Seat Ibiza opinie, oceny użytkowników, Seat Ibiza spalanie 1.4 (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Ibiza

1.4

Średnia ocena: 8.01/10

Seat Ibiza spalanie (l/100km)

7.67/8.74
6.02/6.86
7.16/7.79

Oceny SEATA IBIZA

2011-02-15

Moglby byc lepiej spasowany jesli chodzi o materialy, skrzynia biegow powinna byc dopracowana jesli chodzi o awaryjnosc i wycieki. Karoseria nie jest dlugowieczna jesli chodzi o rdze.
Silnik jest bardzo elastyczny (oczywiscie jak na tak mala pojemnosc) pozwala na jazde 50 kmh na 5 biegu i nie szarpie przy tym majac tylko 1200 RPM czego nie mozna np powidziec o Astrze czy Punto. Skrzynia biegow jest bolaczka tego wozu, nietety ma niezbyt udana konstrukcje (2 wałki z kołami zebat...
Komfort jak na te klase wozu jest calkiem niezly, uwazam natomiast ze zawieszenie tylne powinno byc twardsze.
Na ta klase wozu nie jest zle z miejscem ale mogloby byc lepiej. Blacha z ktorej zrobiona jest karoseria wykazuje checi do korozji szczegolnie tylne blotniki. Jakosc materialow jest przecietna.
Prowadzenie auta jak na te klase i wiek samochodu jest bardzo przyzwoite, nie da sie tego prowadzenia porowac np z Astra, ktora buja sie jak łódka po zakrętach. W moim wozie nie ma wspomagania, przez co niestety kierownica kreci sie stosunkowo ciezko w porownaniu do np Punto, ale za to daje napra...

2008-05-27

Bardzo dobry i ładny samochód klasy B - w tym segmencie dla mnie najlepszy. Ładna sylwetka - z tyłu rewelacyjna, z przodu trochę zadziorna. Z przodu jednak nigdy nie podobały mi się reflektory (choć miałem dwa lustra odrębnie na długie i na mijania) - nie odpowiadła mi stylistyka reflekt...
Bardzo dobry i wystarczająco dynamiczny, gdy podróżuje tylko kierowca (mała masa). Wyprzedzanie wtedy wystarczające, ale nowsza jednostka 85 KM byłaby pewnie lepsza. Gdy jedzie komplet pasażerów, to daje się to jednak mocno odczuć i trudno mówić już o dynamice.
Resorowanie: na dziurach i drobnych nierównościach trochę za twardy, a na falistej drodze i wysepkach za sprężysty. Jak określił producent: połączenie sztywnych amortyzatorów z miękkimi sprężynami. Faktycznie - na nierównościach za mocno łupie, a na większych falistych drogach zbyt...
Ilość miejsca tyle ile można oczekiwać od samochodu klasy B. Moim zdaniem lepiej niż Skoda Fabia.
Rewelacja. Na letnich oryginalnych oponach 14 trzyma się jak na szynach. Na ostrym zakręcie tylko w skrajnych przypadkach lekko schodzi przód, ale tylko w skrajnych, bo trzyma do końca, po czym puszcza (nie ślizga się jednostajnie: trzyma mocno i puszcza). Przy małych rozmiarach auta i jego ...

2008-04-21

Niewielki silnik, ale potrafi zadziwić - wiele osób jest zaskoczonych jak bardzo dynamiczne jest to autko. Pozwala na płynną jazdę w mieście, wystarczająco silny i zwinny.
Niestety, auta tej klasy nigdy nie będą mieć dobrych wyników w tej kategorii. Auto jest niewielkie, dla 4 osób jest już tłoczno, miejsca niewiele. Do 100 km/h jest cicho, potem niestety słychać szum. Nie zdarzyło mi się, żeby resory były dobite - zaleta.
Świetnie się trzyma na zakrętach, bardzo precyzyjny układ kierowniczy. Auto nawet bez wspomagania przyjemnie się prowadzi - czy to w zakrętach, czy podczas swobodnej miejskiej jazdy. Z wiekiem zaczął trzeszczeć na nierównościach, ale tylko trochę.

