Rover seria 400 opinie, oceny użytkowników, Rover seria 400 spalanie diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Rover seria 400

Średnia ocena: 8.55/10

Rover seria 400 spalanie (l/100km)

Oceny ROVERA SERIA 400

2009-07-09

silnik odpala i pracuje równomiernie bez klekotania,dobrze wspólpracuje ze skrzynią biegów,przyspieszenie jak na diesla dla mnie zadowalające.
auto prowadzi się dobrze,wg. mnie zawieszenie jest dobrze zestrojone,uklad kierowniczy dziala precyzyjne,wspomaganie również dziala bez problemu.

2009-07-12

Zupełnie niedoceniane auto w Polsce.Juz wielu ludzi dzieki mnie przekonało sie do Rovera..Większosc podzespołów jest Hondy a wykonczenie w angielskim dobrym stylu.Polecam model z silnikiem TD gdyż benzyny miały problemy z uszczelkami pod głowicą..znam osobiscie takie przypadki.
Silnik rewelka..105KM w takim autku w zupełności wystarcza..
Wczesniej jeżdziłem oplem i fordem(czyli auta niemieckie) i było sztywno,tu zawieszenie jest z hondy Civic i jestem zachwycony..auto płynie po nierównościach..
Auto z wygladu małe ale jest tylko 5cm węzsze i 7cm krótsze od Audi A4..w srodku naprawde wygodne..mam 185cm i siedze wygodnie zarówno za kierownica jak i z tyłu..Bagażnik w wersji sedan ogromny!
prowadzi sie świetnie..ma nieco słaby skręt dlatego za parkowanie tylko 7.

DOBRY SAMOCHÓD ZA DOBRĄ CENĘ. WART POLECENIA.
SILNIK ELASTYCZNY, PRZYSPIESZENIE WYSTARCZAJĄCE. PRZY STOSUNKOWO MAŁEJ MASIE SAMOCHODU (1200KG), 105 KM TO WYSTARCZAJĄCO. PONAD TO OBECNOŚĆ TURBINY I BEZPOŚREDNI WTRYSK.
PRZEDNIE FOTELE WYGODNE, Z TYŁU WYGODNIE DLA 2 OSÓB, DLA 3 ROBI SIĘ CIASNO. ZAWIESZENIE W PORZĄDKU.
WNĘTRZE BARDZO ŁADNIE WYKOŃCZONE, WYGODNA OBSŁUGA. Z TYŁU ZA MAŁO MIEJSCA JAK NA ROZMIAR AUTA.
SAMOCHÓD DOBRZE SIĘ PROWADZI, WSPOMAGANIE MOMENTAMI MOGŁO BY BYĆ LEPSZE. OGÓLNIE NIE MA WIĘKSZYCH ZASTRZEŻEŃ.

2008-02-07

bardzo lubie to auto. juz planuje zakup modelu 620, może 75. przyjemnosc z jazdy jasne wnetrze doskonale wplywa na moje samopoczucie.
silnik to fajna rzecz w tym autku. lubie krecic nim obroty lekko wyżej. skrzynia biegów to jest to co nie bardzo lubie w tym aucie. u mnie dodatkowo wyrobiony pierscien przy galce zmiany biegów - deprymuje mnie to.
Bardzo mi sie podoba styl rovera, ale to subiektywna opinia. Wnetrze jasne to jest to co misie lubia najbardziej. Dobre fluidy generuje wnetrze.
auto mam bite z przodu i czuc to lekko, ale prowadzi sie w miare dobrze

2010-02-19

mały skręt, mogłoby być więcej miejsca dla pasażerów z tyłu.
dość spokojny klekotek, nie ma problemów z wyprzedzaniem, preferowana raczej spokojna jazda
dla dwóch dorosłych osób perfekcja, dwaj mali pasażerowie z tyłu bez problemu,słychać silnik, jednak dźwięk nie jest uciążliwy(nie przeszkadza w rozmowie)
trzymanie drogi bdb,dość twarde zawieszenie,nie wynosi na zakrętach, na nierównościach brak komfortu,wspomaganie znośne

Średnie oceny ROVER SERIA 400

4.5/10

Osoby zainteresowane autem Rover seria 400 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda 5.

Rover seria 400

Rover seria 400

Mazda 5

Mazda 5

Najciekawsza opinia użytkownika o Roverze seria 400

Rover seria 400 2000 Di 105KM 1996r. sedan (limuzyna)

podsumowując auto godne polecenia,pod względem awaryjności czy spalania rewelacja,bez obaw kupilbym takie auto trochę nowsze i z lepszym wyposażeniem ale tylko z takim samym silnikiem.pozatym auto nieżle się prezentuje ale to kwestia gustu,a wady to odklejająca się tapicerka drzwi i podsufitka ale to drobiazgi które tanim kosztem można się pozbyć.ogólnie auto oceniam bardzo dobrze i sam się dziwię,że jest tak dobre.pozdrawiam.

po odpowiednim ustawieniu foteli przednich nie ma problemów z wygodnym siedzeniu,z tylu zależy od wzrostu pasażera,osobiście w większości jeżdżę sam ale w 5 osób też można w miarę wygodnie podróżować.moje auto ma już trochę przebiegu więc materialy wykończeniowe wnętrza mialy prawo się trochę zużyć,ale widać to glównie po tapicerce fotela kierowcy oraz drzwi[odkleja się ale to jak slyszalem zdarza się częściej przy jasnej tapicerce przy częstym jej praniu].jeżeli chodzi o korozję nadwozia to mimo wieku auta nie widzę żadnych ognisk korozji oprócz miejsc,w których mialy miejsce jakieś uszkodzenia lakieru,uważam ż auto pod tym względem jest dobrze zabezpieczone.

awaryjność auta a raczej jej brak to także wielka zaleta,zrobilem tym autem 65000 km i poza wypisanymi powyżej częściami i oczywiście eksploatacją[oleje,filtry,klocki,żarówki,świece]niewiele robilem,problem z alarmem-uszkodzil się pilot.śmialo można powiedzieć,że jest to auto prawie bezobslugowe,a co do kosztów napraw to zależy gdzie się naprawia,ja mam od lat jednego i dobrego mechanika,części kupuje sam a ceny są porównywalne z innymi markami np.za piastę zaplacilem 150zl,klocki od 60zl,szczęki ok 110zl a gumy,sworzeń czy końcówka drążka w serwisie hondy też kosztowaly nieduże pieniądze.

Rover seria 400: hatchback, sedan (limuzyna)

Rover seria 400: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Rover seria 400: 1.4, 1.6, 2.0