Saab 9000 opinie, oceny użytkowników, Saab 9000 spalanie 1996r. (strona 1)

Opinie o samochodach Saab 9000

1996r.

Åšrednia ocena: 9.50/10

Saab 9000 spalanie (l/100km)

Oceny SAABA 9000

GROBIN2016-11-28

To auto w rodzinie jest już od 17 lat. Nadal jeździ jak rakieta! Nie ma rdzy, nie spala ani kropli oleju dotychczas! Turbosprężarka i zawieszenie dotychczas sÄ… oryginalne, zero rdzy. DoskonaÅ‚e do jazdy w dÅ‚ugie trasy pod wieloma wzglÄ™dami (cicho, stosunkowo niskie spalanie, wygodnie, obecnoÅ...
Zero rdzy. Co do wnętrza, fotele wygodne (choć mam jeszcze wygodniejsze w 9-5). Jedynym mankamentem to brak schowka w desce rozdzielczej. Za to, w przeciwieństwie do następcy (9-5), Saab 9000 ma dość spore schowki w drzwiach.
Dobrze siÄ™ trzyma szosy, chociaż jest stosunkowo wysoko zawieszony. Jedynym mankamentem, który ma istotny wpÅ‚yw w sytuacjach zawracania bÄ…dź ciasnego parkowania (a czÄ™sto mi siÄ™ to zdarzaÅ‚o np.w Paryżu) to jest kiepski promieÅ„ skrÄ™tu. Trzeba bardzo dużo krÄ™cić kierownicÄ… by siÄ™ koÅ...

2008-08-14

Żeby niezapeszyć- bez komentarza.
Jeżdziłem mocniejszymi samochodami, ale obiektywnie trzeba przyznać, elastydzność jest super.
Trochę głośno, porównojąc BMW
Jak ktoś przejdzie z niemickich samochodów będzie zaskoczony.
Samochód bardzo dopracowany, jednak mój jeżdził za długo po polskich drogach. To się czuje, niestety, ale mimo wszystko, żadne koleiny itp. niesą mu straszne.O komforcie nie będę pisał - kto niemiał okazji jechać SAAB-em i tak niewie o co chodzi.

2008-12-28

Klasa w klasie
Wersja Gryffin sama mówi za siebie.

2011-02-14

To autko ma wszystko.
Czasami ciężko zaparkować w zatłoczonym mieście.

Åšrednie oceny SAAB 9000

9.8/10

Osoby zainteresowane autem Saab 9000 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Isuzu Trooper.

Saab 9000

Saab 9000

Isuzu Trooper

Isuzu Trooper

Najciekawsza opinia użytkownika o Saabie 9000

użytkownik: GROBIN

Saab 9000 CSE 2300 2.3 Turbo 200KM 1996r. hatchback

To auto w rodzinie jest już od 17 lat. Nadal jeździ jak rakieta! Nie ma rdzy, nie spala ani kropli oleju dotychczas! Turbosprężarka i zawieszenie dotychczas są oryginalne, zero rdzy. Doskonałe do jazdy w długie trasy pod wieloma względami (cicho, stosunkowo niskie spalanie, wygodnie, obecność wskazówek monitorowania chwilowego spalania - bardzo rzadkie w tamtych czasach i nawet niezbyt częste dziś). Gorzej sprawa się prezentuje z jazdą po mieście (kiepski promień skrętu, długość i szerokość auta delikatnie mówiąc pasują bardziej do miast Teksasu niż do europejskich - szczególnie np.do Paryża czy do Londyn). Nigdy nie zapomnę jak tata kupił to auto (wcześniej mieliśmy Audi). Wydawał mi się brzydki i zapytałem tatę co go odbiło. Zrozumiałem dopiero jak usiadłem za kierownicą tego Saabolotu :D

To auto ma już 20 lat a nadal chodzi dosłownie jak rakieta! Niejeden raz zawstydziłem użytkowników BMW, Audi lub Mercedesów! Co do skrzyni biegów: w tej wersji 200KM niestety nie była ona trwała choć chodziła bardzo cicho. Zepsuła się gdy auto miało 170.000km i zamiast wyremontować wymieniliśmy na używaną od wersji Aero. Różnica: krótszy 4.bieg, lecz identycznie długi 5.bieg. Ta długość 5.biegu sprawia, że jak na auto takich rozmiarów i z takim silnikiem spalanie na autostradzie jest śmiesznie niskie. Ponadto przy prędkości 230km/h silnik chodzi na zaledwie 4700obr./min! Nie zarżniesz go i nie spalisz nie wiadomo ile benzyny. W mieście niestety o wiele gorzej.

Widoczność do przodu jest bardzo dobra w dzień i w nocy - bardzo dobrze świecą te halogeny. Do tyłu o wiele gorzej - jest spory obszar karoserii bez okna. Co do widoczności w lusterkach, nie narzekam. Za dużo martwych kątów nie ma. Widziałem znacznie gorsze przypadki (Audi, VW...), choć i lepsze (Saab 9-5, Opel Zafira A)

Bardzo dobrze wyciszony samochód, do tego stopnia iż zawstydza wielu BMW, Audi, Mercedesów, i również ... nowszych Saabów z podobnymi silnikami(9-5). Dobrze się trzyma szosy. Niemniej, nie tak dobrze jak 9-5 po lifcie. W ogóle nie czuć nierówności na drodze! Jazda po nieasfaltowanych drogach nie stanowi większego problemu ze względu na stosunkowo wysokie zawieszenie, ale uważajcie - przez brak ESP możecie ugrząźć w błocie.

Dobrze się trzyma szosy, chociaż jest stosunkowo wysoko zawieszony. Jedynym mankamentem, który ma istotny wpływ w sytuacjach zawracania bądź ciasnego parkowania (a często mi się to zdarzało np.w Paryżu) to jest kiepski promień skrętu. Trzeba bardzo dużo kręcić kierownicą by się koła odpowiednio kręciły, a do tego nie zawracają tak szybko.

Jeżeli mieszkasz w Polsce bądź na Litwie, stosunkowo łatwo znajdziesz części używane bądź dobrej jakości niezbyt drogo. Gorzej jeśli mieszkasz we Francji lub w Belgii. Duża naprawa w tych krajach może skutkować tym, iż bardziej Ci się opłaci na lawecie do Polski przywieźć to auto i go naprawić niż to zrobić na miejscu.

Szybko grzeje zimą, szybko chłodzi w lecie. Nawet po 20 latach!

Kaseta zapłonowa jest oryginalna! Nigdy w ciągu 20 lat nie została wymieniona! W wieku 20 lat padła za to pompa paliwowa, ale w tym nic nie widzę nienormalnego. W takim wieku miała prawo. Została wymieniona i teraz znów chodzi jak rakieta! Lubią paść też przekaźniki od świateł (konsekwencją tego jest dalsze świecenie choć dawno człowiek odszedł od auta co może skutkować wyczerpaniem akumulatora).

Saab 9000: hatchback, sedan (limuzyna)

Saab 9000: benzyna, benzyna+gaz

Saab 9000: 2.0, 2.3, 3.0