Renault Scenic opinie, oceny użytkowników, Renault Scenic spalanie 1.6 (strona 2)

Opinie o samochodach Renault Scenic

1.6

7.99/10

Renault Scenic spalanie (l/100km)

miasto 8.91/9.21 -.--
trasa 6.95/7.72 -.--
cykl mieszany 8.02/8.50 -.--

Scenic

OCENY RENAULTA SCENIC

Fajne auto dla rodziny 2+2. Polecam jakiś mocniejszy silnik. Wygodne w długich trasach. Niestety auto lubiane przez rdzę - robiłem już nadkola i progi z tyłu a znowu wyłazi coś na progach z przodu.
Demon prędkości to to nie jest, z drugiej strony to samochód rodzinny a nie wyścigówka. Większe górki na 4.
Miękko jak to we francuzie. Wąskie środkowe siedzenie z tyłu.
Przełączniki przy kierownicy ok, przyciski od awaryjnych, centralnego i ogrzewania szyb i lusterek za daleko od kierowcy. bagażnik mógłby być większy.
Trochę przechyla się na zakrętach, ale trzymanie się drogi OK. Widoczność generalnie bardzo dobra (wysoka pozycja za kierownicą) ale minus za małe lusterka.

Jednak silnik ośmio zaworowy jest trochę za słaby co widać przy przyspieszaniu i wyprzedzaniu zwłaszcza przy pełnym obciążeeniu. Natomiast sam silnik i skrzynia biegów są bezproblemowe.
Zawieszenie dobrze dobrane bez jak i z obciążeniem, bardzo dużo miejsca na przednich fotelach,a i pasażerowie na tylnych siedzeniachmają dość sporo miejsca.
Wyprodukowanie tego samochodu yo był strzał w dziesiątkę.
Pomimo dość dużej wysokości w stosunku do długości auto nie przechyla się na zakrętach na co ma wpływ dobrze dobrane zawieszenie. Wspomaganie wraz precyzyjnością jest zestrojone i nie wymaga dużej siły ze strony kierującego.

ogólnie super . brakuje dobrego nawiewu na tylne siedzenia .
dużo przestrzeni zwłaszcza że jestem otyły i napewno potrzebuję dużo miejsca . bardzo wygodny
super auto. zawsze jeżdziłem na skrzyni manualnej. dałem się przekonać do automatu i nie żałuję .jestem bardzo zadowolony z auta. kupiłem go z przebiegiem 30.000km. teraz ma 170.000km i tylko wymieniłem olej w skrzyni automatycznej . sprawuje się na 5. żadnych kłopotówz silnikiem i res...

Polecam rodzinom z dziećmi, super w trasie (człowiek nie odczuwa zmęczenia nawet po przejechaniu 500km.)Dobre auto.
Mułowaty..
Bardzo dużo miejsca dla wszystkich,dość głośno przy większej prędkości.
Max. wygoda. Co do jakości wykończenia mogłoby być lepiej. Samochód bardzo funkcjonalny - można samemu zmieniać w nim wiele w środku (ustawienia foteli) Spora ilość przydatnych schowków gadżetów (np. gniazdo zapalniczki pod tylnym rzędem siedzeń) Tu jest OK.
Bardzo mały promień zawracania jak na tak duży samochód, dobrze trzyma się drogi, układ precyzyjny, hamulce OK.

Całe auto jest znakomite. Wyrazy uznania dla żabo-jadów. Serdecznie polecam.
Sprowadzałem go z Holandii. Skrzynia biegów wbrew opiniom "znawców" jest bez awaryjna. Mam 5 osób w rodzinie, a na wakacje jeżdzimy do Grecji i motor nawet przy takim obciążeniu jest wystarczająco mocny. Serdecznie polecam.
Auto niesamowcie komfortowe, nawet z piątką pasażerów. Serdecznie polecam.
Dużo przestrzeni. Serdecznie polecam.
Niezawodny.Parkowanie to jest bajka. Prowadzi się jak by płynął. Serdecznie polecam.

ŚREDNIE OCENY RENAULT SCENIC

7.1/10
7.2/10
6.0/10
5.9/10
6.1/10
5.1/10

Osoby zainteresowane autem Renault Scenic brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Zafira.

Renault

Scenic

Opel

Zafira

Renault Scenic: bus, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Renault Scenic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Scenic: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Renault Scenic: 2013, 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996