Seat Ibiza opinie, oceny użytkowników, Seat Ibiza spalanie 2004r. (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Ibiza

2004r.

Średnia ocena: 8.43/10

Seat Ibiza spalanie (l/100km)

Oceny SEATA IBIZA

2008-05-27

Bardzo dobry i wystarczająco dynamiczny, gdy podróżuje tylko kierowca (mała masa). Wyprzedzanie wtedy wystarczające, ale nowsza jednostka 85 KM byłaby pewnie lepsza. Gdy jedzie komplet pasażerów, to daje się to jednak mocno odczuć i trudno mówić już o dynamice.
Ilość miejsca tyle ile można oczekiwać od samochodu klasy B. Moim zdaniem lepiej niż Skoda Fabia.

KRZYSZTOF2009-11-04

rewelacyjny duet VW - Seat,dobra jakość przyjemna dla oka(dramatem jest Fabia,szczególnie nowa).Drogie autko ale warte swojej ceny,odpłaci sie przyjemnościa jazdy i bezawaryjnością.Osobiście polecam a w przyszłości nowy Leon.
silnik nie wyścigowy ,szczególnie przy komplecie pasażerów
to nie francuz a autko o sportowym zacięciu i takim dodrym zawieszeniu,jazda jak na szynach!!
autko dla singli lub malutkiej rodzinki
parkowanie tyłem jest problem z widocznością dla słabych kierowców

mieczysław2009-08-29

Ładna sylwetka autko super dużo nie mogę napisać bo mam go 3-mieś.Polecam.
Przydał by się czujnik cofania-trzeba dokupić

2008-02-12

Samochód generalnie super ale wiadomo coś za coś wszystko kosztuje
Przyśpieszenie super i reszta gra ok
Bardzo dobrze trzyma się drogi ale bardzo twarde zawieszenie dlatego 9 pkt

2010-07-16

Jak na razie auto bez wad godne polecenia i uwagi.

Średnie oceny SEAT IBIZA

Osoby zainteresowane autem Seat Ibiza brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Leon.

Seat Ibiza

Seat Ibiza

Seat Leon

Seat Leon

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Ibiza

Seat Ibiza Signo 1400 16V 75KM 2004r. hatchback

Bardzo dobry i ładny samochód klasy B - w tym segmencie dla mnie najlepszy. Ładna sylwetka - z tyłu rewelacyjna, z przodu trochę zadziorna. Z przodu jednak nigdy nie podobały mi się reflektory (choć miałem dwa lustra odrębnie na długie i na mijania) - nie odpowiadła mi stylistyka reflektorów i inne pewnie byłyby ładniejsze. Zawieszenie sztywne na drobnych nierównościach. Żadnych usterek, które można byłoby nazwać usterkami. Oryginalnych opon jeszcze nie wymieniałem (jazda na letnich i zimowych), klocków hamulcowych również nie trzeba było.

Widoczność zadowalająca.

Resorowanie: na dziurach i drobnych nierównościach trochę za twardy, a na falistej drodze i wysepkach za sprężysty. Jak określił producent: połączenie sztywnych amortyzatorów z miękkimi sprężynami. Faktycznie - na nierównościach za mocno łupie, a na większych falistych drogach zbyt sprężyście huśta. Ale nie ma rażących przechyłów bocznych - trzyma się drogi. Do 115 km/h znośnie, a nawet cicho i przyjemnie. Samochód nie szumi (!!!) - jest powiedziałbym nawet cichszy pod względem szumów niż 407. Ale powyżej tej prędkości (ok. 3000 obr/s) silnik zaczyna być bardzo głośny - z tego powodu (dla komfortu) nawet na autostradzie starałem się jeździć wolniej (dla Felicji nie miało to znaczenia). Turkot silnika powolny i przyjemny.

Rewelacja. Na letnich oryginalnych oponach 14 trzyma się jak na szynach. Na ostrym zakręcie tylko w skrajnych przypadkach lekko schodzi przód, ale tylko w skrajnych, bo trzyma do końca, po czym puszcza (nie ślizga się jednostajnie: trzyma mocno i puszcza). Przy małych rozmiarach auta i jego lekkości nie bałbym się zatańczyć tym samochodem. 407 już jest za duża na taką moją odwagę. Układ kierowniczy elektro-hydrauliczny bardzo precyzyjny, dokładny - ktoś napisał "do granic możliwości". Bardzo dobry. Hamulce jednak lepsze były w Skodzie Fabi.

Nigdy nie zawiódł. Raz na początku zaświrowało zamykanie szyb, ale musiałem chyba coś pokombinować, bo po wyciągnięciu kluczyka i ponownym załączeniu elektryki wszystko było w porządku i tak po dziś dzień. Już po 30 tys. coś tam skrzypiało w przednim zawieszeniu. Więc jeszcze w ostatniej chwili na gwarancji wymieniono drobiazg i było w porządku ale do czasu - brud i kurz robi swoje. Nie przejmuję się jednak bo Felicja miała to samo. Jeżeli chodzi o amortyzatory, to wydaje mi się, że po 50 tys. km bardziej huśta na wysepkach niż kiedyś. Musiałbym sprawdzić na testach warsztatowych (Shell czasami robi takie w ramach działań promocyjnych za darmo).

Bardzo wydajne dmuchawy (tym samym głośniejsze na najwyższych obrotach). Jednak zimą mógłby się szybciej nagrzewać.

Bez zastrzeżeń.

Seat Ibiza: coupe, hatchback, liftback, oldtimer, pick-up, sedan (limuzyna)

Seat Ibiza: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Ibiza: 0.9, 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Seat Ibiza: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989