Renault Megane opinie, oceny użytkowników, Renault Megane spalanie turbo diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Megane

turbo diesel

Åšrednia ocena: 8.28/10

Renault Megane spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA MEGANE

2010-07-15

jestem bardzo zadowolony z tego auta stosunek cena/jakość jest naprawdę dobra.
Auto prowadzi się całkiem sympatycznie tylko kierownica jest mim zdaniem za czuła. Hamulce natomiast to istna brzytwa, z dobrymi oponami auto praktycznie staje w miejscu.

2008-02-13

posiadam samochód 8 miesięcy i nie wymieniłem nic!!!!!!!!! szok super auto
silnik o określonej dynamice nie zachwyca osiagami, przyspieszenie względne ale przy tym silniku i mocy winno być lepsze, dynamika względna, silnik DCI winien mieć lepsze parametry-osiągi
silnik pracuje cicho o kulturalnie w kabinie jest spokojnie co zapewnia dobry komfort podrózowania, fotele przednie wygodne , zawieszenie dobrze zestrojone
samochód pozornie duzy lecz we wnetrzu miejsca akurat dla czterech osób fotele przednie zbyt masywne, dobre trzymanie boczne, dobra jakość materiałów
samochód dobrze trzyma się drogi, zawieszenie dobrze zestrojone i dobrane do auta,skłonność do podsterowności,dobrze tłumi nierówności, układ kierowniczy dobrze współgra z gabarytami auta,wspomaganie układu kierowniczego adekwatne do pojazdu

+ dosknale sie prowadzi, bezpieczny, komfortowy, bardzo ekonomiczny w trasie tankowanie co 1400km - slaby silnik 82km to nieco malo do wyprzedzenia szybko tira. Wymiana żarówek z przodu samemu to rzecz prawie niemożliwa.
82KM to do jazdy dyplomatycznej...szybszy tir stanowi problem
Fotele super. Przód rewelacja. Pasy z tyłu to dyskomfort dla pasażerów - "wpijają się". Przy 160km/h z tyłu jest głośno...
Po cofnieciu przedni fotel obsłuży wygodnie osobe z wzrostem ponad 2m. Z tyłu buty nr 44 trzeba wkładać skośnie. Bagażnik w sumie duży jak na hatchbeck. Reg. foteli wspaniała. Demontaż i wykonanie OK.
Typowo "Księżycowe" auto - drogi trzyma się rewelacyjnie. Elektryczne wspomaganie OK. Mały skręt na parkingach...trzeba poprawiać.

Pistolet2010-12-01

Samochód bez wad niedozaakceptowania
Wersja 80KM szału nie robi, ale za to delikatnie się obchodzi z portfelem przy dystrybutorze, jak dla mnie daje rade do sprawnego przemieszczenia się z pkt A do B. Braki mocy odczuwalne przy pełnym obciążeniu auta, Przez 190 000km bez awarii i rośnie,
Z przodu miejsca wystarczająco, z tyłu po dłuższej podróży pasażerowie mówią że mogłoby być więcej miejsca na nogi, 4 osoby jadą znośnie, ale to nie limuzyna czy Van.
Jest OK, do tyły średnia widoczność.
zawieszenie komFortowe przez duże F jak w Francuzie, podobnie się siedzi jak w fotelu przed TV, tylko pilota i kapci brakuje;)

2009-07-10

Jestem zadowolony z tego auto.
W elemencie elastycznoÅ›ci auto sprawowaÅ‚o siÄ™ Å›rednio, skrzynia biegów bez zarzutu, silnik jedynÄ… wadÄ… jakÄ… miaÅ‚em to ciÄ™cie paska klinowego(4 paski klinowe poszÅ‚y do kosza) ale dobry mechanik i to naprawiÅ‚, przyspieszenie jak to diesel nie zbyt mocne ale w miarÄ™ zadowalajÄ…ce, przy wyÅ...
Z zawieszeniem bez zarzutów, komplet pasażerów w tym aucie to nie problem, wyciszenie średnie słychać trochę tego głośniego diesla.
Przestrzeń dość spora, bagażnik ogromny, karoseria zero rdzy.
Auto prowadzi się bez zarzutów, nie miałem też żadnego problemu z układem kierowniczym.

Åšrednie oceny RENAULT MEGANE

Osoby zainteresowane autem Renault Megane braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Astra.

Renault Megane

Renault Megane

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Megane

Renault Megane I po liftingu 1900 1.9DCI 102KM 2002r. hatchback

jestem bardzo zadowolony z tego auta stosunek cena/jakość jest naprawdę dobra.

To jest diesel więc elastyczność jest satysfakcjonująca. Skrzynia raczej precyzyjna tylko bieg 3 za daleko "wyciągnięty". z silnikiem 0 problemów. Przyśpieszenie jest tu zależne od paliwa, na lukoilu auto pracuje równo ale nie ma zbyt dużego kopa natomiast na shell Vpower powyżej 2000 obr. dostaje kopa.

Boczne słupki troszeczkę utrudniają widoczność natomiast z tyłu przy dobrze ustawionych lusterkach widać bardzo dużo.

Rzadko jeżdżę bez obciążenia i wtedy dziwię się że auto ma taką moc :) zawieszenie jest dobrze spasowane z autem kiedy jest puste to auto jest średnio twarde - w sam raz do ostrej jazdy, natomiast obciążone dostojnie pokonuje nasze polskie przeszkody. Na tylich fotelach nie siedziałem więc nie mogę się wypowiedzieć. Natomiast wewnątrz trudno uwierzyć że to diesel - pracuje bardzo cichutko.

Z przodu jest zapewniony minimalny komfort czyli nie ma ścisku a miejsca w sam raz. Z tyłu wożę teściową i zakupy - nie narzeka więc chyba ok :). Przyciski dobrze rozmieszczone ale o sterowaniu intuicyjnym nie ma mowy. Bagażnik jest wystarczający choć jestem fanem kombi i dużych aut to rewelacji tutaj nie ma. Z tyło odchodzą jakieś trzaski więc materiały tam użyte chyba się wyrobiły. co do wnętrza to zostało wykonane schludnie bez wodotrysków - a wersja półskórka dodaje smaku. Co do karoserii nie mam zastrzeżeń 8 lat i 0 rdzy.

W tym aucie robi się tylko przeglądy - wymienia się tylko elementy eksploatacyjne. Koszty naprawy mogły by być mniejsze - ale cóż z tego jak części drogie (oryginalne)

Trzeba czekać aż się nagrzeje. ale latem klimatyzacja pracuje dobrze i od pierwszej minuty.

Jedynie podczas srogiej zimy ześwirował mi termometr, po za tym nie zawsze za pierwszym razem działa pilot - a może to już czas na wymianę baterii...

Renault Megane: cabrio, coupe, coupe cabrio, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), van

Renault Megane: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Megane: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 5.8

Renault Megane: 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1992, 1989