Rover seria 400 opinie, oceny użytkowników, Rover seria 400 spalanie 2.0 (strona 1)

Opinie o samochodach Rover seria 400

2.0

Średnia ocena: 8.48/10

Rover seria 400 spalanie (l/100km)

11.25/8.03
7.50/6.43
8.75/7.10

Oceny ROVERA SERIA 400

2010-02-17

bez wad
silnik pracuje równo, jak na diesla przystało to taki osiołek, potrzebuje by się rozpędzić, ze zmianą biegów nie ma problemu płynnie się zmieniają, nawet przy puszczaniu nogi ze sprzęgła podczas jazdy nie ma stuków czy jakichkolwiek zrywów, wszytko hydrauliczne jest także na piątym ...
autko po drodze wręcz płynie, dziurek nie odczuwa się, jest bardzo miękki pod tym względem, i jest bardzo wygodne, dużo miejsca z przodu
autko jest dobre dla 3-4 osób, jak usiądzie 3 z tyłu robi się ciasno, uważam że schowków troszkę mało, na 2 osoby wystarczy, jest bardzo przestronny (dużo miejsca z przodu mało z tyłu), materiały jakie zostały tu użyte są bardzo dobre jakościowo, pomimo wieku auta nic nie trzeszczy,...
autko jest wręcz przyklejone do podłoża, czuję się w nim bezpiecznie

2009-07-09

silnik odpala i pracuje równomiernie bez klekotania,dobrze wspólpracuje ze skrzynią biegów,przyspieszenie jak na diesla dla mnie zadowalające.
auto prowadzi się dobrze,wg. mnie zawieszenie jest dobrze zestrojone,uklad kierowniczy dziala precyzyjne,wspomaganie również dziala bez problemu.

2009-07-12

Zupełnie niedoceniane auto w Polsce.Juz wielu ludzi dzieki mnie przekonało sie do Rovera..Większosc podzespołów jest Hondy a wykonczenie w angielskim dobrym stylu.Polecam model z silnikiem TD gdyż benzyny miały problemy z uszczelkami pod głowicą..znam osobiscie takie przypadki.
Silnik rewelka..105KM w takim autku w zupełności wystarcza..
Wczesniej jeżdziłem oplem i fordem(czyli auta niemieckie) i było sztywno,tu zawieszenie jest z hondy Civic i jestem zachwycony..auto płynie po nierównościach..
Auto z wygladu małe ale jest tylko 5cm węzsze i 7cm krótsze od Audi A4..w srodku naprawde wygodne..mam 185cm i siedze wygodnie zarówno za kierownica jak i z tyłu..Bagażnik w wersji sedan ogromny!
prowadzi sie świetnie..ma nieco słaby skręt dlatego za parkowanie tylko 7.

Paweł ZIęba2008-08-10

Jest to wynik myśli technicznej dwóch koncerenów (Rover i Honda) co widać po jakosci: od projektu po wykończenie. Gdyby nie potrzeba dużego bagażnika (kombi dla powiększającej się rodziny) i brak klimatyzacji - nie sprzedawałbym. Polecam
Nie zawsze trzeba redukować i wykręcać na 5/6 tys. obrotów by bez wstydu zostawić za sobą i nowsze samochody. Czuć moc (136 KM).
Przy większych prędkościach (powyżej 110 km/h) słuchać szum wiatru.
W tej klasie (i dla mojego wzrostu 172 cm) ideał. Bagażnik średnio - bo z jego powodu chcę Go wymienić na kombi (powiększenie rodziny). Karoseria pokazuje kwiatki na tylnych błotnikach.
Kupiłem 7-mio letnie auto sprowadzone ze Szwajcarii, jednak już nie idealne.

DOBRY SAMOCHÓD ZA DOBRĄ CENĘ. WART POLECENIA.
SILNIK ELASTYCZNY, PRZYSPIESZENIE WYSTARCZAJĄCE. PRZY STOSUNKOWO MAŁEJ MASIE SAMOCHODU (1200KG), 105 KM TO WYSTARCZAJĄCO. PONAD TO OBECNOŚĆ TURBINY I BEZPOŚREDNI WTRYSK.
PRZEDNIE FOTELE WYGODNE, Z TYŁU WYGODNIE DLA 2 OSÓB, DLA 3 ROBI SIĘ CIASNO. ZAWIESZENIE W PORZĄDKU.
WNĘTRZE BARDZO ŁADNIE WYKOŃCZONE, WYGODNA OBSŁUGA. Z TYŁU ZA MAŁO MIEJSCA JAK NA ROZMIAR AUTA.
SAMOCHÓD DOBRZE SIĘ PROWADZI, WSPOMAGANIE MOMENTAMI MOGŁO BY BYĆ LEPSZE. OGÓLNIE NIE MA WIĘKSZYCH ZASTRZEŻEŃ.

Średnie oceny ROVER SERIA 400

4.3/10

Osoby zainteresowane autem Rover seria 400 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda 5.

Rover seria 400

Rover seria 400

Mazda 5

Mazda 5

Najciekawsza opinia użytkownika o Roverze seria 400

Rover seria 400 2000 Di 105KM 1996r. sedan (limuzyna)

podsumowując auto godne polecenia,pod względem awaryjności czy spalania rewelacja,bez obaw kupilbym takie auto trochę nowsze i z lepszym wyposażeniem ale tylko z takim samym silnikiem.pozatym auto nieżle się prezentuje ale to kwestia gustu,a wady to odklejająca się tapicerka drzwi i podsufitka ale to drobiazgi które tanim kosztem można się pozbyć.ogólnie auto oceniam bardzo dobrze i sam się dziwię,że jest tak dobre.pozdrawiam.

po odpowiednim ustawieniu foteli przednich nie ma problemów z wygodnym siedzeniu,z tylu zależy od wzrostu pasażera,osobiście w większości jeżdżę sam ale w 5 osób też można w miarę wygodnie podróżować.moje auto ma już trochę przebiegu więc materialy wykończeniowe wnętrza mialy prawo się trochę zużyć,ale widać to glównie po tapicerce fotela kierowcy oraz drzwi[odkleja się ale to jak slyszalem zdarza się częściej przy jasnej tapicerce przy częstym jej praniu].jeżeli chodzi o korozję nadwozia to mimo wieku auta nie widzę żadnych ognisk korozji oprócz miejsc,w których mialy miejsce jakieś uszkodzenia lakieru,uważam ż auto pod tym względem jest dobrze zabezpieczone.

awaryjność auta a raczej jej brak to także wielka zaleta,zrobilem tym autem 65000 km i poza wypisanymi powyżej częściami i oczywiście eksploatacją[oleje,filtry,klocki,żarówki,świece]niewiele robilem,problem z alarmem-uszkodzil się pilot.śmialo można powiedzieć,że jest to auto prawie bezobslugowe,a co do kosztów napraw to zależy gdzie się naprawia,ja mam od lat jednego i dobrego mechanika,części kupuje sam a ceny są porównywalne z innymi markami np.za piastę zaplacilem 150zl,klocki od 60zl,szczęki ok 110zl a gumy,sworzeń czy końcówka drążka w serwisie hondy też kosztowaly nieduże pieniądze.

Rover seria 400: hatchback, sedan (limuzyna)

Rover seria 400: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Rover seria 400: 1.4, 1.6, 2.0