Renault Scenic opinie, oceny użytkowników, Renault Scenic spalanie kombi (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Scenic

kombi

Åšrednia ocena: 8.29/10

Renault Scenic spalanie (l/100km)

10.90/10.00
7.67/8.50
8.93/9.20

Oceny RENAULTA SCENIC

2011-03-28

Pomimo niemałych nakładów finansowych na naprawy ogólnie dobrze oceniam to auto. Jest to samochód którym można bez obawy pojechać w długą trasę.
Po normalnych drogach jedzie siÄ™ przyjemnie. Jazdy po dziurach nie polecam. Odczuwalny jest dyskomfort i sÅ‚ychać jakieÅ› stuki w przednim zawieszeniu. Przy przeglÄ…dach mówiÄ…, że wszystko jest ok. Co do parkowania to polecam wersjÄ™ z czujnikami. Ja osobiÅ›cie ich nie mam i po dÅ‚ugim już uÅ...

2013-11-08

Największą wadą jest układ elektryczny i awaryjna elektronika. Przygasający lub całkowicie ciemny wyświetlacz. Naprawiamy liczniki Scenic II i Espace IV wysyłkowo, czas realizacji jeden dzień. Tel. 731661662.

2011-02-14

dużo więcej zalet niż wad
źle zwijają się pas bezpieczeństwa, zwłaszcz często używany[kierowca]

jeżdźąc małym autem jak seicento to problemu nie było teraz trzeba pamiętać że auto jest duże

Jerzy2011-05-11

Wszystko Ok, oprócz spalania.

Åšrednie oceny RENAULT SCENIC

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Renault Scenic braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Zafira.

Renault Scenic

Renault Scenic

Opel Zafira

Opel Zafira

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Scenic

Renault Scenic Grand 1900 120KM 2004r. kombi

Czasami przy bardzo małej prędkości trzeba wrzucić jedynkę np. jadąc w korku, bo na dwójce ciężko się rozpędzić lub może szarpnąć. Tak jakby skrzynia nie była do końca zgrana z silnikiem. Gdzieś przy 130 tys. miałem wymieniany wysprzęglik hydrauliczny. Co do samego silnika 1.9 to jest godny pochwały. Żadnych problemów, nie klekocze nawet jak typowy diesel i co dla mnie bardzo ważne nie męczy się przy większych prędkościach.

Siedzi się wysoko więc widoczność do przodu bardzo dobra. Do tyłu mniejsza ale wystarczająca. Lusterka dobrze spełniają swoje zadanie. Jak już pisałem wcześniej dobrze jest mieć czujniki parkowania z tyłu bo ciężko wyczuć odległość.

Mocno go nie obciążam ale w kilka osób na wakacje z bagażami można się śmiało wybrać. Przednie fotele bardzo wygodne, nie męczą przy kilkugodzinnej jeździe. Niektórzy pasażerowie narzekają na niewygodę z tyłu ale nie biorę tego zbyt poważnie bo innym się bardzo podoba. Osobiście nie sprawdzałem.

Dużo przestrzeni z przodu, mniej z tyłu. Wszystkie wskaźniki i przełączniki raczej w optymalnie dobranych miejscach. Nie używam trzeciego rzędu siedzeń więc bagażnik obszerny. Bardzo duża ilość schowków. Negatywnie oceniam plastiki z których ściera się wierzchnia powłoka, zarówno na desce jak i uchwytach w drzwiach.

Po normalnych drogach jedzie się przyjemnie. Jazdy po dziurach nie polecam. Odczuwalny jest dyskomfort i słychać jakieś stuki w przednim zawieszeniu. Przy przeglądach mówią, że wszystko jest ok. Co do parkowania to polecam wersję z czujnikami. Ja osobiście ich nie mam i po długim już użytkowaniu tego auta ciągle nie mam wyczucia przy parkowaniu tyłem. Do awarii mogę zaliczyć wymianę poduszki pod silnikiem (ok 600 zł)

Przez niecałe 3 lata na naprawy w ASO wydałem ok 8500 zł. Nie pamiętam już wszystkich przypadłości ale w serwisie znają mnie już doskonale.

Wentylacja w porządku. Klimę trzeba co jakiś czas odgrzybiać bo nieprzyjemnie pachnie ale to chyba norma. Fajna opcja szybkiego osuszania przedniej szyby.

Pięta achillesowa Scenica to elektronika. Przy ok 100 tys. km padł wyświetlacz (ponoć to normalne) - naprawa 450 zł. Przestają działać przyciski zamykająca w klamkach. 140 tys. przebiegu i wymiana zaworu EGR - jeśli dobrze pamiętam ok 800 zł. Częste wymiany żarówek od świateł mijania - wykonywane w serwisie bo samemu niełatwo to zrobić. Wymieniałem też hamulec parkingowy (elektryczny) coś ok 1500 zł jeśli nie więcej!! Co prawda tutaj nie z winy elektroniki bo uszkodzeniu uległa linka w zimie ale cały hamulec do wymiany. Poza tym pewnego pięknego dnia zaskoczył mnie jakiś komunikat i brak zapłonu. Okazało się że uszkodziła się blokada kierownicy. Wymieniany też był silniczek od nawiewu czy coś takiego bo zaczął trzeszczeć.

Renault Scenic: bus, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Renault Scenic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Scenic: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Renault Scenic: 2013, 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996