Renault Thalia opinie, oceny użytkowników, Renault Thalia spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Thalia

7.60/10

Renault Thalia spalanie (l/100km)

miasto 8.00/9.00 4.70
trasa 6.14/7.13 4.35
cykl mieszany 7.12/7.84 4.35

Thalia

OCENY RENAULTA THALIA

Autko ogólnie jest bardzo przyjemne. Łatwość samodzielnego tuningu jest dużym plusem- Łatwo samodzielnie odkręcić sporo części wnętrza co umożliwia, wymianę, odpicowanie ich, dodatkowymi plusami są na pewno gotowe miejsca na głośniki na tylnej półce, co właśnie niedawno wykorzyst...
Dobre noty dotyczą tylko jazdy z małym obciążeniem, gdy bagażnik jest stosunkowo pusty to silnik bardzo sympatycznie przyspiesza, lecz gdybym miał oceniać w trasie(4 osoby + pełen bagażnik) to noty były by sporo niższe, bo do \"setki\" rozpędza się dość wolno, ale za to pó...
Komfortu na tylnych siedzeniach nie oceniłem,bo nie potrafię, nigdy jeszcze nie jechałem swoim samochodem z tyłu i to dlatego. Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że znajomy,który ma 1,95m trochę narzekał na brak przestrzeni,ale to raczej zrozumiałe.
j.w. nie potrafiłem ocenić ilości miejsca z tyłu. bagażnik 510L jak najbardziej wystarczający dla całej rodzinki, aczkolwiek ze względu na to, że jest to sedan niestety duże przedmioty czasem mają problem, żeby wejść przez otwór bagażnika.
Samochód bardzo dobrze trzyma się drogi i układ kierowniczy bez najmniejszych zarzutów.

Wada wg. mnie to wtryskiwacze Delphi, brak możliwości skutecznej regeneracji i duży koszt wymiany na nowe, wymiana na używane bez gwarancji. Pęka lakier na tylnych belkach przy łączeniu z dachem. Poza tym już tylko wygląd,ale jeżeli nie myślimy o wyrywaniu panienek tylko taniej, wygodnej...
Silnik jest rewelacyjny poza jednym wielkim ALE - wtryskiwacze DELPHI montowane do XII2004, rzeczywiście padają po około 50tyś nawet przy diesel gold. Cena nowy 1300zł, używany 400zł. W modelach z wtryskami Bosh'a problem prawie nie istnieje. Silnik naprawdę oszczędny, elastyczny i dynamicz...
Jazda w 5 osób dość wygodna le lepiej wtedy nie wyprzedzać bez zbędnego powodu. Brakuje mocy.
Pełen ocynk więc jeżeli nie jest powypadkowa zero rdzy. Bagażnik ponad 500L tylko ciężko jak to w sedanie się do nich dostać. Zimą i latem plastiki trzeszczą. Jakość materiałów dobra.
Zawieszenie dość komfortowe ale jak u renówek miękkie więc na polskich dziurach łatwo o uszkodzenia. Tuleje tylnej belki około 500 zł, amortyzatory tył około 300 zł.

Silnik bardzo mocna strona tego samochodu 85 koni w zupełności wystarczające pięknie się zbiera spalanie na poziomie 6 litrów w mieście oraz 5 literków w trasie.
Wszystko na niezłym poziomie choć wiadomo nie jest to duże autko ale jak na segment B wygląda to nieźle.Fotele przednie mogłyby być nieco twardsze przez co w dłuższych trasach byłoby przyjemniej.Autko bardzo dobrze wyciszone.
Rewelacja.Zawieszenie świetnie tłumi wszystkie drgania.Zawieszenie pd Clio równie dobrze sprawuje się Thalii.Hamulce wzmocnione w porównaniu z silnkami benzynowymi.Parkowanie jak to w sedanie ograniczone do tyłu świetnym rozwiązaniem w tym przypadku czujki parkowania.

