Saab 9-3 opinie, oceny użytkowników, Saab 9-3 spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Saab 9-3

8.93/10

Saab 9-3 spalanie (l/100km)

miasto 10.61/13.25 7.33
trasa 7.98/8.93 5.85
cykl mieszany 9.35/10.75 6.50

9-3

OCENY SAABA 9-3

Kto raz wsiadł i pilotował Saaba wie, że tym samochodem się nie jedzie - nim się leci. Oryginalny samochód dla niebanalnych ludzi. Nigdy nie widziałem, żeby z Saaba wysiadł dresik lub inny prostak. Mam wersję kabrio, mogę nią podjechać w garniturze pod filharmonię w polo na pol...
Przy 270000 kilometrów zmieniłem olej z syntetyka na półsyntetyk. Silnik szczelny, turbina sucha. Istnieje pewien problem ze skrzynią przy wrzucaniu wstecznego, jeśli nie wkładam go "przez 5tkę" lubi zgrzytnąć... Awarie? Wymieniłem przepustnicę, bo padło elektroniczne ster...
Fotele Aero to majstersztyk wygody. Nawet z tyłu wygodnie siedzi dwie dorosłe osoby (bo są 2 miejsca), jedyny problem to, wsiadanie i wysiadanie na tylną kanapę ;-) Zawieszenie zestrojone na tyle miękko by wygodnie jeździć po polskich drogach i na tyle twardo by móc bezproblemowo szybko ...
Przesiadłem się z Audi A6 do Saab'owskiego wnętrza... początkowo czułem się dziwnie "ściśnięty" ale to subiektywna opinia wynikająca ze zmiany a nie obiektywnych warunków. Miejsca jest wystarczająco nawet dla sporego faceta (mam 187 cm wzrostu i ponad 100kilo wagi), drzwi ...
Zrobiłem tym samochodem 50000 kilometrów, w tym czasie nie wymieniłem niczego z układu jezdnego z wyjątkiem amortyzatorów przednich, które przy przebiegu 285000 km miały prawo mieć już dość. Magiel, wspomaganie szczelne. W układzie hamulcowym wymieniłem klocki i tarcze - zużycie ek...

- frajda z jazy i piekno samochodu rekompensuje drogi serwis i czesci.
- elastyczny, 5tka od 60km daje rade juz, - dobrze przyspiesza na wysokich predkosciach, - lekko odczuwalna turbo dziura, ale da sie to zniwelowac odpiednia zmiana biegow, - mocniejszy silnik mile widziany szczegolnie z 2.2 TiD lub 1.9TDI przy tej masie, - bardzo odczuwalny spadek mocy przy obci...
- zawieszeni ogolnie ok, ladnie trzyma samochod na zakretach, - nisko zawieszony, przy obciazeniu sprawia wrazenie, jakby bardzo "siedzial na kolach", - fotele ekstra kubelkowe, - cichy, stabilny, - jedzie sie wygodnie nawet w 4 osoby, choc mocy wtedy lekko brak,
- przestrzeni w "kokpicie" sporo, nawet na tylnych kanapach, - bagaznik duzy, choc nieregularne ksztalty, szczegolnie zwezenia widoczne pod zlozeniu tylnej kanapy ograniczaja zaladownosc, - prog bagaznika delikatny, latwo uszkodzic lakier na tylnym zderzaku, - srodek wykonczony swietnie...
- swietnie trzyma sie na zakretach, - stabilny przy duzych predkosciach, - dobrze reaguje na powiewy na autostradzie (jesli zawieszenie i gumy sprawne), - szanuje opony, - nie na polskie drogi (wroclawskie), padaja gumy w tylnym zawieszeniu,

Ten samochód to dusza i nie podlega skali ocen. Jego się poprostu nie da nie kochać.
Dynamit w pełnym tego słowa znaczeniu.
Komfort jazdy super tylko trzeba pamiętać, że to dalej jest auto bez sztywnego dachu i są możliwe jakieś dolegliwości w postaci ruchu lub skrzypienia ale myślę, że to zasługa bardziej naszych dróg. Jeżeli chodzi o wycisznie to prędkości powyżej 200 na dłuższą mete mogą przeszkadz...
Auto jest czteromiejscowe, aczkolwiek należy pamiętać że przy osobach większego wzrostu tj powyżej 180 cm należało by tratować raczej jako dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci.
bez uwag

