Seat Ibiza opinie, oceny użytkowników, Seat Ibiza spalanie 2003r. (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Ibiza

2003r.

8.69/10

Seat Ibiza spalanie (l/100km)

miasto 7.83/-.-- 6.10
trasa 6.99/-.-- 4.67
cykl mieszany 9.38/-.-- 5.17

Ibiza

OCENY SEATA IBIZA

Auto na pewno godne polecenia.Porównywałem z golfem IV ,,ale golf jest w tej chwili wersja III oraz IV przereklamowana i się sypie i same powypadkowe.
Silnik w tej chwili bez zarzutu,faktycznie od 3tys łapie go ale ja trzymam go do 2,8tyś i zmiana biegu. Silnik 1.2 12v napewno jest oszczędny Spalanie w trasi ok5-5,5L mi wyszło W mieście to już jest 7,5L W trybie co mam na codzień miasto 4km trasa 10km to jest ok.6L
Zawieszenie fakt twarde ale nawet i dobrze bo przy szybkich niebezpiecznych manewrach się przyda(koziołkowanie) Słychać lekki szum powietrza przy ponad 100km/h.
W przodzie dużo miejsca W tyle dla osób ponad 1,9m mogą mieć problem. Wszystkie guziki pod ręką działają na rys Bagażnik jak na dwie osoby czyli parke:D jest wystarczający,,wyjazd gdzieś na kilka dni rewelka..

jak na ten segment samochodów to czołówka ale nie po niemieckim "kobiecym lub dziadkowym"uzytkowniku gdzie na liczniku 60tyś po 6 latach..hahahah.Wszysko OK gdyby nie te plastyki które z czasem "graja"
silnik nie rewelka bo ma ograniczoną moc w celu dłuzszego uzytkowania,na obroty wchodzi przy 3000 i wtedy czuc przyspieszenie i moc,przekładnia usportowiona dlatego jest lepsza niz w Polo czy Fabi, dobrze się przełanczaja biegi.Sprzegło wytrzymuje 200tyś bez problemu
autko sztywne ,fotele wygodne i poprawiaja komfort jazdy z tym zawieszeniem ,wygodnie dla 4 osób.
z przodu duzo miejsca,siedzenia regulowane w 3 płaszczyznach z tyłu tez nie zle ale w 5ke jest ciasno a bagaznik 270 l spokojnie wystarcze dla małej rodzinki,ja z tyłu po rozłożeniu siedzeń wkładam rower (bez przedniego koła)
dobre niemieckie zawieszenie na nasze drogi,prostai praktyczna konstrukcja,niestety nie buja jak francuz.Widoczność z tyłu"srednia"ale to nie limuzyna i parkowacc mozna wszędzie.Długie przebiegi bez ingerencji w serivis zawieszenia

W tej klasie samochod niewatpliwie wart polecenia. Sportowa sylwetka, bardzo fajny silnik, wygodne siedzenia przednie, bezawaryjnosc. Jako auto dla 2 osob idealne.
Silnik bardzo elastyczny i przyjemny w uztykowaniu, ale przede wszystkim rewelacyjna skrzynia biegow. Wchodza lekko i precyzyjnie.
Komfortowa jazda we 2 osoby na przednich siedzeniach. Z tylu niestety bardzo malo miejsca. Przy fotelu kierowcy odsunietym maksymalnie do tylu (tak jezdzilem mimo 186 cm wzrostu) pasazer z tylu praktycznie nie ma gdzie nog polozyc. Mimo to jak sie czlowiek uprze to da sie pojechac w trase w 5 doros...
Jak wyzej - z przodu jezdzi sie przyjemnie, z tyłu malo komfortowo. Bagaznik jak na te klase calkiem pojemny. Po zlozeniu siedzen duzo dostepnego miejsca.
Auto prowadzi sie bardzo dobrze i pewnie. Kierownica reaguje precyzyjnie, wspomaganie bardzo dobre.

Bardzo ekonomiczne auto jak na silnik 1.4 i 75km, dobre na trasy i do zatłoczonego miasta.
To jest dynamiczne autko, wrzucanie biegów to bajka. Silnik to jednostka VW AG.
Trochę czuć dziury, ale za to auto jeździ jak przyklejone, a nie jak francuzy, które mają miękkie zawieszenie.
Z tyłu trochę mało miejsca na nogi gdy z przodu siedzą osoby po 1.9m.
Układ jezdny jest precyzyjny, zawieszenie twarde, typowo sportowe w seryjnym modelu, bardzo dobre hamulce, które mogą się równać z tymi w Passacie i Vectrze. Parkowanie do tyłu na wyczucie, słaba widoczność.

Następne autko to też SEAT, ale z większym silnikiem np 105 KM
Ogólnie b. dobrze jak na tą pojemność, ale przydałaby się większa moc (pojemność) silnika, co jednak zwiększy zużycie paliwa.
autko raczej przeznaczone do jazdy dla 1-2 osób, przy pełnym obciążeniu traci swoje walory
auto b. dobrze trzyma się nawierzchni, ale za to jest twarde i dobija na nierównościach ( wersja sport ), rewelacyjne hamulce ( 4 x tarcza )

1 2 3 4 z 4

ŚREDNIE OCENY SEAT IBIZA

7.2/10
6.4/10
6.6/10
5.2/10

Osoby zainteresowane autem Seat Ibiza brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Leon.

Seat

Ibiza

Seat

Leon

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Ibiza

użytkownik: Krystian

Seat Ibiza Stella 1200 64KM 2003r. hatchback

Z przody słupki zawadzają ale idzie sie przyzwyczaić o wiele gorzej jest w każdym BMW (czyli złom) Tył to trzeba robi na lusterka jeżeli ktoś wysoki nie jest bo dużo nie widać.

Jestem zaskoczony, jeździłem wieloma Autami ale to to jest całkiem co innego.. Zawieszenie fakt twarde ale nawet i dobrze bo przy szybkich niebezpiecznych manewrach się przyda(koziołkowanie) Układ kierowniczy precyzyjny(tak jak w passat ) Silnik w tej chwili bez zarzutu,faktycznie od 3tys łapie go ale ja trzymam go do 2,8tyś i zmiana biegu. Wada hmm... trzeszczące plastiki przy większych dziurach,gumy na przednim zawieszeniu wymiana średnio co 6 miesięcy(polskie drogi) Ogólnie przednie zawieszenie jest porządku ale trzeba omijać dziury bo bardzo łatwo o mechanika wtedy. Słychać lekki szum powietrza przy ponad 100km/h. Jak ma się dobre opony to ich nie słychać powyżej 100km/h . Bagażnik jak na dwie osoby czyli parke:D jest wystarczający,,wyjazd gdzieś na kilka dni rewelka.. Fotele jak przy jeździe ok 4h bez wysiadania są wygodne w tym sensie ,że jak wysiadamy to nie odczuwamy ,że autem jechaliśmy..nie ma tego bólu lub ,że plecy bolą. W tej chwili zaczynam zbierać na nowszy rocznik tak 2007 lub 2008 :D

Wentylacja super,,działa odrazu włączamy grzanie nawet jak jest w tej chwili 8 stopni (4.09.2010) i jest ciepło odrazu... Wentylacja na zimne do kitu w focusie lepiej działa Jak chcemy się schłodzić tylko klima

Tutaj jest wszystko w porządku

Pełna opinia o Seat Ibiza Stella 1200 64KM 2003r. hatchback »

Seat Ibiza: coupe, hatchback, liftback, oldtimer, pick-up, sedan (limuzyna)

Seat Ibiza: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Ibiza: 0.9, 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Seat Ibiza: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989