Jestem z niego zadowolony, ma pewne minusy ale z perspektywy czasu mogę go spokojnie polecić !!!
Silnik o przeciętnych osiągach ale bardzo trwały i co ważne części są tanie. Dobra elastyczność jak na tylko 75 KM. Duuuuuużo lepszy od 1,2 16V !!!!! Dobrze współpracuje z instalacją gazową sekwencyjną.
Bardzo wygodna jazda na przednich siedzeniach, niestety z tyłu to porażka głównie przez zwężający się dach ! Resorowanie jak na tą klasę pojazdy naprawdę bardzo dobre, trwałość zawieszenia i amortyzatorów bardzo duża !!! Dużo lepsza tłumienie nierówności na jezdni nawet w porówn...
Niestety ale tył zdecydowanie za wąski. Jakość wykończenia dobra, materiały - plastiki i tapicerka trwała. Praktycznie brak korozji, lakier twardy nie łatwo rysujący się. Bagażnik duży , ponad 500 litrów ale niestety wejście do niego jest wąskie a przestrzeń dostępna do wnętrza po ...
Super wygodne zawieszenie jak na tak mały samochód. Lepsze warunki trakcyjne jak w Clio. Bardzo dobre prowadzenie na śliskiej nawierzchni.

Jeżeli miałabym jeszcze raz dokonać zakupu auta z Renault, bez wątpienia wybrałabym THALIE. Nadmieniam,że zastanawiałam się nad clio lub fiatem Punto. No ale bez porównania. Przemawia za Thalią jej piękny wygląd, pojemność bagażnika, stosunkowo niska cena i wysoki komfort jazdy.
Biegi przerzuca sie z dużą łatwością. Przyspieszenie jest bardzo dobre. jak już wsześniej wspomniałam zryw nie jest taki szybki. No ale wiadomo, że przy takiej mocy silnika nie wymagajmy cudów. Nadmieniam, że jest to moje pierwsze auto.
Bagażnik jest wielki :) sprawdziłam go w wielu sytuacjach. Można go na maxa napakować i jedzie jak burza. Polecam kupić pokrowce do autka od razu ma inny wygląd. Ja mam siwe z delikatną nicią czerwieni.
Autko jak na razie super się sprawuje. Gorąco Polecam zainstalowanie czujników cofania, ponieważ są bardzo przydatne zwłaszcza dla kobiety :) Zryw nie taki duży jak przy większej mocy silnika ale dla mnie wystarczająco. Jeszcze mnie NIGDY nie zawiodła. :)

ŚREDNIE OCENY RENAULT THALIA

6.7/10
6.6/10
6.9/10
5.6/10

Osoby zainteresowane autem Renault Thalia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Chevrolet Lacetti.

Renault

Thalia

Chevrolet

Lacetti

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Thalia

Renault Thalia 1500 85KM 2008r. sedan (limuzyna)

Jestem bardzo zadowolony.Nowy kształt nadwozia przypadł mi do gustu.Poprzednio jeździłem przez trzy lata Thalią w starym wykonaniu nadwozia(która niestety uległa wypadkowi) i dla mnie są to dwa różne auta ale to ze wzglęu że w tamtej miałem silnik benzynowy tu diesel tam miałem zwykłą klime tu klimatronik, tu są zdecydowanie lepsze hamulce i wogóle wyglada dużo ładniej od swojej poprzedniczki.

Widoczność z przodu dobra natomiast do tyłu ograniczona czujki wstecznego zalecane.Lusterka duże z dobrą widocznością.

Przestrzeń z przodu Ok natomiast z tyłu troche brakuje miejsca na nogi przy maksymalnie odsuniętym przednim fotelu.Obsługa przełączników ok ale obsługa klimatronica mogłaby być w lepszym miejscu umiejscowiona.Bagażnik rewelka wrzucam kosiarke skrzynke z narzędziami i nadal mam sporo miejsca na wrzucenie kilku toreb z zakupami.

Nic nie mogę powiedzieć na temat awaryjności ponieważ jeżdze tym autem od stycznia i jeszcze nic się nie zepsuło a auto jest na gwarancji.

Bardzo dobrze w zimie ciepło w lecie chłodno świetna funkcja przewietrzania :-)

Wszystko Ok.Nie widze minusów.

Pełna opinia o Renault Thalia 1500 85KM 2008r. sedan (limuzyna) »

Renault Thalia: coupe, hatchback, roadster, sedan (limuzyna)

Renault Thalia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Thalia: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6

Renault Thalia: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001