Renault Megane opinie, oceny użytkowników, Renault Megane spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Megane

1999r.

Åšrednia ocena: 8.35/10

Renault Megane spalanie (l/100km)

7.55/9.38
6.00/7.43
6.78/8.48

Oceny RENAULTA MEGANE

2013-08-11

Auto sprzedałem, ale wiem, że na drugie takie nie trafię. Tanie w codziennej eksploatacji, całkiem wygodne i nie rzucające się w oczy. Szara myszka, która dzielnie znosi trudy codziennej jazdy. Polecam taką konfigurację mimo mizernej mocy. Można się przyzwyczaić, a auto jest naprawdę wd...
Nie ma co się oszukiwać. Samochód jest ekonomiczny a to nie idzie w parze z dynamiką. Po 3 latach eksploatacji, człowiek chce czegoś więcej.
Fotele sÄ… niezÅ‚e, oparcie kierowcy ma regulacjÄ™ podparcia lÄ™dźwiowego (linka lubi siÄ™ zrywać przy maksymalnym napiÄ™ciu). Fotele nieco trzeszczÄ… i dostajÄ… luzu na szynach, odczuwalne głównie przy ruszaniu z miejsca. Ogólnie auto nie jest uciążliwe w czasie jazdy. Dopiero dystanse powyÅ...
Wersja kombi jest wyjąkowo udana. Pakowna, praktyczna. Nie mam zastrzeżeń. Auto przeprowadziło mnie do nowego mieszkania. Szeroki otwór załadunkowy, brak progu w bagażniku, płaska podłoga. Jedyny kłopot to roleta zajmująca miejsce po demontażu (tylko wzdłuż bagażnika) oraz zagłówki,...
Samochód bezproblemowy podczas codziennej eksploatacji. Zawieszenie wychyla się dość znacznie podczas ostrych manewrów, ale układ jest całkiem precyzyjny.

2008-02-05

Samochód w ogóle mało i rzadko awaryjny. Największym problemem są powtarzające się usterki seryjne. Podnośniki szyb przednich wymienione zostały 3 razy- brak możliwości ich naprawienia (pękają spinki, które nie występują jako zamiennik tylko w komplecie z podnośnikiem- całość kos...
Praca silnika zależy od dynamiki jazdy kierowcy. Silnik "rozkręca się" po pewnym czasie, w którym jeździliśmy dynamiczniej.

2008-05-11

Ogólnie jest to mój francuz i w dodatku disel i nie zamieniłbym go na żadne inne poprzednie ( 2x Seat Ibiza, Mercedes A klase,)
Silnik dTi to jest rzecz którą francuci zrobili świetnie. Mimo że silnik nie jest pierwszej nowości wyprzedzanie nie sprawia mu żednych kłopotów. Turbina załącza się po ok. 2-2,5 tys wtedy mamy spore możliwości sprwdzić gdzie jest te 105 kM. Skrzynia bezporoblemowa.
Samochód rocznik 1999 nie zauważyłem sladu rdzy. jakość materiałów śrdnia powoli zaczyna trzeszczeć tapicerka i inne elementy. Przestrzeń czuje się o wiele lepiej niż np. w Astrze I czy II.

2008-03-03

Ja jestem zadowolony. Polecam
Silniczek niczego sobie, jedyny minus to powyżej 3000 obrątów około 120 km/h, silnik głośniej pracuje. Lecz to aż tak mocno nie przeszkadza.
Jezeli chodzi o komfort autka, to nic złego nie można powiedzieć fotele są duże i wygodne, a miękkie zawieszenie pozwala na przyjemną jazdę
Autko prowadzi sie średnio, trzeba uwazać wjezdżając w koleiny. Układ kierowniczy niczego sobie jak na francuza,wymienia się przede wszystkim gumy stabilizatora, lecz jest to malutki koszt i samemu można to zrobić w ciągu 20 minut.Hamulce wysmienite abs działa bez zarzutów.

Michał2010-02-16

elastyczność ,biegi i silnik naprawdę godny polecenia co do przyspieszenia jest to diesel nie ma sie co za wiele spodziewać ale i tak jest rześki .
komfort rewelacja wyciszenie hmm jak mówiłem to diesel trzeba się przyzwyczaić
brak zastrzeżeń do prowadzenia auta i układów hamulcowego i kierowniczego natomiast parkowanie hmm ja mam czujniki bo jednak to niemałe autko

Åšrednie oceny RENAULT MEGANE

Osoby zainteresowane autem Renault Megane braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Peugeot 508 SW.

Renault Megane

Renault Megane

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Megane

Renault Megane 1900 dTi 105KM 1999r. kombi

Wielu użytkowników stwierdza że renault ma miękie podwozie . Niezgadzam się z ta opinia gdyż samochód nieżle się trzyma drogi i niezbyt mocno przechyla się na zakrętach. Hamulce świetne początkowo nie mogłem się do nich przyzwyczaic. Mimo że to kombi widiczność jest tobra i dobrze się kręcie kierownica.

Samochód sprowadziłem z Niemiec. Po tygodniu poszła uszczelka pod głowicą. Całkowity koszt naprawy to ok. 1000zł u znajomego. Bardzo ciężki temat naprawy silnika u francuza. Nieraz sam naprawiałem swoje samochodu ale w tym samochodzie żeby cokolwiek zdemotować w silniku trzeba mieć rączki dziecka żeby je tam wcisnąć. Jakby poszła głowica to dla informacji kosztuje 1500 zł. Ale ogólnie w silnikach dTi nie puszczają uszczelki czy głowice trzeba mocna dawać po garach żeby rozwalić ten motor.

Nie narzekam ale... przy zmienie na obieg wewnętrzy coś stuka jakby ktoś młotkiem walił mimo że wszystko sprawne.

Coś się załącza coś bzyczy stuka, ale samochód jeździ.

Renault Megane: cabrio, coupe, coupe cabrio, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), van

Renault Megane: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Megane: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 5.8

Renault Megane: 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1992, 1989