Saab 9-5 opinie, oceny użytkowników, Saab 9-5 spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Saab 9-5

Średnia ocena: 8.56/10

Saab 9-5 spalanie (l/100km)

Oceny SAABA 9-5

GROBIN2016-11-28

Zalety: - Nie zżera ani kropli oleju. Odzwyczaiłem się wręcz od sprawdzania oleju przy tym aucie! Oczywiście stosuję wyłącznie olej 0W40, wymieniam co 10.000km - Obszerne wnętrze. Dużo miejsca pod nogami i dla pasażerów. - Szybko grzeje zimą i szybko działa klima latem. - Super oś...
To nie jest 9000 2.3 Turbo 200KM który chodzi jak rakieta, i w tym aucie dopiero zorientujesz się iż jedziesz szybko jak rzucisz okiem na prędkościomierz :D Przyspieszenie takie bardzo "linijne", a nie brutalne
Nie jest aż tak dobrze wyciszony jak 9000 i miejsca z tylu, choć sporo go jest - nie jest aż tyle co w 9000. Ogólnie zawieszenie moje jest stosunkowo twarde w porównaniu do Saaba 9000 bo jest obniżone. Niemniej, pozostaje znacznie miększe niż w Zafirze OPC lub w Hondzie Civic "UFO"...
Jedynym mankamentem to to, iż mogłoby być więcej schowków w kabinie. Ogromnym plusem jest otwierany uchwyt na kubki! :)
Auto znakomicie się trzyma szosy. Prowadzenie auta oceniłem na "9" zamiast "10" tylko dlatego że ... tych 185KM nie do końca czuć jak się nie patrzy na licznik. Z parkowaniem jest O.K.jak na auto takiej wielkości - dobry promień skrętu.

2011-10-08

Super silnik, elastyczny z dobrym przyśpieszeniem. Wyprzedzanie to przyjemność. Przy tym cichy i mało paliwożerny.
Miękie resorowanie to super komfort jazdy. Przejechałem nim 1000 kilometrów z małą jedną przerwą i wysiadłem bez bólu pleców, bez zmęczenia i znużenia, wygodne fotele, cichy samochód nawet przy wyższych prędkościach, kabina dobrze wyciszona!
Duża ilość miejsca dla kierowcy i pasażera z przodu oraz dla pasażerów z tyłu to jego duża zaleta. Dobrze wyposażony, wszytsko pod reka choć do stacyjki trzeba się przyzwyczaic ale to jego urok a nie wada. Materiały przyjemne w dotyku i dla oka, nic nie skrzypi i nic sie nie wyciera.
Bardzo pewne prowadzenie, pełna kontrola nad autem, dobre hamulce. Do parkowania trzeba się przyzwyczaić bo to duże autko i trochę ma ograniczoną widoczność.

2008-02-08

Plastiki trzeszczą, śliczne listewki dookoła reflektorów, wyglądające jak face lifting a\'la pawilony rzemieślnicze w lat 70-tych
To mój trzeci SAAB (9000 z 1997, 9-3 z 2000 i ten). Zdecydowanie najgorszy samochód z tych trzech. Ciągłe problemy z reflektorami (awarie styczników), ciążko chodząca kierownica, stosunkowo ubogie wyposażenie standardowe (np. "komputer pokładowy" pokazujący aż dwie infromacje -...

witoldo752009-11-28

moj nastepny samochod to oczywiscie bedzie SAAB
skrzynia mogla by byc nieco lepsza , ale daje rade, wsteczny wchodzi ciezko. silnik to mazenie-- prawdziwa torpeda 250KM - wyprzedzanie to prawdziwa frajda:) fjny dzwiek turbiny:)
bardzo konfortowa limuzyna, nawet z kompletem na pokladzie miejsca jest jak w salonie. zawieszenie twardawe ale na angielskich autostradach idealne:)
zajefajna zabawa , prawdziwa kanapa na kolach, slaby widok do tylu, ale idzie przezyc, hamulce po wymianie na sportowe ok- na standartowych byl problem z zatrzymaniem przy predkosci 230 km/h

2008-02-12

JESTEM ZADOWOLONY,OBY NIE BYŁO WIĘKSZYCH WYDATKÓW
PRZY MASIE PONAD 1500kg OSIĄGI 170 KONNEGO SILNIKA SĄ ZADOWALAJACE
PRZYZWOITE RESOROWANIE,KOMFORT JEST OK TYLKO DROGI MAMY KIEPSKIE I MOŻE ZA SZYBKO SIĘ EKSPLOATOWAC
MIEJSCA FULL,PRZESTRZENI NIE BRAKNIE NAWET KOSZYKAŻOWI
JEŻDZIŁEM POPSZEDNIO RENAULT 21 2.O TURBO 1988r.TRZYMAŁ SIĘ DROGI JAK GOKARD,SAAB 9-5 OSIĄGI MA PRZYZWOITE LECZ W ZAKRĘTACH TRZEBA OSTROŻNIEJ SZARŻOWAĆ.

Średnie oceny SAAB 9-5

4.1/10
4.1/10
3.6/10

Osoby zainteresowane autem Saab 9-5 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Saab 9-3.

Najciekawsza opinia użytkownika o Saabie 9-5

Saab 9-5 2000 150KM 1999r. sedan (limuzyna)

Od dawna marzyłem o tym aucie i teraz go mam. Na trasie z Belgii zaskoczyło mnie to, że jest w nim bardzo cicho, wygodnie. Fotele to bajka, zawieszenie bardzo wygodne i sprężyste, człowiek sie nie męczy za kierownicą. Prowadzenie tego auta to przyjemność i mam nadzieję, że tak już zostanie. Jak na silnik dwulitrowy to na trasie jest bardzo ekonomiczny (7,4 litra przy automacie to bardzo dobry wynik przy 130-140 km/h)choć w mieście trochę żłopie i dlatego przerabiam na gaz firmy BRC. Polecam ale tylko dobrze utrzymane egzemplarze.

Widoczność do przodu i na boki jest dobra natomiast do tyłu juz jest troche gorzej, trzeba trochę czasu i praktyki by się przyzwyczaić do prawidłowego parkowania. Lusterka dobre i do tego podgrzewane.

Na razie standardowo wymieniłem olej i filtry oraz uszczelkę pod pokrywę zaworów no i filtr kabinowy bo był masakrycznie zaniedbany. Ceny trochę wyższe niż w Golfie III ale do zaakceptowania.

Super klimatyzacja dopełnia bardzo pozytywny wizerunek tego auta. Trzeba tylko dbać o filtr kabinowy (wymiana raz do roku) bo ludzie bardzo często o nim zapominają a potem narzekają, że szyby parują i coś w aucie śmierdzi.

na razie nie mam zdania bo za krótko go posiadam ale wierzę, że będzie dobrze.

Saab 9-5: coupe, kombi, sedan (limuzyna)

Saab 9-5: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Saab 9-5: 2.0, 2.2, 2.3, 3.0