Seat Cordoba opinie, oceny użytkowników, Seat Cordoba spalanie (strona 2)

Opinie o samochodach Seat Cordoba

Åšrednia ocena: 7.77/10

Seat Cordoba spalanie (l/100km)

8.37/9.85
6.59/7.83
7.67/8.89

Oceny SEATA CORDOBA

To wspaniałe, oszczędne auto klasy B. Wystarczająco dobre na miasto dla rodziny (młodej, z góra dwójką dzieci) i poza miasto. Lub już bez dzieci, kochającej wycieczki za miasto, także w górach, byle po dobrych drogach. O ile kręgosłup znosi jazdę autem o zawieszeniu sztywnym jak w furm...
Cóż - hiszpański temperament. W turbodieslu, z dość ciężkim (kombi) nadwoziem - nie ma się co czepiać.
Dieselek, zatem "burczymucha". Ciasno z tyłu, bo to jest mały samochód i wożenie w nim 5 osób, to jest przesada. Zawieszenie jest klasyczne dla VW (czyli sztywne jak furmanka), ale pod obciążeniem robi się dość miękko i nawet auto lubi przechylić się na zakręcie.
Karoseria - nie jestem obiektywny, bo lubię małe kombi, a linia tego auta jest ... ładna i klasyczna. Brak tu śladów szaleństwa projektanta. Sama funkcjonalność i skromna elegancja) poza tylnymi drzwiami, gdzie Hiszpanie ciut przegięli.
Parkowanie. Trzeba się przyzwyczaić do parkowania autem kombi (efekt "tramwaju"). Poza tym - niemiecka precyzja.

2011-03-12

Niestety silnik mojego auta uległ zatarciu. Jako powód : nie wyczyszczona odma , oraz nie wymieniony olej na zimę . Do pompy olejowej przedostały się krople wody ktore zamarzły i zatkały przepływ oleju . Naprawa to koszt 3,6 tyś zł i sporo nerwów. Przed awarią brał olej 1-1,5 l dolewe...
Obudowa plastikowa klamek wewnÄ™trznych obÅ‚azi z farby .Wokół klamek odrywa siÄ™ również materiaÅ‚ którym wyÅ‚ożone sÄ… boczki drzwi. Przedstawione mankamenty psujÄ… wizerunek wewnÄ™trzny auta.ZawodzÄ… również mechanizmy elektrycznego opuszczania szyb. Szczególny problem jest z tylnymi ktÃ...
Na odcinkach prostych auto prowadzi się znakomicie , gorzej jest natomiast na zakrętach ,które pokonuje się z max prędk ok 80 km. Na śliskiej drodze miałem dwa przypadki zakończone szczęśliwym wyprowadzeniem ,kiedy to tył próbował mnie wyprzedzić.

2008-08-18

Po małym liftingu części przedniej -na razie, auto wygląda bardzo ładnie na zewnątrz wewnątrz również nie ma się czego wstydzić, mało który samochód z lat 90` stylistyką może się równać seatom, poza małą ilością miejsca z tyłu nic mu nie brakuje. Auto ładne i nie zawodne.
Świetna jednostka dla kierowcy preferującego spokojny styl jazdy, niemal bezawaryjna, ja zrobiłem 100 000 i postanowiłem wymienić uszczelką pod głowicą ze względu na wyciek oleju który zresztą był jak kupowałem samochód, co więcej dodać,
Na pusto prowadzi się różnie, najlepiej w trzy osoby, przy przeładowaniu też lubi nim bujać jak przy pustym, ale 6000 km do szwecji i z powrotem załadowany po brzegi bez większych problemów.
z tyłu ciasnawo ale to auto dla mnie a nie dla pasażerów a mi jest wygodnie, ładna i ciekawa stylistyka kokpitu, praktyczne rozmieszczenie przełączników i obszerny bagażnik niestety troszeczke za mały otwór bagażnika. karoseria nie najlepsza ale 15 letnie auto ma prawo gnić, pierwsze wyp...
hamulce nie najlepsze ale przynajmniej nie blokują się przy hamowaniu. Samochód reaguje na podmuchy wiatru oraz koleiny, zapewne z powodu małej wagi.

2009-07-12

Codziennie robię ok 60 km.Mogę powiedzieć ze po mimo minusów auta jestem z niego zadowolona.
silnik elastyczny i dość dynamiczny jak na tą moc.Dobrze przyśpiesza. Skrzynia działa bez zarzutu[może czasem haczy wsteczny ,ale nie jest to problem
przednie fotele dość wygodne jak i wsiadanie do samochodu.Tylne drzwi rtochę krótkie i trochę utrudniają wsiadanie.Trochę mało miejsca z tyłu dla nóg wysokiej osoby.To auto dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci
Kierowca ma wszystko pod ręką,może działać intuicyjnie.Brak schowków jest problemem[ kieszenie w drzwiach i jeden pod deską rozdzielczą to za mało].Szczególnie, że żaden nie jest zamykany.Za mało miejsca z tyłu.Jakość materiałów wykończeniowych dobra. Dzielona tylna kanapa pomaga ...
auto dobrze trzyma się drogi,ma dość twarde zawieszenie.Samochód pewny w prowadzeniu z dobrym układem wspomagania Trochę bagażu i 4 osoby i samochód jest dobity do końca,że opony trą o plastykowe osłony.Nie do końca rodzinny samochód. Trzeba się trochę przyzwyczaić do przesunięteg...

2009-05-05

Samochód w tej cenie godny polecenia.
1,9 8V jest to silnik bardzo żywotny i bez awaryjny. Przyspieszenie wystarczające jak na tryb miejski na autostradzie brakuje mu trochę mocy aczkolwiek też da się "odejść". Skrzynia mogła by mieć trochę dłuższe przełożenia. Elastyczność jest naprawdę na wysokim poziomie sz...
Wyciszenie niestety mnie nie zadowala. Jazda z kompletem pasażerów i bagażem to zdecydowanie za dużo dla 90KM i tylnego zawieszenia. Fotele są średnie, ani wygodne ani nie wygodne. Plus to możliwość regulowania pochyłu siedziska fotela kierowcy.
Bagażnik jest naprawdę imponujący jak na samochód tej klasy i tej wielkości. Z przodu nie można przyczepić się do niczego, może trochę więcej miejsca na nogi, ale to też zależy od wzrostu. Jakość wykonania i materiałów jest też na wzorcowym poziomie w tej klasie samochodów.
Auto, prowadzi się przyzwoicie, zawieszenie jest dość komfortowe, aczkolwiek jazda z tyłu nie należy do największych przyjemności. Samochód jest nieduży, widoczność dobra więc parkowanie nie jest żadnym wyzwaniem. Układ hamulcowy jest wystarczający jak na tą masę i moc.

Åšrednie oceny SEAT CORDOBA

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Seat Cordoba braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Astra.

Seat Cordoba

Seat Cordoba

Opel Astra

Opel Astra

Seat Cordoba: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Seat Cordoba: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Cordoba: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9

Seat Cordoba: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1963