Renault Scenic opinie, oceny użytkowników, Renault Scenic spalanie 2000r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Scenic

2000r.

Średnia ocena: 8.37/10

Renault Scenic spalanie (l/100km)

8.77/5.90
6.97/4.80
7.77/5.40

Oceny RENAULTA SCENIC

2011-02-21

zalety tego pojazdu zdecydowanie przewyższają jego wady których stwierdziłem w moim pojeżdzie niewiele.

2008-12-27

Auto nie jest bardzo awaryjne napęd 4x4 jest super w zimie bezpieczeństwo w miare wygodne kiedyś kosztowało ponad 100tyś zł
z silnikiem nie ma żadnych problemów, skrzynia pracuje super troche wolny ale jak na swoją masę da sie wytrzymać
nie ma różnicy czy jest obciążony czy nie fotele jak we wszystkich francuzach są wygodne troche głośny
bardzo dużo schowków. miejsca z tyłu jak i z przodu bardzo dużo, bagażnik duży.
Prowadzi się całkiem nie źle troche głośny z relingami słychać szum wiatru, hamulce dobre gorzej z parkowaniem kwestia przyzwyczajenia bardzo słaba widoczność z tyłu

2010-02-22

W sumie za oferowaną cenę miałem oszczędne, wygodne, bezpieczne auto. NIGDY nie zawiodło mnie w drodze. Należy pamiętać o wymianach płynów itp. Świetne, rodzinne auto za niewielkie pieniądze.
Ocena przyspieszeń nie mogę określić, czy są na wyższą ocenę. Pewnie są lepsze auta, dla mnie te parametry były wystarczająco dobre
To jest diesel. Wyciszenie może powinno być lepsze. Ale ten mruk silnika....
Ta część - bez uwag. Wygoda w mieście, lepiej odczuwalna w trasie poza miastem.
Fajnie się prowadzi, nie mam uwag

2013-02-23

3 lata bezawaryjności! Tylko wymieniane były częśći eksploatacyjne no i czyszczony EGR bo zapaliła siękontrolka od świec żarowych i stracił moc.
Osoba o wzroście 190 stwierdziła, że mogła by w nim nawet w kapeluszu siedzieć i nie dotknie sufitu i jeszcze może swobodnie wyciągnąc sobie nogi. Był zachwycony przestrzenią.
Duzy ale wygodny w prowadzeniu nawet dla niskich osób. Siedzi się wysoko i nie czuje wielkosci nawet przy parkowaniu.

2009-07-11

Gdybym miał taki samochód od nowego, to byłbym bardzo zadowolony.
Do spokojnej, ekonomicznej jazdy wszystko OK.
Jak na silnik wysokoprężny wszystko OK.
Samochód używany - warunki OK.
Moc kW/KM przy obr./min 72kW/98KM/4000, miłe prowadzenie, dobra widoczność, ogumienie seryjne 185/65R15.

Średnie oceny RENAULT SCENIC

Osoby zainteresowane autem Renault Scenic brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Zafira.

Renault Scenic

Renault Scenic

Opel Zafira

Opel Zafira

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Scenic

Renault Scenic 2000 1600 107KM 2000r. mini-van

Silnik bardzo dynamiczny o ile dbamy o włąściwe przeglądy okresowe i wymianę układów odpowiedzialnych za jego pracę np.świece zapłonowe,pasek rozrządu,pompę wodną itd.Przyśpieszanie niezłe nawet przy maksymalnym obciążeniu.Aczkolwiek należy zawsze pamiętać że praw fizyki nie da się oszukać !

Doskonała widoczność przód,boki i tył. Niestetynie mogę tego powiedzieć np. o Toyocie Corolii

Tutaj każdy może mieć inną opinię dotyczącą resorowania. Stwierdziłem że pojazd mój lepiej zachowuje się podczas jazdy gdy jest obciążony np.4 osobami. Jest wówczas bardziej statyczny i dobrze wchodzi w zakręty nawet przy większych prędkościach co jadąc sam bym nie wykonał.Wyciszenie mojego pojazdu jest b.dobre i komfortowe ale tylko do prędkości 120/130 km/h.Zwiększanie prędkości powoduje wzrost hałasu! a także zużycie paliwa!

Pojazd idealny na wakacyjne wędrówki zarówno dla rodzin z 2 dzieci jak i emerytów!Bardzo dużo miejsca z przodu i tyłu.Podręczne schowki mieszczące sporo sprzętu turystycznego /parasole.parawany,latarki,narzędzia itp/.Fotele tylne łatwo wyjmowane/otwierane.Pólka bagażnika obniżana.Łatwy dostęp do bagażu po otarciu tylnej szyby bagażnika.Samaochód dobrze zabezpieczony przed korozją.Najbardziej narażona na korozję jest pokrywa silnika skutek obicia kamykami oraz "ranty" tylnych nadkoli.

Doskonała widoczność przód/tył, szczególnie przy parkowaniu,dla kierowców o średnim wzrości.Kierownica skórzana bardzo przyjemna w dotyku lato/zima.Hamulce bardzo aktywne o ile dbamy o ich stan techniczny.Ogólnie auto bardzo przyjemne w jeździe na b.długich trasach np. do Chorwacji,Włoch,Grecji itp.

jeżeli naprawy będą wykonywane w serwisie Renault to przygotuj się na b.wysokie koszt części i naprawy ! Czy idzie to w parze z jakością to trudno mi powiedzieć gdyż omijam w/w sewisy.

Doskonała wentlacja i nagrzewanie. Polecam jednak wersje pojazdów RXE z podgrzewaną elektrycznie przednią szybą i foteli kierowcy oraz pasażera.Wskazane są szyby przeciemniane z tyłu! doskonałe rozwiązanie na upalne regiony.

Renault Scenic: bus, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Renault Scenic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Scenic: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Renault Scenic: 2013, 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996