Renault Megane opinie, oceny użytkowników, Renault Megane spalanie 2000r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Megane

2000r.

Średnia ocena: 8.05/10

Renault Megane spalanie (l/100km)

7.78/10.25
6.30/5.75
7.06/8.25

Oceny RENAULTA MEGANE

DARIUSZ ROSPARA2010-07-15

Silnik dość elastyczny, mały apetyt na paliwo przy ekonomicznej jeździe, średnio w cyklu mieszanym ok 6.5 l. Na pierwszym biegu ładnie przyspieszenie, bezproblemowa jazda w mieście
Samochód komfortowy jeżeli ktoś lub miękkie wybieranie nierówności ale za to delikatniejszy - wiadomo francuz, przednie fotele wygodne, dłuższa trasa żaden problem, auto obciążone kompletem pasażerów i bagażem dobrze trzyma się drogi, w aucie zaczyna być głośno powyżej 120 km/h
Zawieszenie miękkie, lekko wynosi na zakrętach, układ kierowniczy zestrojony dość dobrze, słabe końcówki drążków (polskie drogi)

Rafał2016-05-02

Autko bardzo pomocne w przewożeniu dużych gabarytów. Dużo miejsca w środku. Szybko wzrastające obroty silnika - przy 65km/h już jadę na piątym biegu, więc w trasie przy 120km/h 4tyś obrotów to średnia, przez co większe spalanie, co jest denerwujace. Jednak do użytku codziennego jak na...
Nie wiem czy prowadnice biegów się wyrobiły, ale zmieniają się jednym palcem. Silnik przy 2200 obrotach już zaczyna wyć. Przyśpieszenie najlepsze do 50km/h, później szału nie ma.
Czasem mam wrażenie, jakby okna były otwarte, słabe wyciszenie. Silnik też słychać każdy jęk, przy ciskaniu gazu.
Dużo miejsca, z tyłu można nawet spać w podróży. Zagłówki sztywne i ciężko ustawić by było wygodnie, Bagażnik miodzio.
Samo prowadzenie auta nie jest najgorsze, Przy hamowaniu zapewne bardziej zależne jest od klocków, ale troszke bardziej trzeba wcisnąć hamulec. Pedał gazu ma luzy i po dobrych kilku centymetrach nacisku dopiero wzrastają obroty.

Fiszer Elżbieta2008-02-12

Świetnie przyspiesza nie ma problemu z wyprzedzaniem.Bardzo fajnie "zbiera" się nawet na piątym biegu.Skrzynia biegów nie stwarza żadnych problemów.
Bardzo hałasuje przy większych prękościach już ok 90km/h. Ale jazda nim to przyjemność.Miękkie zawieszenie sprawia, że samochód "płynie" i na nierównościach nie odczuwa się drgań
Samochód jest wygodny.Bagażnik bardzo duży.
Mam jeszcze nową Lagunę i widzę różnicę w prowadzeniu aut.Jestem bardzo zadowolona z tego samochodu.Oczywiście były usterki jak odderwanie fotela kierowcy,odklejanie listew dachowych.Najgorszym jednak mankamentem tego samochodu jest nagminna awaria cewek.Za pierwsze cztery Renault oddał mi ...

tomasz2009-09-17

auto w tej cenie i segmencie godne polecenia, dobry stosunek ceny, komfortu do kosztow utrzymania
na tą wielkość i moc silnika to nie można mieć zastrzeżeń, na 5 potrafi się bujnąć nawet od 45 km\h do maksa, lubi obroty, więc żeby efektownie jeździć trzeba nieźle gazować wtedy spalanie dochodzi nawet do 8 l. brakuje 6 biegu
fotele są obszerne i wygodne, dobrze trzymają na boki, jazda jest przyjemna, z tyłu jest ławka, ale w tej klasie to norma raczej jeżdżę sam, nawet na policjantach nie dobija
auto ma 9 lat rdzy nie widać, bagaznik obszerny 500 litrów
parkowanie byłoby problemem gdyby nie czujniki parkowania, które sam dołożyłem, wspomaganie działa poprawnie, prowadzi sie dobrze, do ABS tez nie mam zastrzezen, ayto ma 220 tys na liczniku i nie zawiodlo

