Renault Scenic opinie, oceny użytkowników, Renault Scenic spalanie 2.0 (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Scenic

2.0

Średnia ocena: 7.92/10

Renault Scenic spalanie (l/100km)

10.20/10.77
7.31/10.03
8.60/9.38

Oceny RENAULTA SCENIC

2011-02-01

Doskonały samochód rodzinny, wygodny, przestronny, przyjazny dla kierowcy i pasażera. Bagażnik duży, przy schowanym w podłodze trzecim rzędzie siedzeń wręcz przepastny. Robi wrażenie wyższej klasy jeśli wziąć pod uwagę niskie ceny używanych cztero-, pięcioletnich modeli.
Pojemność 2.0 i moc 136 koni w zupełności wystarcza do sprawnego poruszania się tym autem jednak jeśli jedzie 5 osób dorosłych i 2 dzieci lub większy bagaż to trzeba pamiętać o sporej masie całkowitej pojazdu i odpowiednio planować zwalnianie i przyspieszanie.
Jedyny zauważalny minus to hałas we wnętrzu podczas jazdy po autostradzie, na zwykłych drogach auto płynie miękko i prawie niezauważalnie tłumi nierówności nie zmniejszając przy tym wyczucia drogi. Ostatni trzeci rząd foteli w wersji Grand Scenic tylko dla dzieci lub dla niedużych doros...
Masa schowków o sporej pojemności: przedni przed fotelem pasażera, półeczka obok (rewelacyjnego skądinąd) wyświetlacza centralnego, duży w konsoli centralnej, po jednym pod przednimi fotelami i skrajnymi w drugim rzędzie, duże na drzwiach, małe zamykane na drzwiach, dwa spore w przestrze...
Zawieszenie o miękkiej charakterystyce połączone z nadwoziem minivan co skutkuje przechyłami bocznymi przy pokonywaniu zakrętów z dużą prędkością. Auto rekompensuje to komfortem na nierównościach i dość dobrym trzymaniem się nawierzchni. Układ kierowniczy precyzyjny przy niskich pr...

Mariusz2010-02-18

Automatyczna skrzynia pracuje cicho i bez zarzótów.Jest pewna zwłoka przy przyspieszaniu, ale trzeba się przyzwyczaić lub przerzucić w tryb ręczny
Komfort podróżowania bardzo dobry.Najczęściej jeździmy z tróją dzieci nikt nie narzeka. Jest cichutki.
To jest najlepiej zorganizowany samochód jaki znam.Wymienię tylko kilka : miejsce na środkowym schowku na 1,5l butelkę,niezliczona ilość praktycznych schowków.Schowek na okular.Karta wolne ręce - rewelacja, moja wersja jest 7 osobowa.To samochód rewelacyjnie pomyślany.
Tym wozem, parkuje się rewelacyjnie.Układ kierowniczy , widoczność lusterka , są idealne.

MARIUSZ2008-03-20

Samochód jest super w wiekszosci zasluguje na ocene bardzo dobra
Tu mogę się wypowiedziec w kwesti skrzyni automat jest niezawodna jeśli się tylko pilnuje poziomu oleju w skrzyni co do przyspieszenia to jedynie pierwszy etap jest mniej rewelacyjny z innymi prędkościami nie ma żadnego problemu.Śmiało mogę powiedzieć że jazda jest super.
Samochód bardzo wygodny jest w nim dużo miejsca możliwość ustawienia foteli przednich w kilku pozycjach jaki i tylnych zróznicowana na kilka sposobów
Jesli chodzi o ocene przestrzeni to naprawde rewelacja duzo miejsca szczególnie z tylu bagażnik duży i przemyślana technika powiększenia go przez przesunięcie i rozłozenie foteli z tyłu. A jeżeli chodzi o wyposażenie i wygląd wnętrza to jest ok. Mały minus jesli chodzi o karoserie a dok...
Auto prowadzi się znakomicie nie ma żadnego problemu z zaparkowaniem go mimo tego że wydaje sie to trudniejsze niż samochodami mniejszymi a hamulce wiem z przetestowanego doświadczenia że są niezawodne

Wg mnie to dobry, rodzinny samochód, dzieci bardzo go lubią,
Silnik o mocy dopasowanej do wagi i przeznaczenia auta. Aczkolwiek mocy nigdy za wiele. Praktycznie nieodczuwalne jest czy jedzie załadowany po brzegi na wakacje, czy pusty, różnica objawia się tylko w nieco większym spalaniu. Udało mi się go rozpędzić do 215 km/h, to więcej niż podaje in...
Komfort jazdy bardzo dobry i to nawet w 3 rzędzie siedzeń (jachałem ponad 100km. Siedzenia niezależne w każdym z rzędów i całkiem wygodne. Nie wiem czy to wina egzemplarza, którego użytkuje ale nie jest najcichszy, powyżej 130 km/h jest już całkiem głośno w śrdku, z tym że głośnie...
Pełna funkcjonalność. Bagażnik ogromny, a po złożeniu tylnych siedzeń to już przeogromny. Materiały bardzo dobre. Jasna tapicerka śliczna, ale wymaga znacznie więcej zabiegów.
Auto bardzo dobrze się trzyma drogi, zakręty można pokonywać z dużą prędkością, rewelacyjne i trwałe hamulce.

2008-09-07

nie startuje odrazu z tak zwanej kreski bowiem nie jestm z tych co przyspieszają ale jak przyspieszenie trzeba nacisnąć gaz żeby rzbujać tego scenika bowiem to większe auto i ciężkie
jest to dobre auto do prowadzenia bardzo mięko się prowadzi przestronne komfort dobry ja bynajmniej czuje się w nim dobże i chyba go zatrzymam na dłużej
jak pisałem wnętrze ok. duże przestronne
Witam ja niemam problemu z prowadzeniem auta wiem że jestem dobrym kierowcą a scenika kupiłem niedawno chciałem coś większego rodzinnego no i znalazłem jak pisze za 14000 zł niewiem jak się będzie sprawiał bowiem dopiero mam go 2 tygodnie i zrobiłem 1300 km. jak zrobie 10000 to coś będ...

Średnie oceny RENAULT SCENIC

Osoby zainteresowane autem Renault Scenic brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Zafira.

Renault Scenic

Renault Scenic

Opel Zafira

Opel Zafira

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Scenic

użytkownik: Mariusz

Renault Scenic grand 2000 2,0 150KM 2007r. mini-van

Bardzo wysoko oceniam ten samochód, ale tak jest.Przejechałem jako przedstawiciel handlowy wiele tysięcy kilometrów różnymi autami, ale to do codziennej długiej jazdy to jest najlepszy samochód.Dla rodziny też jest rewelacyjny, pakowny i w wersji 7 osobowej daje dodatkowe możliwości, choć pasażerami z tyłu mogą być raczej tylko dzieci.Jest to jak mówię samochód na guziki.karta wolne ręce to rewelacja, podchodzisz do wozu mając karte w kieszeni i otwierasz zapalasz nie wyciągając jej z kieszeni wysiadasz i zamykasz przyciskiem.Automat działa rewelacyjnie.Poza tym wszystko jest na swoim miejscu.Łatwo się o tym przekonać gdy robi się miesięcznie parę tysięcy, wszystko jest tam gdzie być powinno a czasem nawet jest więcej.

rewelacja.

Klima ma tendencje do "zapachu"

Bez uwag! Dużo tego jest w aucie , ale dział bez zarzutu i dobrze służy kierowcy.

Renault Scenic: bus, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Renault Scenic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Scenic: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Renault Scenic: 2013, 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996