2008-08-13

Jestem jak na razie z niego zadowolony.
Silnik zaskoczył mnie swoją dynamiką jak na te 60KM chociaz osobiście uważam, że mogli wycisnąć z niego więcej mocy. Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie i lekko.
Przednie fotele fabrycznie sposrtowe, wiec bardzo wygodne, z regulacją wysokości. Auto raczej twarde, po równej drodze prowadzi sie bardzo pewnie, chociaz przy pełnym obciążeniu staje się czasem lekko niestabilne, ale jest to jednak mały samochód, więc nie należy się temu dziwić.
Osobiście mam wersję z siedzeniami pokrytymi niebieskim zamszem wiec jakość materiału jest bardzo wysoka, mieszki są skurzane więc tez dość wysokiej jakości. Z przodu sporo miejsca, z tyłu dla wysokich osób dość mało jednak jest to bardziej auto młodirzowe niż rodzinne.Bagażnik do...
Układ kierowniczy ze wspomaganiem chodzi bardzo lekko i precyzyjnie.To mały samochód więc wygodnie się nim parkuje. Hamulce bez ABS ale ciezko jest mi zablokować koła, mankamentem może być to ,że droga hamowania czasem wydaje się zbyt długa, ale czywiscie w granicach rozsądku.

KRZYSZTOF2009-05-25

jak na ten segment samochodów to czołówka ale nie po niemieckim "kobiecym lub dziadkowym"uzytkowniku gdzie na liczniku 60tyś po 6 latach..hahahah.Wszysko OK gdyby nie te plastyki które z czasem "graja"
silnik nie rewelka bo ma ograniczoną moc w celu dłuzszego uzytkowania,na obroty wchodzi przy 3000 i wtedy czuc przyspieszenie i moc,przekładnia usportowiona dlatego jest lepsza niz w Polo czy Fabi, dobrze się przełanczaja biegi.Sprzegło wytrzymuje 200tyś bez problemu
autko sztywne ,fotele wygodne i poprawiaja komfort jazdy z tym zawieszeniem ,wygodnie dla 4 osób.
z przodu duzo miejsca,siedzenia regulowane w 3 płaszczyznach z tyłu tez nie zle ale w 5ke jest ciasno a bagaznik 270 l spokojnie wystarcze dla małej rodzinki,ja z tyłu po rozłożeniu siedzeń wkładam rower (bez przedniego koła)
dobre niemieckie zawieszenie na nasze drogi,prostai praktyczna konstrukcja,niestety nie buja jak francuz.Widoczność z tyłu"srednia"ale to nie limuzyna i parkowacc mozna wszędzie.Długie przebiegi bez ingerencji w serivis zawieszenia

Średnie oceny SEAT IBIZA

Osoby zainteresowane autem Seat Ibiza brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Leon.

Seat Ibiza

Seat Ibiza

Seat Leon

Seat Leon

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Ibiza

Seat Ibiza SE 1400 60KM 1999r. hatchback

W kwestiach praktycznych, technicznych auto nie jest może rewelacyjne. Wiek i klasa auta też robi swoje. Ale nadrabia charakterem, przyjemnością dawaną podczas jazdy. Miałem okazję jeździć Polo i Golfem z tego samego rocznika i podobnych parametrach - Seat Ibiza zdecydowanie pasował mi najbardziej. Ciekawa, dynamiczna linia nadwozia, auto w swej klasie praktyczne i przyjemne.

Rdza - 9 letnie auto a rdzy brak. Bagażnik głęboki, łatwy dostęp a po złożeniu siedzeń (20 sek) robi się z tego małe kombi;) przewiozłem nim naprawdę duże rzeczy. Szkoda, że nie mam równej podłogi, ale cóż - nie ten rocznik i nie ta klasa auta. Ogólnie bagażnik jak dla hatchbacka oceniam BDB. Materiały przeciętne, zwyczajne plastiki - ale trwałe, nie przecierają się, nic nie odpada. Tapicerka trwała, po 9 latach brak odbarwień czy przetarć. Przestrzeń dla pasażerów - 3 drzwiowy hatchback, czego się spodziewać... mało. Wsiadanie na tylną kanapę dość proste, jednak równie łatwo można zaplątać się w przednie pasu bezpieczeństwa nogami - a wtedy klops. Bez problemów z wsadzaniem fotelika dziecięcego/dzieciaczka. Brak ISOFIX.

Niby dopracowane auto, bo to ostatni rocznik serii, ale jednak zdarzają się małe usterki. Części tanie i łatwo dostępne, to w końcu VW.

Auto rozgrzewa się dość szybko, w lato doskwiera brak klimy - nie wyrabia. Z parą wodną radzi sobie niestety nie za dobrze. Ogrzewanie tylnej szyby prawie idealne - szybko, skutecznie. Przydałby się filtr kabinowy, można łatwo samemu dołożyć filtr węglowy. Wentylacja hałaśliwa w maksymalnym ustawieniu.

Brak zwarć, a przetrwał zimę na północy Norwegii. Sucho i czysto, jak w pampersie;)

Seat Ibiza: coupe, hatchback, liftback, oldtimer, pick-up, sedan (limuzyna)

Seat Ibiza: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Ibiza: 0.9, 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Seat Ibiza: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989