2010-02-21

Nigdy nie zawiódł na trasie. Tylko raz niedaleko domu po rocznej eksploatacji nie oryginalnego czujnika na wale nie chciał zapalić. wymieniłem na oryginał Renault - Siemens (150 zł) i jest OK.
Trochę za mały moment, ale to standard
Konieczny jest fotel kierowcy z regulacją pod lędżwie. Przy dłuzszej jeździe bolą plecy
Gdy lewarek biegów jest ustawiony na 5 biegu utrudniona jest regulacja nawiewu.Minimalnie trzeszczą plastiki. W starszum modelu tego nie było. Bardzo brzydko wyglądają dwie listwy plastikowe na dachu, deformują się pod wpływem ciepła. W poprzednim modelu z 1996 tego nie było. Były mocowan...
Trochę za miękkie jak na nasze dziury

Średnie oceny RENAULT MEGANE

Osoby zainteresowane autem Renault Megane brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Renault Megane

Renault Megane

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Megane

użytkownik: DARIUSZ ROSPARA

Renault Megane po face liftingu 1600 110KM 2000r. kombi

Największą wadę popełnili sami producenci zawyżając przebieg przy którym trzeba po raz pierwszy wymienić pasek rozrządu. Ponieważ kupiłem auto od pierwszego właściciela zostałem poinformowany że pasek nie był jeszcze wymieniany. W książce serwisowej było napisane że pierwsza wymiana jest przy przebiegu 120 000 - uprzedzam jest to totalna bzdura. W moim aucie strzelił przy 94 000 tyś, później dowiedziałem się , że najlepiej pierwszy raz wymienić przy około 80 000 tyś. i to jest główna mylna informacja zawarta w książce, oczywiście mało żywotne są również tłumiki jak i zawieszenie-głównie drążki-polskie, dziurawe drogi. Trzeba również uważać na tylną belkę jest kosztowna w naprawie Przy spokojnej jeździe auto sprawuje się dobrze i jest naprawdę wygodne.

Lusterka boczne mogłyby być większe

Auto średniej wielkości więc raczej adresowane dla ludzi przy wzroście do 182 cm, z tyłu dość ciasno, w pięć osób nie polecam, ilość schowków mała ale super rozwiązanie w bagażniku cała przestrzeń po kole zapasowym to jeden wielki schowek, zapas bowiem jest umieszczony pod spodem, materiały w środku z dość dobrego tworzywa, siedzenia z wygodnego weluru, całość dość trwała, karoseria idealna blacha ocynk przy młodszych rocznikach warto zrobić dodatkowo konserwację przestrzeni zamkniętych, dość pojemny bagażnik-siedzenia z tyłu rozkładają się całkiem na płasko, łatwo można zdemontować również fotele przednie, deska rozdzielcza i przełączniki proste w obsłudze-intuicyjnie

Bardzo dużo zamienników na rynku ale nie zawsze opłaca się kupować tańsze części ponieważ szybciej się lubą zużywać

Pomimo,że nie jest to wersja z klimatronikiem, jeżeli dbamy o regularne nabijanie klimy chłodzi bardzo wydajnie, nawiewy skuteczne, trzeba oczywiście dbać o terminową wymianę filtra kabinowego i powietrza

Właściwie nigdy nie miałem problemów, raz zaśniedziały styki w przełączniku od strony pasażera (wystarczy wyjąć kostkę i spryskać płynem do styków). Z poważniejszych tematów nawalił czujnik zapłonu, to wszystko

Renault Megane: cabrio, coupe, coupe cabrio, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), van

Renault Megane: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Megane: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 5.8

Renault Megane: 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1992, 1989