Renault Megane opinie, oceny użytkowników, Renault Megane spalanie 2004r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Megane

2004r.

Średnia ocena: 7.93/10

Renault Megane spalanie (l/100km)

8.61/10.00
6.59/8.20
7.63/9.40

Oceny RENAULTA MEGANE

Zbigniew2015-02-01

Gdyby nie tandetne materiały i równie tandetne wykonanie dał bym 8 punktów
Alastycznośc więcej niż dobra Skrzynia nie stwarza problemów może troczę krótki skok na wsteczny ale może to wina moich przyzwyczajeń Przyśpieszenia jak na taki mały silnik dość dobre, nie nalerzy traktować tego samocjodu jak sportowego bolida, wóżek raczej do spokojnej jazdy.
Resorowanie-raczejśrednie trochę za miekkieale przy 4 osobach i bagażu trochę lepiej na szkrętach uważać tył ma tendencję do uciekania przy śliskich lub mokrych nawierzchniach bardzo niebezpieczne Fotele stosunkowo dobre ale dżwignie regulacji wołają o pomstę do nieba bardzo delikatne...
Przestrzeń z przodu nie budzi większych zastrzeżeń chociaż osoby o słuszniejszych gabarytach będą miały problemy z zapinaniem pasów, tył ok. Wygoda obsługi dość dobra, przyciski otwierania szyb i blokady drzwi umieszczone na drzwiach są w złym miejscu, kierowca musi bardzo daleko co...
Auto prowadzi sie stosunkowo dobrze jednak bardzo trzeba uważać w zakrętach gdy mamy bagażnik obciążony- Tył ma tendencje do uciekania w bok. Dość dobrze sprawia się układ kierowniczy Hamulce naprawdę wzorowe Parkowanie mi nie sprawia kłopotów ale osoby nie mające wprawy będą mia...

Maniek2011-05-25

Czas już powoli rozglądać się za następnym autem. Przekonałem się do marki Renault i kolejne auto nowe to na pewno będzie tej marki, nie wiem jeszcze tylko który model, na 90% chyba znowu megane.

2010-07-18

jestem zadowolony z autka jedyne co mnie osobiście denerwuje to skrzypiące elementy karoseri szczególnie w tylnej części, poza tym auto polecam
słaba elastyczność silnika, w mieście zmusza do częstych zmian biegów lub jazdę na poziomie 3000 obr na III biegu co powoduje wzrost hałasu. Silnik pracuje dość cicho i nie klekocze,dobrze współgra ze skrzynią biegów dość dynamiczny
zawieszenie zestrojone dobrze, pieknie wybiera nierównośći, jednak przy większej prędkości w zakrętach powoduje wychylanie ( ale jest lepiej jak w poprzednim modelu) wyciszenie mogłoby byc lepsze ponieważ mały silniczek mocno pracuje i przy prędkości około 130 - 140 robi się głośno t...
jest naprwdę sporo miejsca w szczególności z tyłu, dużo miejsca na nogi, przód też jest ok. wystarczająco szeroko żeby nie uderzać się z pasażerem na prawym fotelu. schowki są duże i łatwo dostępne no może oprócz tych podłogowych pod nogami kierowcy i pasażera, schowek jest klima...
zbyt mocny układ wspomagania kierownicy powoduje słabą kontrolę nad autem. Do miasta to idealne rozwiązanie ale szybko pokonywane zakręty wzmagają czujność kierowcy. Jest lepiej niż w poprzednim modelu ale jeszcze dalekie od ideału.

2008-02-08

Silnik jest najmocniejszym elementem samochodu. Bardzo elastyczny. Przyspieszenie bardzo dobre, wręcz satysfakcjonujące. Pozwala na sprawne wyprzedzanie. Dokucza nieco mało precyzyjne wybieranie biegów, szczególnie przy wyższych obrotach.
Resorowanie bez kompletu pasażerów nieco twarde ale samochód dobrze trzyma się nawierzchni. Niestety przy większym obciążeniu staje się zbyt miękkie. Fotel kierowcy mógłby lepiej trzymać na boki. Wyciszenie całkiem niezłe, jak z segmentu o klasę wyższego.
Miejsca z tyłu mogłoby być dla wyższych osób więcej, szczególnie nad głową. Te same uwagi dla siedzeń przednich. Bagażnik bardzo duży ale otwór mógłby być większy. Materiały wykończeniowe niezłe ale już po 40000 km pojawia się pierwsze nieśmiałe skrzypienie.Sztywność karose...
Widoczność do tyłu mogłaby być lepsza. Wspomaganie kierownicy działa bardzo dobrze, tzn. kręci się lekko ale nie ma poczucia utraty kontroli nad kierownicą przy większych prędkościach.