Po kilku volvo przyszedł czas na innego Szweda. Jestem zadowolony choć v50 czy s40 z tych roczników też niczego sobie. Ale jednak saab ma coś więcej.
6 bieg przydaje się w trasie i to bardzo. Przyśpieszenie do setki jest dobre. Plus za długą jedynkę.
Wyciszenie powyżej 130 - 140 km/h nie za bardzo dobre. Może to już wina kilkuletnich uszczelek?
Karoseria wyróżnia się sportowym lekko zacięciem. Z tyłu mało miejsca na nogi ale w volvo V50 mam wrażenie że jest mniej. Ergonomia? To szwedzkie jest to jaka ma być? Głupie pytanie przy szwedzkiej marce. Jakość materiałów jeśli chodzi o deskę, wykończenia drzwi to mogło by być le...
Zawieszenie dość twarde. Frajda w zakrętach. Na nierównościach jest nie fajnie. Hamulce brzytwa!!!! Sedanem do tyłu z czujnikami cofania, inaczej jest słabo.

auto robi duże wrażenie całościowo, jedyne co, to może się nie podobać stylistyka wnętrza - rzecz gustu, jeśli ktoś lubi duże konstrukcje, to polecam, dla miłośników małych, miejskich autek - będzie kłopotliwy
silnik 16v turbo - na niskich obrotach i przy małych prędkościach jest przeciętny, ale powyżej 3000 obr zaczyna się dobra zabawa, na dłuższych trasach idealny
co do resorowania - trudno powiedzieć, bo amortyzatory już mają swój naturalny czas na wymianę, po zrobieniu można obiektywnie stwierdzić
szwedzka stylistyka i ergonomia - wszystko pod ręką, nie ma sensu nic przestawiać, oszczędnie i konkretnie, nie polecam miłośnikom koreańskich światełek, błyskotek i wodotrysków w samochodzie
parktronic z przodu i z tyłu sprawia, że parkowanie tak dużego auta jest dziecinnie proste, bez tego było by trudniej

ŚREDNIE OCENY SAAB 9-3

9.4/10
9.4/10
5.3/10

Osoby zainteresowane autem Saab 9-3 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volvo S40.

Saab

9-3

Volvo

S40

Najciekawsza opinia użytkownika o Saabie 9-3

Saab 9-3 SportSedan 1900 TiD 120KM 2005r. sedan (limuzyna)

Auto godne uwagi, po pirwszych rozczarowaniach coraz bardziej jestem przekonany, że to nie był najgorszy zakup

Silnik to bardzo dobra jednostka, pomimo, że tylko 120km pięknbie się zbiera i sprawia dużo radości, na 6 biegu można jechać już od 60km/h. Przy normalnej jeżdzie zadawala się 5,6 l/100km w trasie i około 7l/100km w mieście

Konieczny parktronic dla mniej wprawionych.

Silnik wyciszony dość dobrze, fotele przednie wygodne, miejsca w przedniej częsci dość dużo, z tyłu przy przesuniętych przednich fotelach b. mało

W przedniej części dośc sporo miejsca, z tyłu zdecydowanie za mało, schowek po prawej stronie klimatyzowano, dość sporo innych schowków. Plastiki tragiczne. Kanapa tylna dzielona, możliwość przewożenia dłuższych przedmiotów bez składania tylnych foteli. Przełączniki i zegary w widocznych i łatwodostępnych miejscach.

Autko pięknie trzyma się jezdni, zawieszenie dobrze tłumi nierówności, ale mam wrażenie, że nie jest trwałe.

Początkowo dość duże problemy z wypalaniem filtra cząstek stałych (DPF), po wywaleniu bebechów filtra DPF i pozostawieniu katalizatora wszystko OK. Większość części do zawieszenia pasuje od Opla Vectry C, silnik i osprzęt prawie ten sam co w Oplu. Ceny w ASO Saaba straszliwe.

Super. Ciepełko w zimie, chłodno latem.

Do tej pory bez problemów.

Pełna opinia o Saab 9-3 SportSedan 1900 TiD 120KM 2005r. sedan (limuzyna) »

Saab 9-3: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Saab 9-3: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Saab 9-3: 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Saab 9-3: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998