Renault Safrane opinie, oceny użytkowników, Renault Safrane spalanie 1997r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Safrane

1997r.

Średnia ocena: 7.38/10

Renault Safrane spalanie (l/100km)

12.97/13.40
13.30/9.58
14.80/11.48

Oceny RENAULTA SAFRANE

2008-07-21

Jak wyżej pisałem wymieniłem zużyte komfortowe amortyzatory na bezpieczniejsze gazowe na czym ucierpiał komfort,Podczas jazdy można rozmawiać szeptem. Ze względu na "kanapy" żona nie chce słyszeć o zmianie samochodu-przednie strefowo pompowane i podgrzewane.
Jest to duży wygodny samochód podróżny. Ergonomia bez zarzutu. Bagażnik duży z możliwością powiększenia o tylne siedzenia (łatwe) Karoseria (rok 1997)bez śladów korozji.
Prowadzenie znacznie lepsze po wymianie amortyzatorów na gazowe. niestety na nierownościach owocuje to hałasem z okolic podwozia i wypełnionych pierdołami kieszeni drzwi.

2011-06-01

stare auto ale jak zadbane od początku to naprawdę warto
świetne połączenie tego silnika z automatem lecz skrzyni przydał by się 5 bieg :/
Cichy i bardzo wygodny
jak na limuzynę 5 drzwi to jest ok. ogromna ilość miejsca na nogi i bagażnik
Duży samochód ciężko wcisnąć :)

2008-02-12

Ocynk całego nadwozia... nic dodać nic ująć.
Bardzo słaba widoczność do tyłu. Trzeba się przyzwyczaić - praktycznie nic nie widać przez wysoki tył samochodu.

2010-02-17

mocny silnik dobrze radzi sobie z tą wielką masą :)
Za duże auto do zatłoczonego miasta :/ idealne w trase

2008-02-08

bardzo przestronne auto, i wygodne, bije wiele mercedesow na głowe komfortem

Średnie oceny RENAULT SAFRANE

2.8/10

Osoby zainteresowane autem Renault Safrane brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Kia Joice.

Renault Safrane

Renault Safrane

Kia Joice

Kia Joice

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Safrane

Renault Safrane 3000 V6 0KM 1997r. liftback

Jest to relikt porządnej roboty, komfortu jazdy i uzytych do budowy materiałow. Siedzenia tego auta nie wykazują oznak zużycia (welur). komfortpozwala na pokonywanie bardzo długich tras bez zmęczenia. Marka nie cieszy się wzięciem ale przy dobrym traktowaniu odwdzięczy się (jak żona). Silnik elastyczny ale dla bogatych jak auto kiedyś. Cena zakupu żadna.

Zaletą silnika wg mnie jest łańcuch rozrządu, skrzynia i silnik to nie najnowsza konstrukcja ale sprawują się całkiem poprawnie. Nie jest to samochód sportowy więc ocenę przyspieszeń określam jako "spoko" bezpieczną. Brzmienie silnika po wciśnięciu pedału przyspieszenia budzi emocje.

Wszystko w porządku.

Przy tak niskich przebiegach popełnianych przewaznie w jeżdzie miejskiej nie mam wiele do roboty przy samochodzie. Przekazniki rozrusznika i pompy paliwowej zuzyły sie przypuszczam w swoim czasie, ale oznaki usterki bardzo mnie przestraszyły.

Klimatyzacja strefowa automatyczna wystarczająco szybko reaguje na nastawy.

W 11-to letnim samochodzie wymieniłem część przekażników i musiałem zrezygnować z jednego złącza o dziwo wewnątrz karoserii (podobno to typowa usterka). Problemem tego samochodu byli niedouczeni lub cwani mechanicy-nawet w serwieie próbujący naciagnąć mnie na kosztowne wymiany podzespołów. Jeden sprytny młody elektryk pomógł.

Renault Safrane: hatchback, liftback, sedan (limuzyna), van

Renault Safrane: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Safrane: 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 2.4, 2.5, 3.0

Renault Safrane: 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993