2009-07-12

Co tu dużo mówic silnik w tej konfiguracji tj:101 Km +5 biegowa skrzynia biegów w warunkach na polskie drogi to inwestycja trafiona w 100% w porównanaiu ze 105 KM+ 6 biegów tu raczej dobre proste drogi i autostrady co w naszych warunkach nierealne.
Co tu dużo mówic jak na diesla rewelacja jeżeli chodzi o chałas, a co do przestronności to tyle co w samchodach klasy compact.
Miejce z przodu Ok, ale z tyłu to samochody o NR mniej potrafią miec wiecej miejsca, bagażnik oferuje miejsca jak na swoją klasę dużo ale jego ustawnośc i zagospodarowanie ze względu na kształt tylnej klapy pozostawia wiele do życzenia.
Prowadzenie auta to zdecydowany atut tego pojazdu w tej klasie aut, co zapewnia dobrze zestrojony układ zawieszenia i kierowniczy, o który trzeba dbac ustawiając dokładnie kąt zerowy kierownicy. Hamulce , co tu dużo mówic rewelacja, samochody klasy o NR wyżej się chowaja.

Średnie oceny RENAULT MEGANE

4.6/10
4.7/10
4.2/10

Osoby zainteresowane autem Renault Megane brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Renault Megane

Renault Megane

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Megane

użytkownik: Maniek

Renault Megane Grandtour kombi 1500 82KM 2004r. kombi

To jest diesel, ale świetnie doładowany dzięki commonrail, od 0 - 100 nie jest może mistrzem prędkości, ale już przy wyprzedzaniu to jest naprawdę bardzo dobrze. No może tylko przy 5 osobach na pokładzie i pełnym bagażniku przydałoby się trochę więcej mocy, Ale do normalnej jazdy nie wiedzę lepszego rozwiązania.

Widoczność bardzo dobra, do tyłu lekko ograniczona długością auta, ale jak siedziałem w nowszym modelu megane kombi-to tam jest znacznie większy problem - malutka szyba tylna. Tu jest całkiem dobrze.

Auto bardzo wygodne, jeździmy zazwyczaj w trasy z całą rodziną - pięć osób i nie możemy narzekać. Najmłodszy siedzi w sowim foteliku na środku tylnej kanapy, osoba dorosła miałaby tam trochę mniej komfortu, ale zdarzało się, że przemierzaliśmy w 5 osób dorosłych Polskę i nikt nie narzekał na niewygodę. Wyciszenie bardzo dobre.

Świetne auto dla 5 osobowej rodziny.Przestrzeń z przodu rewelacja, z tyłu też jest ok. Żadnych zastrzeżeń do ergonomii. Bagażnik 520 l do półki plus przestrzeń do dachu - to w zasadzie mała ciężarówka... Dobra jakość materiałów wykończeniowych. Jedyny problem to wycierająca się z upływem lat kierownica. Na karoserii żadnych sladów rdzy, świetnie zabezpieczone auto.

Precyzyjne prowadzenie, pamiętam jak kupowałem nowe auto to w prasie pojawiły się informacje, że nie jest z tym najlepiej - a okazało się to chyba jakąś pomyłka - albo artykułem sponsorowanym konkurencji. Układ kierowniczy - siła wspomagania dostosowuje się do prędkości jazdy, przez co można rzec, że jest rewelacyjnie - i tak jest cały czas, pomimo dużego przebiegu. Hamulce od początku są REWELACYJNE!!! Niedawno moim autem jechał znajomy i pytał czy jestem świeżo po wymianie klocków a ja na to, ze tak - przed rokiem je zmieniałem ;););).

Nie narzekam na koszty, choć przyznam, że nie podoba mi się podejście w serwisie do klienta, dlatego tylko do pewnego okresu korzystałem z serwisu - gdzie indziej jest przede wszystkim lepiej i zazwyczaj znacznie taniej.

I w zimie i w lecie rewelacja.

No tu jest troszeczkę gorzej. Bywają problemy, na szczęście drobne z niektórymi elementami wyposażenia elektornicznego. Na szczęscie koszty wymiany podzespołów i same ich ceny nie są wysokie. Na ten cały przebieg wymieniłem silniczki reflektorów przednich i miałem lekkie kłopoty z silniczkiem wycieraczki. Po 6 latach wymieniłem jedną z kart do uruchamiania pojazdu. I to tyl, więc nie jest źle.

Renault Megane: cabrio, coupe, coupe cabrio, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), van

Renault Megane: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Megane: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 5.8

Renault Megane: 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1992, 1989