Renault Vel Satis opinie, oceny użytkowników, Renault Vel Satis spalanie 2006r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Vel Satis

2006r.

Średnia ocena: 8.50/10

Renault Vel Satis spalanie (l/100km)

12.00/13.50
11.00/12.00
11.00/13.00

Oceny RENAULTA VEL SATIS

Mariusz2016-09-17

Jest to auto, którego wcześniej nie brałem pod uwagę przy zakupie !!! Obecnie kupiłbym je ponownie.
Mam wymienione całe przednie zawieszenie (wcześniej nie było źle, ale teraz jest rewelacja). Podwójne wygłuszenie drzwi oraz podwójne klejone szyby w drzwiach gwarantują ponad przeciętna ciszę we wnętrzu.
Nawet osoba wysoka zajmie bardzo wygodną pozycję za kierownicą, ale również na tylnej kanapie. Wersja po lifcie ma nowoczesny panel sterowania między przednimi fotelami, który jest czytelny i miły w obsłudze.
Zawieszenie komfortowe, być może czasami zbyt miękkie. Takie ustawienie wymiata jednak wszelkie nierówności. Jedynie układ kierowniczy mógłby być "twardszy".

2011-01-13

Autko naprawde wspaniale. Serdecznie polecam w wersji benzynowej 3.5 litra! Jezdzi sie genialnie ale radze odrazu montowac gaz. Mam u siebie kompletna instalacje PRINS'a IV generacji i nie ma zadnych problemow. Na gazie smiga tak samo przyjemnie jak na benzynie a koszta znacznie mniejsze. Gaz byl mo...

Średnie oceny RENAULT VEL SATIS

Osoby zainteresowane autem Renault Vel Satis brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Renault Vel Satis

Renault Vel Satis

Peugeot 308 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Vel Satis

użytkownik: Mariusz

Renault Vel Satis 3000 181KM 2006r. hatchback

Wysoka elastyczność zwłaszcza od prędkości około 60 km w górę. Start od 0 do 100 km powinien być lepszy. W tym egzemplarzu mamy 6-cio biegowy automat, który bardzo ładnie pracuje z tym silnikiem. jest to skrzynia Proactive, które jednocześnie umożliwia płynne i bez szarpania hamowanie silnikiem. Być może producent mógłby wykrzesać więcej koni z tego silnika, ale jest on nie wysilony i powinien wykonać duże przebiegi.

Na szczęście z reguły jeżdżę do przodu. Wtedy mam wrażenie, że mam przed sobą ekran panoramiczny.

Stosunkowo niskie ceny części (większość pasuje z modeli Espace lub Laguna). Robocizna na tym samym poziomie kosztów.

Wentylacja jest sprawna, wymieniony czynnik chłodniczy oraz węglowy filtr powietrza, jednak przed duże powierzchnie szyb auto szybko się nagrzewa.

Przez prawie rok użytkowania nie pojawiały się błędy lub zwarcia oprócz problemem z otwarciem bagażnika podczas mrozów. Obecnie działa bez zastrzeżeń.

Renault Vel Satis: hatchback, sedan (limuzyna)

Renault Vel Satis: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Vel Satis: 2.0, 2.2, 3.0, 3.5