Seat Cordoba opinie, oceny użytkowników, Seat Cordoba spalanie 2000r. (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Cordoba

2000r.

7.12/10

Seat Cordoba spalanie (l/100km)

miasto 9.11/8.94 5.65
trasa 6.79/7.58 4.45
cykl mieszany 7.99/8.20 5.30

Cordoba

OCENY SEATA CORDOBA

średnio, średnio i jeszcze raz średnio. Wyciszenie ok do 100/h W przypadku jazdy po równej drodze - super. Jeśli chodzi np. o kostkę brukową - dramat. Miałem wrażenie, że wszystko w środku się rozleci.

Na tą klasę samochodu,jest naprawdę ok.
Auto spala 10l/pg na 100km przyenergicznej jeżdzie przy 130km/godz,przy 90/100 do 8l/benz.
Osobiście toletowałem jazdę 4 osób.Auto jeżdżone w 90/% w 2 osoby.Wyprzedzanie szybkie i bezpieczne.Zawieszenie twarde sportowe.Siedzenia przód wygodne ,tylne dla osób średniego wzrostu.5 osób to przesada,ale możliwe na krutkich trasach.
Auto od początku garażowane,jeden kierowca i właściciel.Nigdy nie pelone papierosy w wewnątrz.
Kompletna książka serwisowa,przeglondów,wymian,w autoryzowanych warsztatach.Wymieniony : pasek rozżądu, 2.02.2008 przewody wys napięcia,świece.mikser.Naprawde auto do jeżdżenia.

Mówią że każda sroka swój ogon chwali lecz ja jeździłem już wieloma autami i z tym wreszcie trafiłem, być może dlatego że sam sprowadziłem go z Holandii zamiast ufać handlarzom.
Trudno uwierzyć że to diesel.

DOBRY SAMOCHÓD NA "4"
SUPER SILNIK, SPRZĘGŁO TRAGICZNE (CIĘŻKO DZIAŁA)
KOMFORT NA NIEZŁYM POZIMOIE, SZCZEGÓLNIE NA PRZEDNICH FOTELACH
DOBRE, MIMO ŻE JEDNO Z MNIEJSZYCH KOMBI NA RYNKU
ZBYT MIĘKKIE ZAWIESZENIE, UKŁAD KIEROWNICZY DZIAŁA OPTYMALNIE

Auto bezawaryje nigdy mnie nie zawiodło
Silnik jak jest zimny trochę go słychać pózniej jak się rozgrzeje już nie
Auto twarde dobre na nasze drogi,zawierzenie bardzo mocne ,
Auto twarde idealne na nasze wyboiste drogi

1 2 3 4 z 4

4.8/10
4.7/10
5.0/10
4.1/10

Osoby zainteresowane autem Seat Cordoba brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Toledo.

Seat

Cordoba

Seat

Toledo

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Cordoba

użytkownik: c

Seat Cordoba 1600 75KM 2000r. sedan (limuzyna)

Auto awaryjne, generalnie nie polecam. Nie wiem czy ja trafiłem na taki egzemplarz, ale Cordoba była wielką pomyłką. W zimie zamarzające zamki doprowadzają człowieka do furii. Podobnie panel sterowania radia/nawiewów. Rdza na masce - rzecz normalna. Przepustnica to kolejna awaria tego samochodu. Można robić adaptacje/regeneracje ale w ogólnym rozrachunku i tak trzeba będzie kupić nową. Koszt ok. 1 500 zł. Jeśli kupisz, prędzej czy później będziesz to musiał zrobić. Pękająca szyba przednia lub tylna bez objawów zewnętrznych czyli uderzenia. Koledze rozsypała się szyba tylna w drobny mak po włączeniu ogrzewania szyby. Mnie pękła szyba przednia podczas jazdy. Nie nie jechało przede mną. Po prostu usłyszałem delikatny trzask i zobaczyłem \"pajączka\". Daje 5 tylko za to, że troszkę miejsc tym samochodem zjeździłem. Auto sprawuje się fajnie jak jest ciepło. Kompletnie nie nadaje się do później jesieni i zimy. Dramatem jest to co wyprawia elektronika/elektryka i zamki. Generalnie, samochodu nie polecam. Po roku sprzedałem tracąc sporo ale jednak bez żalu. Nawet z ulgą.

Tu sprawa też nie ma się najgorzej. Elastyczność silnika średnia. Ja nie lubiłem kręcić tego auta do wysokich obrotów bo robiło się nieznośnie głośne. Silnik pracował równo i cicho - do tego nie mam zastrzeżeń. Przyśpieszenie średnie. Mnie najlepiej samochód zbierał się od 60 w górę. Od 0 - 60 słabiej. Dużo osób mówi, że do wyprzedzania konieczna jest redukcja biegu. Nie zgodzę się z tym. Jadąc na 5 ok. 80 h można depnąć i dosyć szybko osiągnąć 120, oczywiście bez redukcji.

Widoczność do przodu fajnie. Widoczność do tyłu średnio. Lusterka boczne super. Środkowe nieprzydatne.

Dosyć dużo miejsca z przodu, mniej z tyłu. Jadąc dosyć daleko z 2 pasażerami nie słyszałem z ich strony większego narzekania, jednak przy 3 osobach byłoby już naprawdę ciasno. 10 za bagażnik. Naprawdę duży. W samochodzie jest mało schowków, karoseria to plastik do tego średniej jakości. Przy jeździe po nierównej nawierzchni nieznośnie trzeszczy.

Tu nie ma się raczej do czego przyczepić. Zawieszenie niezbyt miękkie, ale da sie jechać. Wspomaganie kierownicy dobrze dopasowane do wielkości samochodu, hamulce niezłe. Do parkowanie trzeba się przyzwyczaić. Tył wysoki i tylna szyba kompletnie odpada. Parkujemy tylko na lusterka. Kwestia przyzwyczajenia. Ja po tygodniu nie miałem z tym problemów.

Duża awaryjność. Duże koszty napraw. Brutalne ale prawdziwe.

Ogrzewanie szybkie. Chłodzenie też. Przy jeździe w liczbie osób większej niż 1 parowanie Szyb tylnych nie do opanowania. Z przodu nieco lepiej.

Nie do opanowania oryginalny panel radia / sterowania nawiewami. Wada fabryczna Cordoby/Ibizy z tego roku. 90% osób na to narzeka. Elektryczne szyby działają - tyle o nich powiem.

Pełna opinia o Seat Cordoba 1600 75KM 2000r. sedan (limuzyna) »

Seat Cordoba: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Seat Cordoba: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Cordoba: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9

Seat Cordoba: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1963