompy wspomagania. Wymaga dolewania średnio 100 ml/20 tys. km

Wspaniałe auto
Autko z takim przebiegiem przyspiesza jak mu się podoba:D silnik troszku zaczyna wyć jak dochodzi do 3 tys obrotów
Wspaniałe fotele jak na ten rok;] wszyscy którzy przesiadają się nawet z nowych aut z 2009r są zachwyceni kanapą renówki;] zawieszenie mięciutkie co ja osobicie uwielbiam a jeżdzę po wrocławiu gdzie teoretycznie masa dziur wymagała by twardego. A w autko jest dość cicho no pomijając z...
Autko 12 letnie ma dość dobrze zachowaną tapicerkę. Aranżacja ? to chyba nie odnosi się do auta:d co ja moge? misia przy lusterku powiesić? A tak serio to śliczne jest w środku
Świetne auto jak na pierwszy raz. Jako laik nie mam problemów z parkowaniem. Dodam że nie tylko ja ale i panowie którzy jeżdza moją "Renia".

Wiecho2008-05-04

Samochodzik zgrabny, bardzo dobrze się prowadzi, przestronny , w miarę pakowny, zapewnia komfort jazdy , nie awaryjny może poza lecącym układem wydechowym. Posiadany model nie posiada klimy co jest standartem w dzisiejszych czasach.
Silnik nie jest za mocny i elastyczny, ale to tylko 1,4 i do tego 8 zaworów. Instalacja gazowa nie pogorszyła osiagów i jestem z niej bardzo zadowolony.Co do skrzyni biegów to mam pewne zastrzeżenia i to do 1-biegu
Zawsze z przyjemnością wsiadam do mojej Meganki i lubię ją prowadzić.
Miękki lakier oraz wszelkie plastiki , bardzo łatwo zarysować
Troszkę za słabe wspomaganie. Idealnie trzyma się jezdni.

Średnie oceny RENAULT MEGANE

Osoby zainteresowane autem Renault Megane brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Renault Megane

Renault Megane

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Megane

Renault Megane Century 1600 90KM 1998r. hatchback

Elastyczność jest mała, żeby szybko wyprzedzić lub przyśpieszyć trzeba redukować biegi.Silnik w moim aucie sprawował się idealnie, żadnych wycieków, nie pobierał oleju ani grama (moje odczucie co do silnika to rewelacja!) Po prostu jeżeli chodzi o silnik to wymieniałem tylko olej i filtry. Przyśpieszenie jest ok, ale tylko do 3 biegu. Skrzynia jednak to lekka porażka. Ciężko wchodzi 1 i 2 bieg, a dźwignią trzęsie np. na 5.

Widoczność jest dobra. Może trochę za małe lusterka boczne , ale jest naprawdę dobrze.

Zawieszenie jest odpowiednio miękkie i komfortowe (jeździłem nawet audi a4 98r. podczas gdy miałem megi i wygodniejsza dla mnie była megi). Wyciszenie wnętrza jest ok na wolnych obrotach i do 2tyś.obr. nie słychać silnika, natomiast dalej robi sie głośno. Z przodu jest dużo miejsca, z tyłu już gorzej.

Jest mało schowków i nieraz nie ma czegoś gdzie wsadzić. Jakość materiałów jest niska, ale za to bardzo wolno się zużywają. U mnie na niczym prawie nie było widać śladów użytku. Zabezpieczenie przed korozją jest fatalne. Pierwsze ogniska pojawiają się na rantach nadkoli (to należy dobrze obejrzeć przy kupnie). Ale także między zderzakiem a napisem renault megane. Pozycja a widok zegarów często nie idą w parze.

Nawiewy bardzo szybko grzeją i chłodzą z klimą wnętrze. Natomiast bardzo często się psują (tranzystory, rezystory itd.) Trzeba dokładnie sprawdzić zawsze nawiewy.

Nigdy nie miałem kłopotu z układem elektrycznym. Natomiast elektronika to PORAŻKA i jak dla mnie największy minus megane. Nie było miesiąca czy tygodnia żeby coś w elektronice nie nawaliło. Często wymieniałem żaróweczki: w zegarach, podświetlenia przycisków. Coś się zepsuło w podgrzewanym fotelu i nie grzał. Jak wcześniej pisałem dmuchawa się psuła. Przednie i tylne żarówki dosyć często się paliły. Ogólnie masakra.

Renault Megane: cabrio, coupe, coupe cabrio, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), van

Renault Megane: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Megane: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 5.8

Renault Megane: 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1992, 1989