Rover seria 600 opinie, oceny użytkowników, Rover seria 600 spalanie 1995r. (strona 1)

Opinie o samochodach Rover seria 600

1995r.

Średnia ocena: 7.83/10

Rover seria 600 spalanie (l/100km)

9.67/13.50
7.27/10.00
8.90/12.00

Oceny ROVERA SERIA 600

2008-02-09

Silnik mało elastyczny, obecnie mam mondeo w dieselu i jest dużo lepszy pod tym względem, skrzynia rewelacyjna, osiągi od zera troszkę śpioch, na trójce super! Silnik wrażliwy na jakość paliwa. Na v-power czy ultimate pracuje równiutko, nie lać orlenu. Jak na diesela dość głośny
Jeśli chodzi o jazdę na nierównościach to jest ok. Fotele mają zbyt mało płaszczyzn reg., z tyłu stanowczo za mało miejsca, dla 3 osób bardzo ciasno, w środku cicho i przyjemnie zwłaszcza dzięki jasnej skórzanej tapicerce.
Słabe zawieszenie, na pewno nie była to wina zbyt brawurowej jazdy, gdyż woziłem tym autem żonę i dzieci. W przeciągu 3 lat dwukrotnie wymieniałem przeguby. Wcześniej miałem corollę i nie było z tym problemu. Słaby promień skrętu.

Bardzo dobre auto - japońska precyzja i wykonanie, ale angielski nieco konserwatywny styl i komfort.
Podobnie jak wyżej, silnik w Rover 620 Si jest tożsamy z silnikiem Hondy Accord 2.0. Jest to bardzo dobra jednostka napędowa - praktycznie bezawaryjna, oczywiście pod warunkiem należytej eksploatacji - we właściwym czasie wymiana oleju itd.
Rover podobnie jak inne angielskie limuzyny charakteryzuje się wysokim poziomem komfortu. Podsumowując - bez zastrzeżeń.
Nadwozie jest po prostu ładne z charakterystycznym grillem Rovera. Przestrzeń dla wszystkich wystarczająca. Dobra jakość materiałów i wykończenia (plastiki nie skrzypią, tapicerka w doskonałym stanie mimo przejechania 200 tys. km.)
Układ jezdny jest bardzo podobny do układu jezdnego Hondy Accord, który to model jest znany z doskonałego zawieszenia i całego układu jezdnego ( w czasie produkcji tego modelu Rover był własnością Hondy). Jedynym zastrzeżeniem jest baaardzo duży promień skrętu, tak więc parkowanie prz...

2008-03-19

auto godne polecenia biorąc pod uwagę coraz większą dostępność części
silnik elastyczny przy wiekszych prędkościach, na gazie spisuje się dobrze,
ogólnie nienajgorzej, troche traci przy komplecie pasażerów i bagażu, no i silnik słychać (jak to silnik hondy) ale osobiście mi to nie przeszkadza
poprostu śliczne auto :-) jedyny mankament..... bagażnik.... mało miejsca a jak jeszcze masz tam bytlę z gazem....
ogólnie auto prowadzi się dobrze, natomiast przynajmniej w modelu który posiadam jest zbyt czułe wspomaganie kierownicy (niebezpieczne przy wiekszych prędkościach) no i bolaczka tego auta czyli ogromny promień skretu, no ale cóz duże auto ;-)

2008-03-09

cudowny oryginalny samochód !
Świetny silnik!! Nie bierze oleju, mało pali, jest dymaniczny i elastyczny, jedyny mankament to nienajlepsze kultura pracy, ale w końcu to diesel
Auto mogło by być lepiej wyciszone
wnętrze eleganckie i wyjątkowe, klasyczne linia nadwozia-ponadczasowa !!
Zawieszenie nie jest zbyt komfortowe ale bezawaryjne a auto dobrze trzyma się drogi

2009-07-11

jak na swoje 105 km,radzi sobie dość dobrze.
brak zagłówków tylnej kanapy,poza tym o.k.
skóra siedzenia,są też plastiki ale nie trzeszczą.
bardzo dobre właściwości jezdne ,komfort jazdy,zawieszenie bardzo dobre (z hondy accord)słaba blacharka,silnik niezawodny, no i auto dobrze wyposażone jak na swój rok. Mario.

Średnie oceny ROVER SERIA 600

3.7/10
3.7/10
3.8/10
2.8/10

Osoby zainteresowane autem Rover seria 600 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Chrysler Intrepid.

Rover seria 600

Rover seria 600

Chrysler Intrepid

Chrysler Intrepid

Najciekawsza opinia użytkownika o Roverze seria 600

Rover seria 600 2000 SDi 105KM 1995r. sedan (limuzyna)

Nie mogę powiedzieć, że jest super autem gdyż miał wiele wad i czasem się psuł. Wiadomo auto, które ma ponad 10 lat musi się psuć. Ogólnie godne polecenia, nie pali dużo, jeździ się przyjemnie, nie stanął mi nigdy w trasie, wygląda pięknie. W szczegółach potrafi być denerwujący, ale polecam

Na początku miałem problem z manewrowaniem tyłem gdyż przez tylną szybę nie widać klapy, a w lusterkach błotników. Ale można się szybko nauczyć. Widoczność przód i boki dobra, wielkie lustra dają dobrą widoczność wstecz

Miejsca z przodu ok, z tyłu mało, brakuje uchwytu na napoje, materiały niskiej jakości - trzeszczą, plastyki pękakają przy próbie rozebrania, blacha super, zero rdzy (no i ta linia nadwozia...), bagażnik jak na sedana olbrzymi i można jeszcze złożyć fotele (np. jadąc z zamkniętą klapą przywiozłem nim 2m choinkę)Zegary czytelne, radio koliduje z drążkiem zmiany biegów.

Klima i ogrzewanie super

Rover seria 600: sedan (limuzyna)

Rover seria 600: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Rover seria 600: 1.8, 1.9, 2.0, 2.3