Renault Scenic opinie, oceny użytkowników, Renault Scenic spalanie 1998r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Scenic

1998r.

Średnia ocena: 7.80/10

Renault Scenic spalanie (l/100km)

8.87/9.80
6.74/7.87
8.16/8.85

Oceny RENAULTA SCENIC

2010-01-25

Wygodny, bezpieczny, ekonomiczny, bezawaryjny - to są oczywiście zalety. Jeżeli chodzi o wady:kiepskie przyspieszenie, średnie ceny części zamiennych, duży promień skrętu.
niestety, samochód dość kiepsko przyspiesza. Przy rozpędzaniu auta nie stanowi to dla mnie specjalnej przeszkody (nie muszę byc pierwszy na kolejnych światłach), niemniej jednak przy wyprzedzaniu TIR-a czułem kilka razy oddech anioła stróża ;)
Niestety samochód jest kiepsko wyciszony, co daje o sobie znać przy prędkościach powyżej 120 km/h. Komfort jazdy na mięciutkim francuzie jest dla mnie bajkowy! Jest dużo miejsca zarówno z przodu jak i na tylnej kanapie, o ile z tyłu nie siedzi trójka dorosłych osób (siedzenie środkowe j...
ogniska rdzy pojawiaja się na przednich nadkolach i na progu, równierz z przodu pojazdu. Ostatnio znalazłem też jakąś "banieczkę" przy przedniej szybie. Plastiki już skrzypią, ale tylko na nierównościach (auto ma juz swoje lata). Siedzenia wyjmuje się szbko i bezproblemowo powi...
Zawiszenie miękkie, więc spore wychylenie w zakrętach; duży promień skretu

MARIUSZ2008-03-20

Samochód jest super w wiekszosci zasluguje na ocene bardzo dobra
Tu mogę się wypowiedziec w kwesti skrzyni automat jest niezawodna jeśli się tylko pilnuje poziomu oleju w skrzyni co do przyspieszenia to jedynie pierwszy etap jest mniej rewelacyjny z innymi prędkościami nie ma żadnego problemu.Śmiało mogę powiedzieć że jazda jest super.
Samochód bardzo wygodny jest w nim dużo miejsca możliwość ustawienia foteli przednich w kilku pozycjach jaki i tylnych zróznicowana na kilka sposobów
Auto prowadzi się znakomicie nie ma żadnego problemu z zaparkowaniem go mimo tego że wydaje sie to trudniejsze niż samochodami mniejszymi a hamulce wiem z przetestowanego doświadczenia że są niezawodne

Klaudiusz2013-06-01

super zawieszenie na polskie drogi bardzo dużo awarii silnika i elektryki
na niskich obrotach bardzo mułowaty powyżej 2tys obrotów turbina dawała radę
najwygodniejszy samochód jakim jeździłem mięciutko wybierał dziury bez żadnych hałasów i stuków
bardzo dużo schowków,są wszędzie także samemu można się pogóbić co gdzie się schowało,dużo miejsca z przodu a z tyłu bardzo dużo a kanapa dzielona na trzy części każdą można przesówać przód tył składać itd możliwość aranżacji wnętrza olbrzymia, przednie nadkola plastyk...
miękkie,wygodne

bronisław2010-11-27

Fajne auto dla rodziny 2+2. Polecam jakiś mocniejszy silnik. Wygodne w długich trasach. Niestety auto lubiane przez rdzę - robiłem już nadkola i progi z tyłu a znowu wyłazi coś na progach z przodu.
Demon prędkości to to nie jest, z drugiej strony to samochód rodzinny a nie wyścigówka. Większe górki na 4.
Miękko jak to we francuzie. Wąskie środkowe siedzenie z tyłu.
Przełączniki przy kierownicy ok, przyciski od awaryjnych, centralnego i ogrzewania szyb i lusterek za daleko od kierowcy. bagażnik mógłby być większy.
Trochę przechyla się na zakrętach, ale trzymanie się drogi OK. Widoczność generalnie bardzo dobra (wysoka pozycja za kierownicą) ale minus za małe lusterka.

2011-02-15

Samochód naprawdę rodzinny, duża przestrzeń, mała awaryjność, niskie spalanie, dobre przyśpieszenie, wygoda wewnątrz nawet przy 5 osobach.
Dobre przespieszenie, silnik pracuje równo, miękko. Auto dynamiczne.
Zawieszenie dość dobre, choć przy max obciążeniu auto sporo "siedzi". Komfort jazdy na fotelach, dużo miejsca na nogi, wysoko usytuowane fotele.
Auto 12 letnie i zero korozji, duża przestrzeń z przodu i z tyłu. Pojemność bagażnika bardzo duża.
Auto prowadzi się bardzo dobrze, łatwo skrętne, szybka reakcja układu kierowniczego na lekki ruch kierownicą. Łatwo się parkuje, dobra widoczność.

Średnie oceny RENAULT SCENIC

Osoby zainteresowane autem Renault Scenic brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Zafira.

Renault Scenic

Renault Scenic

Opel Zafira

Opel Zafira

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Scenic

użytkownik: MARIUSZ

Renault Scenic 2000 0KM 1998r. mini-van

Samochód jest super w wiekszosci zasluguje na ocene bardzo dobra

widocznośc z przodu super siedzi sie wysoko i jest ok gorzej z tyłu ale to moje zdanie inni może nie maja z tym problemu

Jesli chodzi o ocene przestrzeni to naprawde rewelacja duzo miejsca szczególnie z tylu bagażnik duży i przemyślana technika powiększenia go przez przesunięcie i rozłozenie foteli z tyłu. A jeżeli chodzi o wyposażenie i wygląd wnętrza to jest ok. Mały minus jesli chodzi o karoserie a dokładniej o przednią maskę bardzo szybko robi wrażenie wyblakniętej rdzy w moim samochodzie nie widać

Swietny nawiew ale rozgrzewa sie pewien czas

Renault Scenic: bus, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Renault Scenic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Scenic: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Renault Scenic: 2013, 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996